Temat: Ciąża a ćwiczenia?

Hej,
jestem w 5 miesiącu ciąży. Jak dotąd nie ćwiczyłam, przede wszystkim z braku czasu, ale też za faktu, że przez I trymestr nie miałam na to energii. Teraz mam dużo wolnego czasu, a odkąd weszłam w II trymestr, czuję się świetnie. Często spaceruję, staram się jak najwięcej chodzić, a nie jeździć samochodem, ale czuje, że brak mi ruchu mimo wszystko. Przed ciążą byłam dość aktywna fizycznie: siłownia, aerobik, basen i teraz mi tego brakuje.

Kupiłam dużą piłkę do ćwiczeń, ale nie bardzo wiem jakie inne ćwiczenia niż na mięśnie brzucha mogłabym na niej wykonywać ( brzucha przecież ćwiczyć nie będę).

Wygrzebałam też stepper i zastanawiam się czy mogę na nim ćwiczyć?
Czy mogę też ćwiczyć z lekkimi hantelkami? 1-1,5 kg?
Jakie jest Wasze zdanie nt.basenu? Z jednej strony mam ochotę wybrać się na basen, a z II trochę się boję. Przede wszystkim tego, że można coś złapać, jakąś infekcję intymną, ale boję się też , że złapię jakąś bakterię, która zaszkodzi Maluszkowi.

Z góry dziękuję za wszelkie opinie i rozwianie moich (licznych) wątpliwości:)
Pozdrawiam.
pływać nie umiem, ale odradzają lekarze- ponieważ jest duże ryzyko infekcji intymnych
hantle mam 2x2 kg i rower stacjonarny, a stepper schowany- angażował dolne mięśnie brzucha i mnie ciągnęło w dół...
(przed ciążą do 7 tygodnia ćwiczyłam po 1 h na stepperze kolumnowym-bo nie wiedziałam o ciąży;D
ćwiczenia z you tube ściagnęłam...
Ale ostatnio nie ćwiczę, bo już mi się nie chce;d  Trzeci trymestr zapowiada sie pod znakiem zgagi!!
Pozdrawiam;-**


Moim zdaniem powinnaś spytać lekarza, czy nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Ja niestety nawet chodzić za dużo nie mogę  Lekarze często zalecają ciężarnym basen.
Houzi- nie gadaj, wszystkie moje znajome biegają na basen
Wniosek jest taki ze najlepiej będzie jak spytasz swojego lekarza
> Houzi- nie gadaj, wszystkie moje znajome biegają
> na basen

no poważnie tak mówię;D  Infekcje lubią kobiety w ciąży bo mamy słabszą odporność;D
Ale ja wiem, żę najlepsze dla przyszłych mam;d
oj karmelek...uciekaj!! do ciężarnych kobietek!! hahahah
Siedzę na ciężarnych  I mam infekcje bez basenu, ale i tak będę się upierać, że lekarze zalecają ciężarnym basen
jedni zalecaja, ze wzgl na bole kregoslupa, ale inni odradzaja- wlasnie ze wzgl na ryzyko infekcji. na dwoje babka wrozyla

Infekcje w ciąży

17 styczeń 2011

Infekcje w ciąży
Zmiany hormonalne jakie zachodzą w organizmie kobiety ciężarnej niestety sprzyjają stanom zapalnym dróg rodnych. Inny niż zwykle zapach czy wygląd śluzu to pierwsze oznaki tego, że dzieje się coś niewłaściwego.


Jest to także sygnał ku temu żeby odwiedzić ginekologa.

Między 35. a 37. tygodniem ciąży robi się przyszłym mamom posiew z pochwy w kierunku paciorkowców z grupy B. Do tego czasu wszelkie niepokojące cię objawy powinny skłaniać cię do pójścia do lekarza.

DLACZEGO KOBIETY W CIĄŻY SĄ BARDZIEJ PODDATNE NA STANY ZAPALNE?

Źródłem zakażeń są zwykle drobnoustroje pochodzące z naszego organizmu. Zachwianie równowagi hormonalnej powoduje, że drobnoustroje uaktywniają się i wywołują infekcję. Ciąża sprawia też, że odczyn pochwy staje się bardziej zasadowy, co znacząco sprzyja powstawaniu stanów grzybicy. Statystyki podają, że grzybica dotyka 40% kobiet w ciąży.

ZAGROŻENIA


Infekcje dróg rodnych u kobiet w ciąży wpływają nie tylko na stan zdrowia ciężarnej, ale mogą także wpłynąć na stan zdrowia dziecka. Na ich skutek może dojść do: poronienia, pęknięcia pęcherza płodowego, zakażenia dziecka czy przedwczesnego porodu.

OBJAWY I PRZYCZYNY

Objawy wiążą się z rodzajem drobnoustroju, który wywołuje stan zapalny.

W przypadku GRZYBICY najczęściej występują swędzenie i ból okolic intymnych, białe lub żółte upławy.

Powodem tego typu zakażeń mogą być: stosunek z partnerem który ma grzybicę, korzystanie z wspólnych ręczników i mydła czy wyższa temperatura, która sprzyja rozwojowi stanów grzybiczych.

Bakteryjna WAGINOZA występuje troszkę rzadziej niż grzybica. Objawy charakterystyczne to: upławy pochwowe o intensywnym rybim zapachu lub w ogóle brak objawów.

Przyczyną może być tutaj: nieprawidłowa higiena osobista – m.in. zły kierunek mycia od tyłu do przodu, przebyte zabiegi ginekologiczne.

RZĘSISTEK
to rzadki rodzaj schorzenia występujący u kobiet ciężarnych. Objawy stanowią: pieniste upławy o zielonkawej barwie i rybim zapachu, świąd, pieczenie.

Przyczyny wystąpienia rzęsistka to: kontakt z mężczyzną zakażonym rzęsistkiem, używanie wspólnych ręczników z osobą chorą, a także wizyta na basenie gdzie jest ta bakteria.

ALERGIA – to już sporadyczna przyczyna infekcji narządów rodnych u ciężarnych. Objawy w przypadku alergii to: obfite upławy, świąd i zaczerwienienie.

Przyczyna: środki do prania w których pierzemy bieliznę, mydło jakiego używamy czy płyn do higieny intymnej. Uczulenie może powodować też barwnik w papierze toaletowym, chlor na basenie.

Zwykle wystarczy wtedy unikanie czynnika powodującego alergię, ale bywa też tak jak w przypadku infekcji, że potrzebne jest specjalistyczne leczenie.

LECZENIE


Jeśli upławy nie są wyrazem grzybicy, lekarz pobiera wymaz z pochwy. Badanie to przeprowadza się także przy niewydolności szyjki macicy czy zagrożeniu porodem przedwczesnym. Leczenie jest inne od tego wdrażanego przed ciążą. Kobiety ciężarne nie otrzymują leków doustnych a jedynie globulki dopochwowe i kremy. Czasami dodatkowo lekarz przepisuje wspomagający leczenie probiotyk ginekologiczny.

Autor: Redakcja dziecko24.pl

Nie chodź na basen, bo możesz zarazić się infekcją pochwy.

To prawda, że na basenie można zarazić się infekcją, ale prawdą jest również, że basen w ciąży jest wskazany. Pływanie znakomicie odciąża kręgosłup, świetnie wpływa na mięśnie, pozwala też utrzymać dobrą kondycję. Przyszłym mamom polecany jest zwłaszcza aqua aerobik. Jeśli więc masz skłonności do nawracających infekcji, wybieraj basen z ozonowaną wodą.

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.