Temat: Co mówi obwód nadgarstka o naszej budowie?

W jednym z wątków, który czytałam ktoś stwierdził że 16,5 cm w nadgarstku to nigdy nie będzie drobna budowa. A co z osobą, która ma 15 cm w nadgarstku?

Pasek wagi

Niby można określić gabaryty szkieletu :D ale ja np mam drobną górę, a za to w nogach mam grube kości, duże stawy itp. Nie zawsze to się sprawdza, ale zawsze jakieś odniesienie.

a ja mam drobną górę (13cm w nadgarstku), a dół masywny :/ 

Dla mnie też nie jest to całkiem miarodajne. W nadgarstku owszem mam jakieś 12,5-13 cm, ale ramiona i łydki mam całkiem wydatne jak na moją wagę. Patrząc na mój mięsień brzuchaty łydki rozumiem dlaczego nazywa się brzuchaty :P

ja mam 17 w nadgarstku, obejmuje palcami

moja mama ma ponad 17, a jest szczupła

Kalifornijska napisał(a):

moja mama ma ponad 17, a jest szczupła

Bo to nie chodzi o otłuszczenie, a grubość kości.

lola7777 napisał(a):

minutka3 napisał(a):

Ja słyszałam że jak obejmujesz swój nadgarstek na styk to masz normalne kosci, jak nie możesz objąć to grube, a jak obejmujesz i jeszcze zostanie Ci zapas to cienkie kosci.  Cus takiego
dokladnie tylko trzeba dodac  ze obejmujemy kciukiem i palcem wskazujacym.

A no to skoro tak to jestem grubokoścista.. a zawsze myślałam, że drobno, bo używałam palca środkowego żeby to zmierzyć

Z tego co pamiętam, to każdy obejmie swój nadgarstek kciukiem i palcem serdecznym, czy tam środkowym, takie są proporcje ciała. Chyba też np. nasza twarz jest długości stopy, obwód szyi wyznaczamy poprzez złączenie obu kciuków i środkowych palców. Było tego tego trochę. Pamiętam, że w tv dzięki temu potrafili, mniej więcej, zbudować samego siebie dzięki znajomości tych proporcji własnego ciała. Co do samej kości, wydawało mi się, że obwód wyznacza grubość kości. Możesz mieć szerokie biodra itd, ale nie zmienia to faktu, że masz wąskie nadgarstki, kostki, zgrabniejsze kolana, czy łydki, niż taki z grubymi kośćmi, jak ja, ludzki klocek. 

Edit: doczytałam, że łączycie kciuka ze wskazującym, pierwsze słyszę o czymś takim :D 

Chyba już lepiej zmierzyć centymetrem, bo bywają ludzie o nieproporcjonalnie długich bądź krótkich palcach i to wypacza wynik. Centymetr nie kłamie.

Kurcze, ciekawy watek. Mam bardzo grube kostki i nadgarstek, zawsze zazdroscilam kobietom w balerinkach tych chudych kosteczek z tylu :( Wychodzi mi, ze mam budowe srednia. Moj nadgarstek to 16cm, mam grube palce u rak i mam na tym punkcie ogromny kompleks. Zawsze tak mialam, nawet jako dziecko...

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.