- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
10 marca 2015, 09:08
Dziewczyny mam do Was takie pytanie. Czy dalybyscie takie kwoty za domowe wypieki ciast pieczone indywidualnie pod zamówienie każdego klienta . Ciasta bez margaryn na maśle i na wiejskich jajkach. Torty średnicy 25 cm jednopietrowe. Czy to ewentualnie za wysokie lub za niskie ceny ? Wypowiecie się w tym temacie ?
Tort Rafaello z kulkami rafaello i płatkami migdalowymi przełożony kremem kokosowym koszt 90 zł
Tort ananasowy koszt 80 zł
Tort różowy z falbankami koszt 90 zł
Tort truskawkowy lub z innymi sezonowymi owocami np białe winogrono kiwi brzoskwinie banan koszt 90 zł
Tort orzechowy koszt 90 zł
Tort makowy z kremem z białej czekolady 90 zł
Tort czekoladowy na bazie gorzkiej mlecznej i białej czekoladzie koszt 80 zł
Tort brzoskwiniowy z kremem na bazie batonów milky way koszt 80 zl
wszystkie te torty są z blatów biszkoptowych i średnicy 25 cm.Przewaznie skład kremu to smietana kremowka łączona z serkiem mascarpone .
Ciasta pieczone na wielkość brytfanny 25cm x 40 cm to:
Knoppers cena 80 zł
Sernik z kulkami orzechowymi cena 60 zł
Ciasto orzechowe z brzoskwiniami cena 60zł
Ciasto biszkoptowe z pianką truskawkowa na wierzchu galaretka z owocami cena 60 zł
Sernik z jagodami cena 60zł
Fale Dunaju z wiśniami cena 60zł
Seromak cena 60zł
Snicers cena 55zl
Sernik z pianką kokosowa cena 55 zł
3 Bit cena 55zl
Shrek cena 55zl
Prince Polo cena 55zl
Pychotka cena 55 zł
Królewicz cena 55 zł
Sernik tradycyjny cena 60 zł
Ciasto czeskie cena 50zl
Pyszingier czekoladowy z podwójnej paczki wafli andrutowych cena 35 zł
Makowiec drozdzowy zawijany wielkość 11x 40 cm cena 45 zl
Keks z bakaliami wielkość 10x 30 cm cena 35zl
Keks czterosmakowy wielkość 10x30 cm cena 35 zł
Drozdzowa strucla orzechowa wielkość 11x40 cm cena 45zl
Tiramisu wielkość 20 x 30 cm 60zł
Rolada biszkopotowa z masą orzechowa wielkość 11 x 40 cm cena 35 zł
Ciastka rurki z kremem 30sztuk długości około 5 cm szerokości około 3 cm cena 50zl.
Piernikowe serduszka oblane lukrem zapakowane w celofanowe woreczki wielkość 10x7 cm cena 1 zł za sztukę.
A tu mniej więcej przykładowe zdjęcia jakby miały wyglądać takie wypieki.
Edytowany przez Grubaska.Aneta 10 marca 2015, 09:17
10 marca 2015, 13:19
A jeszcze dodam że szwagierke mam co pracuje od 15 lat w cukierni tam nie dojrzysz prawdziwego jajka wszystko robią na jajkach w proszku i mleko w proszku a jak pieką np bananowca to ciężko dojrzeć tam kawałek banana plus aromaty bananowe. Dla porównania w takim moim domowym bananowcu jest kilo banana 3 kawałki pod galaretka i reszta w kremie. No ale cena mojego a ich z cukierni jest oczywiście wyższa bo i składniki lepsze jakościowo. i trochę nie rozumiem tych wypowiedzi ze lepie kupić taniej w cukierni niż od jakiejś pani . To tak jakby kupić gotowa szynkę w mięsnym naszpikowana konserwantami i wodą i zarazem tańsza niż taką która samemu się upiecze. Smak nieporownywalny ale cenowo drożej. Porównując kawałek tej samej wielkości.
Edytowany przez Grubaska.Aneta 10 marca 2015, 13:21
10 marca 2015, 13:22
Jak dla mnie zdecydowanie za drogo, niestety, ale bym nie dała tyle za tort.
Ta cena składników za tort rafaello... chyba lekko przesadziłaś :P Chyba, że idziesz do sklepu i kupujesz wszystko, co najdroższe (mam tu na myśli głównie ten likier amaretto).
Poza tym.. nie przeraża Cię, że zysku z takiego tortu masz tylko 18 zł? A i od tego musisz odliczyć prąd, gaz, wodę i płyn do mycia naczyń (powiedzmy jakieś dobre 5 zł)... Zostaje 13 zł, a nie jest to stawka za godzinę, tylko taki tort pewnie za 3 godziny robisz? Może po prostu tak drogiego tortu w wykonaniu nie opłaca się robić? Może uwzględnij w swoim "menu" torty takie, których składniki będą kosztować Cię 50-60% wartości ciasta, tak, żebyś jeszcze była w stanie coś na tym zarobić.
Nie mniej jednak - powodzenia w interesie! Ja nie, ale wiele ludzi kupi od Ciebie takie torty ;)
Edytowany przez Jajanka 10 marca 2015, 13:25
10 marca 2015, 13:28
Jak dla mnie zdecydowanie za drogo, niestety, ale bym nie dała tyle za tort. Ta cena składników za tort rafaello... chyba lekko przesadziłaś :P Chyba, że idziesz do sklepu i kupujesz wszystko, co najdroższe (mam tu na myśli głównie ten likier amaretto).Poza tym.. nie przeraża Cię, że zysku z takiego tortu masz tylko 18 zł? A i od tego musisz odliczyć prąd, gaz, wodę i płyn do mycia naczyń (powiedzmy jakieś dobre 5 zł)... Zostaje 13 zł, a nie jest to stawka za godzinę, tylko taki tort pewnie za 3 godziny robisz? Może po prostu tak drogiego tortu w wykonaniu nie opłaca się robić? Może uwzględnij w swoim "menu" torty takie, których składniki będą kosztować Cię 50-60% wartości ciasta, tak, żebyś jeszcze była w stanie coś na tym zarobić. Nie mniej jednak - powodzenia w interesie! Ja nie, ale wiele ludzi kupi od Ciebie takie torty ;)
No wlasnie chcąc jak najsmaczniej to wybieram właśnie te droższe produkty nie chce oszukiwac na składnikach. Czasem ludzie oczekują takiego właśnie bardziej eleganckiego ciasta czy tortu. Już sama nie wiem. Dlatego analizuje rynek.
10 marca 2015, 13:35
Ciekawa jestem jak wyglądają Twoje torty, bo za takie jak z "moichwypieków" mogłabym zapłacić i dwa razy tyle. Wyglądają obłędnie i pewnie tak samo smakują. Nie wiem jak inni, ale ja najpierw jem oczami. Nawet jeśli tort będzie nie wiadomo jak dobry i na super składnikach, a wyglądem mnie nie powali to sorry wolę kupić w cukierni.
Edytowany przez kaatarzynka 10 marca 2015, 13:38
10 marca 2015, 13:39
No ale.... Analizując skład tego nieszczęsnego Rafaello.... Oczywiście nie wiem, ile masz miejsca w domu i jakie możliwości przechowywania, ale teraz np zbliżają się święta, więc takich "luksusowych produktów" jest w sklepach więcej i często są na nie promocje. Może warto się rozejrzeć i kupić wtedy produkty na zapas. Ja nie mówię tu o produktach typu twaróg na sernik, bo wiadomo, że to może się popsuć, jeśli będzie niewykorzystane, ale np alkohol - czasem zdarza się, że jest Ameretto w biedronce - jest bardzo dobre (wg mnie oczywiście) i ma bardzo korzystną cenę. Na tym też można zaoszczędzić, nie rezygnując z jakości. Albo jakieś płatki migdałowe - dużo taniej kupić 1kg płatków, niż 4x250g. Tylko musiałabyś mieć jakiś słoik do przechowywania reszty tych płatków. Myślę, że po przeliczeniu jeszcze raz mogłabyś zaoszczędzić więcej niż te 18zł (13 zł?). Zastanów się, które produkty bez względu na cenę mają taki sam smak. Te płatki migdałowe - nie ważne, czy kupione w opakowaniu drożej czy tańszej firmy - to nadal płatki migdałowe, które są tak samo pociachane i tak samo smakują, więc nie ma co przepłacać :)
10 marca 2015, 14:19
Jestem oszczędną osobą. Sama też próbuję piec, ale takie ciasta z chęcią bym kupiła. Cena nie jest wygórowana. Szkoda, że mieszkam tak daleko, miałabym ciasto na święta.
10 marca 2015, 14:24
ale co innego kupić lepsze mięso i zrobić szynke a co innego tak podniecać się drogimi skladnikami w torcie przecież to się je na jakieś okazje, a po drugie to te ciasta ładnie dla mnie nie wyglądaja widać że to domowej roboty takie wieśniackie trochę (Te zdjęcia poniżej) o wiele ładniejsze są kupne. i tak np. na urodziny dla dziecka nie sądzę że dziecko bedzie patrzyć ze to na wiejskich jajkach tylko czy jest jego ulubiony bohater na torcie. Ja nie powierzyłabm ( a szykuję sie do komuni) na takie wypieki SORRY, ale to nie wyglada dobrze...... więc tak się nie ekscytuj tymi plackami tylko weź się do normalnej roboty
10 marca 2015, 14:25
Ja niestety w ogole nie zamowilabym domowego ciasta od obcej osoby bo nie wiem w jakich warunkach i z jakich produktow jest przygotowywane. Cukiernie musza spelniac minimalne standardy a w domach... roznie bywa. Zwyczajnie brzydzilabym sie zjesc :( Oczywiscie nie twierdze, ze nie dbasz o dom, to tylko moje zdanie na temat domowych wypiekow. Poza tym swietnie pieke sama wiec nie mam potrzeby kupowania ciast i tortow ;)
mam identyczne zdanie!!!!!
10 marca 2015, 14:54
ale co innego kupić lepsze mięso i zrobić szynke a co innego tak podniecać się drogimi skladnikami w torcie przecież to się je na jakieś okazje, a po drugie to te ciasta ładnie dla mnie nie wyglądaja widać że to domowej roboty takie wieśniackie trochę (Te zdjęcia poniżej) o wiele ładniejsze są kupne. i tak np. na urodziny dla dziecka nie sądzę że dziecko bedzie patrzyć ze to na wiejskich jajkach tylko czy jest jego ulubiony bohater na torcie. Ja nie powierzyłabm ( a szykuję sie do komuni) na takie wypieki SORRY, ale to nie wyglada dobrze...... więc tak się nie ekscytuj tymi plackami tylko weź się do normalnej roboty
Jejku, serio wolisz zjeść jakieś pasci z proszku z cukierni bo ładnie wyglądają? Przecież te torty są tak słodkie i mdłe, że szkoda gadać ;D Jeśli ktoś sam umie coś dobrego stworzyć to fajnie ale osobom jak ja - czyli tych dla których zrobienie babeczki z kubeczka w mikrofali to szczyt możliwości cukierniczych to Znacznie lepsze rozwiązanie. Zawsze to co domowe jest lepsze niż to, co jest robione w skali przemysłowej. Wygląd To jedno ale co z tego, jak smak tortu z cukierni jest zwyczajnie sztuczny.
Ale zgodzę się z niektórymi dziewczynami odnośnie produktów. Czasem to co tańsze nie jest wcale gorsze. Jeśli faktycznie się tym zajmiezz to poszukaj w swoich okolicach hurtowni przypraw, miody kupuj prosto z pasieki (pod Krakowem są Kozie Kąty, miód mają świetny i całkowicie naturalny). Nawet kupowanie przez allegro nie jest złym pomysłem takich rzeczy jak suszone owoce, orzechy itp (ja tak ostatnio robiłam i zaoszczedzilam jakąś 1/3 kwoty a to tylko do użytku prywatnego ;).