- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
8 listopada 2012, 20:43
Witam:)
Dwa dni temu miałam stawić się w urzędzie pracy w celu podpisu,byłam świecie przekonana że data była wyznaczona na jutro, pomyliłam się miałam stawić się 6 .przeczytałam ze może to oznaczać utratę statusu bezrobotnego lecz mam 7 dni na to by usprawiedliwic swoją nieobecność ,jednak wiem ze zwykłe zdanie zapomniałam będzie żadnym usprawiedliwieniem.Czy faktycznie skreślą mnie z listy bezrobotnych? czy któras z was była może w podobnej sytuacji,bo już nie wiem co robić;(
8 listopada 2012, 23:23
8 listopada 2012, 23:31
Wszystkie osoby mówiące że jest 7 dni na stawienie się przed lug po terminie nie wiedzą o czym piszą. To sa bzdury. Autorko ja miałam tak 2 razy. Za pierwszym razem zapomniłam o terminie i przyszłam 1 dzień później. Wykreślili mnie na 3 miesiące i nie było żadnego gadania że zapomniałam. Za drugim razem również zapomniłam o terminie tyle że miałam usprawiedliwienie: egzamin. Niestety nie uznali mi tego usprawiedliwienia i tym razem wykreślili na 6 miesięcy. Pani w urzędzie poinformowała mnie że jedynym usprawiedliwieniem jest choroba i zaświadczenie lekarskie. Więc wiem o czym piszę i prosze nie wprowadzać autorkę w błąd.
Podstawa prawna: art. 33 ust. 4 pkt 4 oraz art. 33 ust. 4a pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U.2008.69.415 z późń. z.)
Starosta pozbawia statusu bezrobotnego lub statusu poszukującego pracy w przypadku gdy:
Osoba bezrobotna nie stawiła się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomiła w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa.
Osoba poszukująca pracy nie stawiła się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie, który został ustalony między poszukującym pracy a tym urzędem, i nie powiadomiła w terminie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa.
Osoba posiadająca status bezrobotnego lub poszukującego pracy ma obowiązek udokumentowania faktu niemożności stawienia się powiatowym urzędzie pracy, natomiast urząd ten jedynie w oparciu o przedłożone przez stronę wyjaśnienia i dokumenty uznaje bądź nie uznaje przedłożone wyjaśnienia za wystarczające.
Zatem samo oświadczenie bezrobotnego może nie być wystarczającą podstawą do udokumentowania uzasadnionej przyczyny niestawiennictwa.
Obok oświadczenia bezrobotnego powinny znajdować się jeszcze dodatkowe dowody, które uwiarygodnią twierdzenia przedstawione w oświadczeniu złożonym przez bezrobotnego.
Edytowany przez Gallifrey 8 listopada 2012, 23:40
8 listopada 2012, 23:53
9 listopada 2012, 00:27
Kiedyś zwyczajnie przegapiłam termin. Poszłam zaraz następnego dnia i... nic złego się nie wydarzyło.
9 listopada 2012, 07:38
Ale zwykłe-" zapomniałam"-wystarczy?pierwszy raz mi się cos takiego zdarzyło.
9 listopada 2012, 09:06
9 listopada 2012, 09:32
9 listopada 2012, 09:45