- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
31 października 2015, 16:47
Coraz częściej spotykam się na forach internetowych, fejsbuku, czy w życiu prywatnym z imionami nie polskiego pochodzenia, bardzo często też "pisane po Polsku". Imion jest od grama, przytoczę tutaj kilka które szczególnie zapadły mi w pamięci: Dżesika, Szakira, Vanessa, Princessa, Marszal, Rajan, Brajan (tak właśnie pisane).
Co sądzicie o nadawaniu takich imion dzieciom? Jesteście bardziej za polskimi imionami, czy bardziej obstawiacie zagraniczne? Utarło się przekonanie, że takie imiona nadają swoim dzieciom ludzie biedni, aby jakoś wynagrodzić im imieniem życie w biedzie (słowa psychologa, zasłyszane w tv). W moim przypadku (znam małego Brajanka i Dżesikę) ten fakt się zgadza.
Nie mnie oceniać rodziców jakie nadają imię swojemu dziecku, ja jednak jestem za polskimi imionami. A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Edytowany przez olecka 31 października 2015, 16:52
31 października 2015, 20:22
Tez znam Brajana Nikol(tak wlasnie tak prze k i bez e na koncu) i Jessice i wszyscy z biednych rodzin wiec cos w tym jest. Natomiast znajomi ktorzy spią na kasie imiona typu Staś, Zosia, Ignaś itp.
31 października 2015, 20:39
nie podobają mi się takie imiona... większość źle brzmi z polskim nazwiskiem...
a jak Jesicca ma swietnie brzmiace ( swiatowe) nazwisko pasujace do tego imienia i w wieku powiedzmy 25 lat wyidzie za maz i zdecyduje sie na nazwisko meza powiedzmy Kowalskiego albo Dusigrosza to co wtedy?
albo Drzesika Gruszka wyjedzie z kraju i zwiaze sie z powiedzmy Anglikiem, ktorego nazwisko swietnie sie dopasuje do tego imienia?
Argument niepasujace imie do nazwiska slaby.
Edytowany przez Obserka 31 października 2015, 20:41
31 października 2015, 20:44
Alikia ( czy jakos tam) Skrzyneckiej- ani patologia ani biedota, ani marginez
mi sie to imie osobiscie nie podoba ale ostatnia rzecza ktora bym zrobila, to wysmiewanie rodzicow, ze tak nazwali dziecko. Chcieli, to nazwali, nie uwazam, ze wyrzadzili jej krzywde.
31 października 2015, 20:45
Jeśli ojciec dziecka ma obcobrzmiące nazwisko - to zagraniczne imię jest ok ale imię powinno być w oryginale (Jessica, Brian i tak dalej)
W innych przypadkach głupota rodzica - spełnianie własnych aktualnych widzimisię.
31 października 2015, 20:54
Mnie tak samo dziwi/śmieszy ta moda na nadawanie "starych" imion typu Franciszek, Apolonia, byleby nie Kasia i Ania. Koniecznie musi być hipstersko i oryginalnie..
31 października 2015, 20:57
Podobają mi się imiona o biblijnym/hebrajskim rodowodzie. Rdzennie polskie/słowiańskie też o ile nie brzmią zbyt archaicznie (jak np. Bożydar, Siemowit itp.). Co do zasady jestem za tradycją, ale nie oceniam ani nie wartościuję cudzych wyborów w tej kwestii.
31 października 2015, 21:10
mojego taty kolega, ma corke, ktora w wieku 18 lat zaszla w ciaze. jak moj tata spytal go o imie wnuczki, jego kolega odpowiedzial: "kur*a, nawet nie pytaj!" corke nazwala Kimberly. dodam, ze dziecko po ojcu dostalo bardzo polskie nazwisko, ktore w zestawieniu z imieniem tworzy wrecz komiczny duet
oczywiscie kolezanka jest ze wsi, bo jakze mogloby byc inaczej.
31 października 2015, 21:14
A my daliśmy synowi typowo polskie imię a niedługo przeprowadzam się z synem do UK i sobie mysle,że moglismy mu dać inaczej na imię:)
31 października 2015, 21:31
Wole Vanesse i Yasmin niz Stanislawa, Stanislaw, Stefan, Aldona, Ania, Kaska, Elzbieta, Alfons, Adolf czy Ernest.