Temat: Montignac

Czy któraś z Vitalijek stosuje sposób żywienia Montignac?
mam nadzieję, że nie jestem tu sama...
opiszmy przygodę z Montignac, efekty, zalety i wady...
Czekam na wasze wpisy:)))



Pasek wagi
Czesc dziewczynki :)
Sapere ale mi smaka narobilas tym Twoim dzisiejszym sniadaniem.
 W sobote sobie zrobie takiego zawijaska. Pysznie brzmi :)

Hej

Wdze ze dziewczyny ruszyly do boju...to m sie podoba.......


I chlebek widze ze smakowal ..ciesze se bardzo   ja go robie codziennie ale taki suchy jem .....ale z tymi warzywkami musze spróbowac.


A mam takie pytanko ...czy cos slaodkiego na slodzku to mozna czy nie? czy tylko dzem z fruktoza???




dzis juz przestrzegalam diety w stu procentach ....bo rano jeden chlebek ,potem na druge snadanko w robocie salatka z ogorka ,pomidora i rzodkiewki.....na lanch ryba z brokulem i serem.....a na kolacje zupa z soczewicy ......tylko jeden blad wciaz robie...za malo pije..jakos mi sie w ogole nie chce.....


No i dzis mialam takiego powera ze cala chate wysprzatalam.....popralam ..nawet poprasowalam cala sterte prania......


a jutro jak sie uda ....to pójde rano pobiegac....





słoszik jako tako monti nie zaleca wrecz pisze ze jest szkodliwy
uzywaj fruktozy !
na deser mozesz zjesc gorzka czekolade, desery z serka mascarpone i owocow, gotowane,pieczone owoce do tego mozesz dodac ubita smietane te desery jedz zawsze pod obiedzie tłuszczowym
Pasek wagi

ja sobie robię takie ptasie mleczko: 2 łyżki żelatyny rozpuszczam w goracej wodzie, studze i wlewam do jog naturalnego i słodze fruktozą. w zależności od smaku dodaje olejek waniliowy, cytrynowy albo jeszcze inny. czasem cynamon.
robie galaretkę w ten sam sposób. Część truskawek gotuje kompot słodze fruktoza, dodaję zelatyne i zalewam mrozone truskawki w kubeczkach (bez tych rozciapanych z kompotu). Zawsze to jakas namiastka:))
Ubijam smietanę 30, do tego troche fruktozy i np truskawki albo scieram gorzka czekolade i posypuję. Jesz do porzyg.....(za przeproszeniem)
Piekę sobie też jabłecznik z maki pp. Jest pyszny:))) a całkiem szybko to robie naleśniki z dxemem na fruktozie.
pozdrawiam:)

Pasek wagi

witajcie kobitki!!

ja dziś zaczynam... MM . powiedzcie czy skomponowałam ok posiłki?

ok 9 śniadanie :suche kabanosy, pomidory, ogórek cebula

ok 14 obiad : kurczak podduszony na oliwie z ol , z brkoułem, pomidorem, papryka, pieczarkami, cebulką i fasolką szparagową i posypane prażonym sezamem i ziel pietruszką

ok 18,30 kolacja makaron z mąki pp z tuńczykiem w s/w, pomidorkiem ,ogórkiem ,cebulką czerwoną fasolą. 

pomiędzy posiłkami pije wodę mineral i herbatę zieloną

dzięki za pomoc  


witajcie kobitki!!

ja dziś zaczynam... MM . powiedzcie czy skomponowałam ok posiłki?

ok 9 śniadanie :suche kabanosy, pomidory, ogórek cebula

ok 14 obiad : kurczak podduszony na oliwie z ol , z brkoułem, pomidorem, papryka, pieczarkami, cebulką i fasolką szparagową i posypane prażonym sezamem i ziel pietruszką

ok 18,30 kolacja makaron z mąki pp z tuńczykiem w s/w, pomidorkiem ,ogórkiem ,cebulką czerwoną fasolą. 

pomiędzy posiłkami pije wodę mineral i herbatę zieloną

dzięki za pomoc  


wg mnie ok.

przyznam szczerze, że niewiem jak sezam i do ktorej grupy się zalicza. Ale ogólnie ok. I duzo pij:)

Pasek wagi

Dzięki!  najfajniejsze jest to, ze moja rodzinka przeszła na dietkę razem ze mną. 

wiesz beteczka nie za bardzo kumam jak to jest z tymi posiłkami... ile ma być węglowodanowych a ile tłuszczowych   trochę sie gubię

Czesc dziewczynki:)
Pozwolicie , ze sie wtrace. nie pamietam juz ksiazkowych zasad montiniego ale czy owoce nie nalezy jesc tylko rano na czczo do 20 min. przed sniadaniem (organiczenie do 400gr.) , no chyba, ze te jagodowe typu truskawki, maliny, jagody do sniadania bo nie fermentuja. Fruktowa jest tylko weglowa wiec do deseru tluszczowego raczej nie teges. Owocow tez nie laczymy z tluszczami. No i deser tez trzeba rownowazyc warzywami, z tym, ze jemy go bezposrednio po obiedzie , wiec warzyw do obiadu o tyle wiecej ile wazy deser.
Peppapig  wlasnie wyczytalam , ze Ty z Wilkiej Brytani i Ty mi mowisz, ze nie ma u Ciebie zytniej maki????? W kazdym supermarkecie znajdziesz. RYE FLOUR , popatrz dobrze.
 Tak czytam Twoje menu i chyba nie do konca sa to pelne posilki.
Sniadanie jesli jest weglowe powinno zawierac wegle zlozone,(w Twoim przypadku ten chlebek), bialko( jakis jogo nat do 1.5% tluszczu lub maslanka) i tyle samo co chleba i jogo razem warzyw.
Obiad masz ladny.
Kolacja jesli weglowa to tak jak sniadanie wegle( u Ciebie soczewica) bialko ( jakis jogo albo maslanka np.) i warzywa.
Nie wiem dziewczyny jak dlugo jestescie na diecie ale na poczatku lepiej zrezygnowac z deserow. Przeciez chodzi nam o to aby uspokoic trzustke i nie pobudzac jej slodkosciami.
Zamiast dzemu na fruktozie lepiej zrobic sobie samemu powidla  sliwkowe ze sliwek suszonych. Sa tak slodkie, ze nie trzeba ich dosladzac. Wystarczy zalac je woda tak tylko, zeby je przykrylo pogotowac chwile na ogniu albo w mikrofali a potem zmiksowac blenderem. Mozna kapke cytryny, zeby zlapaly troche kwaskowaty smak. A potem do pudelka i w lodowce mozna kilka miesiecy je trzymac, nie spuja sie.
Jesli wam namieszalam i dietujecie wedlug innych zasad to sorry ale ja wiem, ze to co wam pisze dziala a przeciez wlasnie chodzi nam o to , zeby schudnac , czyz nie?

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.