Temat: Jak pozbyć się mięśni?

A więc mój problem polega na tym, że biegam regularnie, jeżdżę na rowerze, czasem dodatkowo ćwiczę i bardzo rozbudowały mi się mięśnie nóg. Chciałabym je wysmuklić. Jak mogę to osiągnąć? Dodam, że mieszkam w terenie górzystym i nie mam możliwości biegania po płaskim podłożu, a słyszałam że od pokonywania trasy pod górę mięśnie pracują bardziej...
to teraz sprobuj samego rozciągania... przestań na chwilę biegać, jeździć na rowerze, zamień te ćwiczenia na jakieś domowe i zobacz, jak to się rozwinie :) albo zmień proporcje - mało biegania i duuużo rozciągania :) 
Rozciąganie nie zmniejsza mięśni wbrew temu co pisze tutaj co druga osoba... zmniejsza tylko napięcie mięśni. Mięśnie maleją gdy są nie używane.
Ale dziewczyna chce je wysmuklić, a nie spalić - więc solidne rozciąganie na pewno pomoże, + pilates, callanetics, yoga, itp. Pisząc rozciąganie mam na myśli nie 5 minut, a 30-45 minutową sesję, można znaleźć filmiki na YT
Problem raczej w tym, że dziewczyna prawdopodobnie jak większość kobiet ma skrzywioną wizję siebie. Pobiegała, napięła nogę i zobaczyła ślad mięśnia (który zawsze tam był tylko się odtłuszczył trochę z racji ćwiczeń i napiął po wysiłku) i panikuje. Od tego co pisze jeśli robi to na poziomie amatorskim nie ma prawa jej się "strasznie rozbudować mięsień". Wiem co mówię - jestem facetem więc mam ku rozbudowie mięśni większe predyspozycje, biegam od 4 lat, a od 2 regularnie trenuję triathlon i dołączam do tego ogólnorozwojówkę siłową (2x tyg jest skupienie na nogi). I jakoś mi się strasznie nie rozbudowały.
A rozciągać niech się rozciąga na zdrowie - to istotne przy każdej aktywności.
Mięsnie rozbudowuja się po treningu siłowym czyli np szybki bieg pod górę - 
przy treningu wytrzymałosciowym np wolne bieganie/truchtanie/spacer ale długi, dużych mieśni nie ma a to jest zwiazane z tym że aby wytworzyc duzo energii i siły trzeba dużo mitochondriów gdzie wytwarzana jest energia a co za tym idzie duzo komórek czyli ogólnie rzecz biorąc DUŻEGO MIĘŚNIA.
Trening wytrzymałosciowy ma to do siebie że potrzebujemy sporo tlenu a duże mięśnie go po prostu potrzebuja za duzo i organizm sam dąży wtedy do ograniczenia wielkości mm. Widzieliście kiedyś rozbudowanego maratończyka??? nie no właśnie a za to sprinterzy są napakowani.

Podsumowujac - trening wytrzymałościowy na małych obciążeniach

Pasek wagi
A jeżeli chodzi o rozciąganie....
mój mąż jest fizjo. z resztą ja też ale on był na konferencji ostatnio i tam mówili że...'uwaga
rozciąganie tak ale w dni wolne od treningu poniewarz poprzez rozciąganie jeszcze bardzie uszkada sie mięsień. Bo podczas treningu mm. się uszkadzają a potem odbudowują tylko mocniejszde -  tak w skrócie.
Podważa to wszystkie zasady treningu - niezle co???

Pasek wagi
rozciąganie a mięśnie

Więcej miejsca do wzrostu - mięśnie są ściśle otoczone włóknistymi pasmami zwanymi tkanką powięziową. Jej główną rolą jest ochrona mięśni (i innych organów wewnętrznych) przed urazem, tkanka ta jest niezwykle wytrzymała - tak bardzo, że jej sprężystość porównana jest do stali. Wytrzymałość tej tkanki jest konieczna do samoochrony przed urazami, ale jednocześnie ogranicza to (po osiągnięciu pewnej granicy) zdolności mięśni do rozrostu. Dzięki wybiórczemu rozciąganiu tkanka ta może stać się bardziej podatna, ograniczając ucisk na mięśnie

Poprawa zakresu ruchu, zmniejszanie ryzyka kontuzji, przyśpieszanie przyrostu mięśni to tylko niektóre korzyści płynące z zastosowania Strechingu a tych korzyści jest o wiele więcej



TYLKO

trzeba pamiętać, że jesteście kobietami. Nie macie szans na rozbudowanie mięśnie przy takich ćwiczeniach. WIększość Pań co narzeka na mięśnie ma je opuchnięte.

laurabedziefit napisał(a):

TYLKOtrzeba pamiętać, że jesteście kobietami. Nie macie szans na rozbudowanie mięśnie przy takich ćwiczeniach. WIększość Pań co narzeka na mięśnie ma je opuchnięte.


Brawo!

Niestety nie ma nadziei, że zaraz nie powstanie kolejny post w temacie "biegam 2 dni, OMG urosły m mięśnie"

A w kwestii rozciągania nie ma jednoznacznych badań pokazujących, że w czymkolwiek ono pomaga. Wyniki są po prostu niejednoznaczne.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.