Temat: Rzym

Za tydzień wylatujemy  do Rzymu. To będzie moja druga podróż tam,  najpopularniejsze rzeczy typu Koloseum,  fontanna di trevi, już zwiedzilam.  Może macie do polecenia jakieś mniej popularne miejsca które warto zobaczyć  ?

galerie sztuki

cały Rzym to jeden wielki zabytek. No zabytek na zabytku... w każdej uliczce coś jest. I wszystko blisko siebie :) oprócz pięknych zabytków idźcie do bazyliki św Piotra . Na mnie wywarła ogromne wrazenie mimo, ze nie jestem jakaś katolicka fanatyczka 

Katakumby. Taki inny Rzym :) 

Awentyn i dziurka od klucza. 

Podjedź pociągiem do Ostii. 

Skocz do Tivoli, przecudne miejsce, jedno z najpiękniejszym w jakich byłam. Transportem publicznym dostaniesz się tam bez problemu. Polecam także bazylikę Pawła za murami w Rzymie, zrobiła na mnie większe wrażanie niż Watykan ze swoim przepychem.

Włochy takie piękne, czemu akurat takie komercyjne miejsce wybrałaś tym bardziej, że już tam byłaś?

soraka napisał(a):

Włochy takie piękne, czemu akurat takie komercyjne miejsce wybrałaś tym bardziej, że już tam byłaś?

bo jadę do znajomych i mam hotel za darmo. Poza tym w wielu miastach we Włoszech już byłam i jednak Rzym jak dla mnie jest najpiękniejszy 

Rzym to jedno z moich ulubionych miast, jest tam wiele nieoczywistych miejsc do odkrycia i najlepiej jakbyś sama spróbowała się zgubić w tych wąskich uliczkach. Polecam szczególnie dzielnicę Monti i Pigneto. Polecam Ci też fajny przewodnik, który oprócz typowo obleganych atrakcji opisuje także miejsca sekretne, nieoczywiste:

Uwielbiam przewodniki z tej serii, bo naprawdę świetnie się z nimi zwiedza na własną rękę, te wydane na konkretne miasto mają dodatkowo dołączony czytelny plan miasta. Udanego zwiedzania :) Ja na majówkę jadę do Paryża, też na własną rękę i też z przewodnikiem z Lonely Planet. 

Zazdroszczę! Katakumby są super, mnostwo fajnych knajp i jedzenie, zakuuupy w porządnych wloskich sklepach (ale to wersja na grubszy portfel), wyjazd nad morze, ogolne lazenie i gubienie się na rzymskich uliczkach, moze audiwncja u Papieza, czy Anioł Pański? nie jestem katoliczką, ale audiencja to byly takie emocje i takie dobro się czuło od Franciszka, ze lzy same leciały.

Jesli masz znajomych, to moze niech Cię na fajną imprezę zabiorą w ciekawym miejscu.

Do tego galerie, opera, koncerty...

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.