- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
31 sierpnia 2023, 18:32
Dacie radę zdrowo się odżywiać ? My bez problemu, oczywiście nie da się chyba za to kupować bio produktów (i tak ich nie kupuję).
Edit:
2 osoby
Edytowany przez Noir_Madame 31 sierpnia 2023, 19:35
1 września 2023, 14:22
Jakbym musiała i miała ciężką sytuację finansową, to tak, myślę że dałabym radę. Ale jak nie muszę, to nie wiem po co tak ciąć wydatki. Rosół gotuję z kurczaka, indyka i szpondru, nie na samych kościach. Nie uwierzę, że lepszy wyjdzie na kościach, niż na porządnych kawałkach mięsa. Ja akurat podrobów w ogóle nie lubię i nie daję - ale już pomijając mój gust kulinarny, no to nie, nie spotkałam się z porządnym przepisem gdzie dawało by się 1,5 kg podrobów. A te kości na zupę nie raz widzę w masarni, to nawet dla psa tego bym nie kupiła (dostaje czasami kości, ale to kupuję mu cielęce, a te tanio nie wychodzą). No i tak pewnie jest ze wszystkim.
1 września 2023, 15:35
Pewnie, że tak - i to na luzie, choć na pewno musielibyśmy pożegnać się ze stekami czy krewetkami 😉
Mamy w domu zapasy podstawowych produktów; trochę przetworów, soków, przecierów. Na bieżąco kupujemy tylko mięso, nabiał, pieczywo, warzywa i owoce. No i ja jem dwudaniowe obiady w pracy, więc na tym też byśmy zaoszczędzili.
1 września 2023, 15:54
Na dwie osoby i zdrowe odzywianie? Raczej watpie.
To menu, ktore podalas Noir kolo zdrowego nawet nie stalo. Wyciag z kosci i pierogi z farszem z resztek. Przerobione i przemielone. Zakladam, ze pomidorowa to z koncentratu, a nie prawdziwych pomidorow? No samo zdrowie ;-)
Ja ta kwote tez roumiem, ze musze kupic od zera produkty, a nie “mam wszystko w domu tylko jablka dokupie ~ pewnie ze starczy”.
Edytowany przez LinuxS 1 września 2023, 15:55
1 września 2023, 16:06
Na dwie osoby i zdrowe odzywianie? Raczej watpie. To menu, ktore podalas Noir kolo zdrowego nawet nie stalo. Wyciag z kosci i pierogi z farszem z resztek. Przerobione i przemielone. Zakladam, ze pomidorowa to z koncentratu, a nie prawdziwych pomidorow? No samo zdrowie ;-)Ja ta kwote tez roumiem, ze musze kupic od zera produkty, a nie ?mam wszystko w domu tylko jablka dokupie ~ pewnie ze starczy?.
Właśnie też się zastanawiałam, bo jeśli zakładamy że wchodzę na gołą kuchnię i muszę kupić wszystko od zera, to samo kupno dodatków typu jakaś oliwa/olej, przyprawy już pochłonie sporą część tej kwoty. Natomiast jeśli kwestia jest taka, że z jakiegoś powodu zostaje mi 140 zł na 5 dni żeby ogarnąć żarcie, ale jestem u siebie, to nawet bym do sklepu nie musiała jechać i by mi zostało :P Czy będzie zdrowo - kwestia gustu. Dla jednego zdrowe są same sałatki, warzywa, owoce i ryby a dla innych byle nie smażyć, nie jeść samej pszenicy i nie zapychać się chlebem.
1 września 2023, 16:50
Ale o co chodzi? Jak Ty dasz radę, to my pewnie też.
1 września 2023, 17:42
z wyżywieniem kota nie dam rady
1 września 2023, 19:06
Z ciekawości przeliczyłam ile wydałam w ostatnie 5dni na dietę około 1900kcal i wyszło mi 162zł na 5dni a oszczędzam na wszystkim poza pomidorami. Da się przeżyć na pewno, ale nie wyobrażam sobie jak ułożyć z tego zdrowej diety dla 2 osób.
1 września 2023, 19:08
Na dwie osoby i zdrowe odzywianie? Raczej watpie. To menu, ktore podalas Noir kolo zdrowego nawet nie stalo. Wyciag z kosci i pierogi z farszem z resztek. Przerobione i przemielone. Zakladam, ze pomidorowa to z koncentratu, a nie prawdziwych pomidorow? No samo zdrowie ;-)Ja ta kwote tez roumiem, ze musze kupic od zera produkty, a nie ?mam wszystko w domu tylko jablka dokupie ~ pewnie ze starczy?.
Ludzie gorzej się żywią,wysoko przetworzonym żarciem.
1 września 2023, 20:02
Na dwie osoby i zdrowe odzywianie? Raczej watpie. To menu, ktore podalas Noir kolo zdrowego nawet nie stalo. Wyciag z kosci i pierogi z farszem z resztek. Przerobione i przemielone. Zakladam, ze pomidorowa to z koncentratu, a nie prawdziwych pomidorow? No samo zdrowie ;-)Ja ta kwote tez roumiem, ze musze kupic od zera produkty, a nie ?mam wszystko w domu tylko jablka dokupie ~ pewnie ze starczy?.
Ludzie gorzej się żywią,wysoko przetworzonym żarciem.
Jasne, ale to nie robi Twojej diety automatycznie zdrowej. A tak ja reklamujesz w tym temacie.
Jak podalas menu to (pomijajajc, ze ja takiego rosolu bym nie zjadla) to pomyslalam, ze to menu “wyjadam resztki z lodowki i nie dbam o to co w siebie wrzucam”.
Edytowany przez LinuxS 1 września 2023, 20:03