- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
20 stycznia 2020, 21:22
Hej dziewczyny,
Mam takie pytanie.. czy jest możliwe robienie co tydzień zakupów za około 200 zł na jedzenie dla dwóch osób ( miesięcznie 800 zł) i przygotowywać 4-5 zdrowych posiłków również dla 2 osób, tak żeby utrzymać porządną dietę i przy okazji żeby nic się nie zmarnowało ??
Ma ktoś może jakieś propozycję takich jadłospisów, byłam wdzięczna o jakąkolwiek podpowiedź :)
21 stycznia 2020, 03:05
Są dostępne jadłospisy. Niedrogie, zdrowe i pyszne. Od mojej ulubionej internetowej dietetyczki . Wpisz w Google "jadłospis z Biedry", albo "dieta lidlowa"
Edytowany przez Epestka 21 stycznia 2020, 03:05
21 stycznia 2020, 06:24
myśle ze jakbyś codziennie przeglądała gazetki promocyjne, zakładając ze nie tracisz czasu i pieniędzy na dojazdy do miliona sklepów to tak :D
21 stycznia 2020, 07:16
serio?? ;x zazdroszcze... ja wydaje na siebie 50? na 5 dnibez szalenstw, jedzac skromnie na 1 osobe tygodniowo wydaje 100 zl
serio, gotujac np. zupe na 4 dni, 3 dnia mam jej dosc, ale wowczas da sie przezyc za 100 zl, potem np. ziemniaki plus jajko sadzone
Edytowany przez pooziomkaaa 21 stycznia 2020, 07:35
21 stycznia 2020, 08:22
nie. Kocham mięso, ale w życiu bym nie kupiła piersi z kurczaka w biedronce czy innym lidlu
21 stycznia 2020, 08:57
jeśli ktoś umie planować i ma czas na regularne gotowanie to myślę, że jest to możliwe.
21 stycznia 2020, 10:00
Mnie udaje się zamknąć miesiąc w 1000 zł na 2 dorosłe osoby. Wybieram w marketach marki własne (ale zawsze sprawdzam skład - wolę czegoś nie kupić, niż kupić syf). Jak mam czas to sprawdzam gazetki i kupuję coś na zapas, jeśli widzę, że to naprawdę jest promocja. Warzywa i owoce kupuję takie, na jakie akurat jest promocja. Mięso kupuję w małym sklepie mięsnym, nie ma miliona certyfikatów, że jest eko, bio itd., ale jest dużo smaczniejsze niż to z marketu. Mięso na wędlinę piekę w domu. Kupuję w piekarni duży chleb, a nie bułki (mrożę połówki lub ćwiartki). Można jeść owsiankę z jabłkiem i cynamonem, a nie drogimi malinami czy borówkami, można samemu wyfiletować udka z kurczaka, a nie kupować drogie piersi (tak, ma trochę więcej kalorii, ale raz na jakiś czas można zjeść coś chudszego na inny posiłek, żeby to zbilansować), pstrąg łososiowy jest tańszy niż łosoś. To są niewielkie różnice, ale na przestrzeni miesiąca dają wymierny efekt.
21 stycznia 2020, 12:17
Czytam i nie wiem czy jemy tak źle ???W styczniu wydałam na jedzenie dla siebie, męża, 2 pieselkow , 2 kotów i chemię 600 zł
Jemy mięso,jaja, warzywa świeże i mrożone, masło,sery,owoce
Edytowany przez Noir_Madame 21 stycznia 2020, 12:37
21 stycznia 2020, 12:34
Czytam i nie wiem czy ja jem takie gu..... ???W styczniu wydałam na jedzenie dla siebie, męża, 2 pieselkow , 2 kotów i chemię 600 złJemu mięso,jaja, warzywa świeże i mrożone, masło,sery,owoce
Co jadasz Ty to jadasz, ale czym karmisz swoje zwierzaki? Ta kwota wliczając w to zwierzęta to dla mnie całkowita abstrakcja.
21 stycznia 2020, 12:40
Wykonalne, ale trzeba bardzo dobrze planować i nie marnować żywności. Zamiast mięsa strączki, jajka, twaróg, sezonowe warzywa i robienie wszytskiego od podstaw. Zero słodyczy, przekąsek, napojów. Wykorzystywanie tego, co już jest w domu.
21 stycznia 2020, 12:40
Co jadasz Ty to jadasz, ale czym karmisz swoje zwierzaki? Ta kwota wliczając w to zwierzęta to dla mnie całkowita abstrakcja.Czytam i nie wiem czy ja jem takie gu..... ???W styczniu wydałam na jedzenie dla siebie, męża, 2 pieselkow , 2 kotów i chemię 600 złJemu mięso,jaja, warzywa świeże i mrożone, masło,sery,owoce
Kupuję suchą karmę Purina pro plan z łososiem
Ale w sumie to może już w tej chwili będzie ciężko , wszystko drożeje. Muszę dokładnie zapisywać i zobaczę
Edytowany przez Noir_Madame 21 stycznia 2020, 12:57