Temat: Mam problem

Chodzi o to że nie bardzo wiem co jesc jak chce być na diecie. Nie mam czasu na gotowanie więc muszą to być takie rzeczy które jestem w stanie w 30 min przygotowac. Zrobiłam liste mniej więcej tego co na jaki posiłek mogę jeść i potrzebuję aby ktos sprawdził czy tak może byc. Te biszkopciki czy serek w. z miodem to oczywiscie w chwilach kryzysu, a kanapki zawsze z ciemnego albo chrupkiego pieczywa. Oczywiscie będą to małe porcje jadane na małych talerzykach. A to te "posiłki":

ŚNIADANIA:

- płatki na mleku

- kanapka z twarogiem twarogiem dżemem

- jajecznica

- kanapka z wędliną i warzywami

 

II ŚNIADANIE / PODWIECZOREK:

-jogurt owocowy

-owoce

- szklanka soku owocowego

- 3 biszkopciki

- szubek kiślu, galaretki

                         

OBIAD:

- warzywa na pat., gotowane brokuły, kalafior, fasolka szparag z jajkiem sadzonym, małym kotletem z piersi,

- 5 pierogów pierogów grzybami i kapustą

- 1 krokiet z grzybami i kapustą

- 2 parówki Berlinki

 

KOLACJA:

- serek wiejski

- jogurt naturalny

- serek wiejski z miodem

-mała manapeczka

- jajko na miękko, twardo

Już nie raz ile było dyskusji o parówkach na forum i wyciąganie, że tak powiem "brudów". Ale jak ktoś lubi to je lubić będzie, taka ja na przykład :)
Też nie widzę niczego złego w tym by nie jeść parówek, spokojnie na jakiś czas można ja osobiście jadam najczęściej w niedzielę :)
A co do Twojego menu to uważam że jest bardzo dobre i tylko jak będziesz się tego stosować rezultaty będą na pewno :) !
Ja myślę że wszytko jest okej;)
Całkiem fajne menu :) Parówy też. Ja jem raz na ruski rok jak mnie najdzie i najlepiej patrzeć na zawartość mięsa. Nie chcę i nie będę się tu wymądrzać ale zaznaczam, że uczyłam i uczę się o takich rzeczach, także nie bójcie się tak parówek, że "tam jest wszystko, sam syf" to nie do końca prawda. Tanie parówki- macie jak w banku, że syf. Drogie-lepsze, patrzcie na etykietkę. Minimum 70% mięsa ;) MOM-mięso oddzielone mechanicznie: 2 krotnie wyższa zawartość tłuszczu, więcej cholesterolu, tkanki łącznej... Świeżo po egzaminie jestem, hihi ;)
Co do parówek to polecam "parówki z szynki" firmy Sokołów, 93% czystego mięsa. Pycha! :)
Bardzo fajny jadłospis. Wartość odżywcza parówek pozostawia, jak wiadomo, wiele do życzenie ale jedzone raz na jakiś czas na pewno nikomu nie zaszkodzą.
bardzo fajne menu a i na parówki od czasu do czasu mozna sobie pozwolic:)
dzięki dziewczyny!!! Zawsze się zastanawiałam jak jeść zeby nie był drogo a w miare dietetycznie i "zdrowo"
dobre menu wg mnie :)

nie przesadzaj z jajkami zoltko to cholesterol. Salatki owocowe nie pochlaniaja duzo czasu, ugotowanie ryzu i makaronu ( pelnoziarnistego) rowniez nie jest czasochlonne, soki owocowe zamienilabym na wode ewentualnie cole zero, jogurty naturalne wymieszane z musli :) jest tego duzo...pozdrawiam

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.