- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
13 kwietnia 2015, 21:47
Czy mógłby mi ktoś wytumaczyć jak to wkońcu z tym bieganiem jest? Lepiej biegać wolno a długo czy szybko a krótko? bo co artykuł to inne zdanie ;/ najlepiej jakby ktoś przedstawił to na własnym przykładzie :) niby jak biegamy szybko to możemy spalić mięsnie a jednak mamy super extra przyśpieszonym metabolizm po treningu, z drugiej strony 'srednie cardio' nie wpływa na nas po skonczonym treningu ale niby spala tłuszczyk. Więc jak biegać żeby schudnać? :)
18 kwietnia 2015, 17:03
Interwały albo wytrzymki.No i też - do sprintów i szybkich biegów trzeba mieć rewelacyjną kondycję, przy której bieganie długodystansowe przestaje trochę spełniać cel redukcyjny. Więc dobierz trening raczej do swoich umiejętności, zamiast teoretyzować.Btw - sprinterzy mają lepsze ciała od maratończyków, jak już mamy rozważać wpływ na sylwetkę.
Oj! Maja lepsze ciała bo...? Przecież nie dlatego, ze biegaja sprinty....
19 kwietnia 2015, 08:18
Oj! Maja lepsze ciała bo...? Przecież nie dlatego, ze biegaja sprinty....Interwały albo wytrzymki.No i też - do sprintów i szybkich biegów trzeba mieć rewelacyjną kondycję, przy której bieganie długodystansowe przestaje trochę spełniać cel redukcyjny. Więc dobierz trening raczej do swoich umiejętności, zamiast teoretyzować.Btw - sprinterzy mają lepsze ciała od maratończyków, jak już mamy rozważać wpływ na sylwetkę.
19 kwietnia 2015, 14:28
Mi tez sie sprinterzy o wiele bardziej podobaja od dlugodystansowcow. A rodzaje treningow oczywiscie ze kreuja konkretna sylwetke -to chyba kompletna oczywistosc?Oj! Maja lepsze ciała bo...? Przecież nie dlatego, ze biegaja sprinty....Interwały albo wytrzymki.No i też - do sprintów i szybkich biegów trzeba mieć rewelacyjną kondycję, przy której bieganie długodystansowe przestaje trochę spełniać cel redukcyjny. Więc dobierz trening raczej do swoich umiejętności, zamiast teoretyzować.Btw - sprinterzy mają lepsze ciała od maratończyków, jak już mamy rozważać wpływ na sylwetkę.
Zgubiłaś watek.
Oczywista oczywistość, ze inny trening kreuje inną sylwetkę, ale tutaj jest mowa o BIEGANIU.
Tak więc dyskusja dotyczy tego czy szybko i krótko czy wolno i długo.
Idąc dalej - szybkie bieganie nie spowoduje, ze będzie się miało sylwetkę choćby zblizoną do sprintera, bo oni nie mają takich sylwetek od biegania tylko od ciężkiego treningu siłowego, ponieważ w tych konkurencjach znaczenie mają różne cechy motoryczne i te są rozwijane.
Pomijam fakt, że do sprintu i do biegów długodystansowych idą ludzie o kompletnie różnych predyzspozycjach, więc obawiam się, ze większość długodystansowców nie ma żadnych szans na figurę sprintera. Podobnie w drugą stronę.
Tak więc odniesienie, które zrobiła Jurysdykcja, jest zupełnie z czapki.
Rojasniło się?
:>" title= napisał(a)::>" class="emoticon" data-code= napisał(a)::>">
21 kwietnia 2015, 19:58
Długo i szybko! Hahaha.
No a serio to raz tak, a raz tak. Szybkie biegi poprawiają formę, długie wybiegania dają wytrzymałość. Polecam raz na tydzień interwały i raz długie spokojne wybieganie, prócz tego 1-2 treningi takie krótkie i w średnim tempie.