- Dołączył: 2011-06-03
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 688
17 kwietnia 2012, 14:34
Każdy z nas chce się zdrowo odżywiać ,nie jestem wyjątkiem:) Wybrałam się na zakupy i wybrałam same zdrowe produkty np. kalafior , rzodkiewkę , kawałek łososia , bakłażana , jogurt naturalny , fasolkę szparagowa itp. Przy kasie okazało się że zapłaciłam dwa razy więcej niż jakbym kupowała produkty zwyczajne ( ziemniaki , udka , gotową surówkę itd. )To jest niesprawiedliwe że produkty dietetyczne są w cenach jak jakieś rarytasy . Czyli jak się nie ma kasy to trzeba jeść chleb z mortadelą i ziemniaki ze skwarkami ? Wiem że nic się nie da z tym z robić , ale czy to nie jest bez sensu ? A ceny warzyw to jakaś paranoja , dziś kobieta w warzywniaku krzyknęła mi 7 zł za kalafior . I jak tu jeść zdrowo i oszczędnie ???
17 kwietnia 2012, 15:11
jesli chodzi o mnie to tak
- kupuje pojedyncze produkty do jedzenia -
owoce- jablka, banany
warzywa- marchew, pomidor, ogorek zielony
- kanapki - wedlina albo ser zolty
- produkty bialkowe - jajka, serki wiejskie
jesli chodzi o obiad
- wykorzystuje zamrozone mieso + to co daje rodzina. np dwa razy od przyszlej tesciowej dostalismy golabki. zjedlismy je w sobote i dzisiaj, mialam tez schab zamrozony i zjadlam je bez panierki na obiad, i mam zamrozone jeszcze ryby., na surowke robie sobie marchewke, lub pomidora z ogorkiem.
zamierzam wykorzystywac skrzydelka i palki, jeszcze nie kupowalam
zadnych losi* ;p, baklazanow itp
wode gotuje i daje syrop albo sok albo kupuje gazowana
codziennie jem owsianke na sniadanie, daje do niej tylko banana i ew rodzynki + kakao , na II sniadanie kanapki + jajka/serek wiejski , obiad zalezy j/w , kolacja jak II sniadanie tylko mniej pieczywa
- Dołączył: 2012-02-04
- Miasto: Poznań
- Liczba postów: 4364
17 kwietnia 2012, 15:30
Ogólnie jedzenie jest teraz drogie, ale można się z tym uporać. Nie wiem, jakie sklepy masz w pobliżu, na pewno w dużym mieście jest taniej.
Ja robię tak:
-korzystam z owoców/warzyw sezonowych
- korzystam z promocji, jeśli np. w promocji jest papryka wymyślam jakiś obiad-kolacje z jej działem.
- kupuje mrożonki. Tanie są w Biedronce, jak koleżanka wspomniała. Kupuje też w lidlu, np. kalafior, fasolkę, Brocoli mix (smaczna mieszanka z min. brokułów i kalafiora za 2,5), albo w Carrefourze (np. marchewka z groszkiem za niecałe 2zł). W carreforze są tez tanie mrożonki na wagę.
- kupuje przecenione produkty, którym kończy się termin ważności. U mnie w sklepie Lewiatanie wystawiają przecenione jogurty, sery itp. którym za 1-2-3 dni skończy się termin przydatności do spożycia. Wtedy np. za serek wiejski płacę 1zł.
Ogólnie można oszczędzić na jedzeniu, trzeba się tylko trochę postarać ;D. Jeśli wchodzisz do pierwszego lepszego sklepu i kupujesz, co Ci się podoba, to wiadomo, ż przepłacisz.
- Dołączył: 2008-09-04
- Miasto: Mombasa
- Liczba postów: 9211
17 kwietnia 2012, 15:30
w netto jest promocja na mieszankę chińską 750 gr po 2,99 zł - kupiłam 10 sztuk
warzywa na patelnie tez w takiej promocji - kupiłam też kilka sztuk.
wczoraj w lidlu były brokuły świeże po 1,89 - kupiłam 5 i zamroziłam.
w osiedlowym miejskim był schab bez kości po 14,9 - 2-3 kilogramy mozna kupić, zamrozić.
Ja zakupy robię 2-3 razy w miesiącu na promocjach, wszystko mrożę.
W sezonie paprykę, selery wsadzam do słoików.
Fasolki szparagowej od sierpnia nie kupywalam bo mam pomrożoną - kosztowala wtedy ok 4 zł za kg
Tu nie chodzi o ceny... ale o gospodarność.
wydaję mniej na zdrowe jedzenie, niż wcześniej kiedy kupowałam kebaby (10-15 zl), czy pizze ( od 20 zł) - to są drogie fast foody
a jedno wyjście do mc'donalda to ok 15 zl na osobę, więc nie wiem skąd Wy macie takie tanie jedzenie?
Edytowany przez biedronka1985 17 kwietnia 2012, 15:34
- Dołączył: 2009-11-05
- Miasto: Tarnów
- Liczba postów: 151
17 kwietnia 2012, 15:38
pocieszmy sie myślą , ze nadchodzi sezon na owoce i warzywa ;)
no niestety trzeba się nałazić po rożnych sklepach, ale można upolować cos tańszego
![]()
- Dołączył: 2012-02-04
- Miasto: Poznań
- Liczba postów: 4364
17 kwietnia 2012, 15:42
biedronka1985 napisał(a):
Tu nie chodzi o ceny... ale o gospodarność
![]()
się zgadzam. Kiedyś w pracy codziennie kupowałam dwie puszki napoju typu Green tea czy Sprite. Wydawałam, więc dziennie 3zł * 25 dni= 75zł. Za te same 3zł mogę kupić mrożonkę, która starczy mi na 2posiłki. Wszystko jest kwestią wyboru.
17 kwietnia 2012, 15:55
ja mam niestety maly zamrazalnik i nie moge naraz pomrozic wszystkiego . w calym zamrazalniku zmieszcza sie wspomniane max 3 paczki po 1 kg, jeszcze jak je zloze na mniejsze paczki
17 kwietnia 2012, 18:06
Kupuj mrożonki, tak jak wcześniej pisały dziewczyny. A na świeże warzywa to jeszcze z miesiąc, dwa poczekaj, ceny tak spadną, że nie będziesz narzekać. ;) Biedronka jest zaopatrzona w tanie, zdrowe produkty. Ja tam kupuje serki wiejskie, twaróg. Też patrzę, na co, to tańsze, bo wiadomo, rodzice płacą, a ja nie chcę im robić pod górkę. Pociesz się tym, że ludzie opychają się słodyczami, a Ty nie jedząc ich, oszczędzasz kasę na swoje produkty diet. ;D
- Dołączył: 2012-02-06
- Miasto: Chełm
- Liczba postów: 9990
17 kwietnia 2012, 18:15
Nie ma sezonu na warzywa, nowalijki są bardzo drogie teraz. Poczekaj na sezon. Ja w tamtym roku kupowałam kalafiora i brokuła po 1,70 za sztukę. I nie jakieś pizdryki tylko takie bycze, świeże i pyszne. Zblanszowałam i pomroziłam. Na zimę jak znalazł. Żałowałam, że nie zrobiłam sobie tego więcej. Tak samo można robić z innymi warzywami i owocami. Zamiast mrożenia polecam też robić przetwory, np. z ogórków, papryki, cukinii. Ze świeżych pomidorów można robić sos i też zamykać w słoiczki - przydaje się do pizzy, pomidorówki, jako ketchup. Przetwory są tak samo mało kaloryczne jak świeże warzywa. Do tego 10 razy tańsze i zdrowsze niż np. kupiony w zimie kalafior czy ogórek w których jest sama chemia :/ Jeśli chodzi o mrożonki tanie to zamiast paczkowanych polecam te na wagę - widziałam w tesco b. duży wybór. Ogólnie nie ma łatwo - jak chcesz mieć tanio musisz się wysilić:)
17 kwietnia 2012, 18:21
jedząc normalne produkty też nie zawsze płacisz tanio;] zależy co masz w koszyku milkę, kotlin i inne markowe czy keczup firmy keczup itp. ;] również odżywiając się zdrowo trzeba szukać tańszych opcji ;]
- Dołączył: 2012-04-03
- Miasto:
- Liczba postów: 3
17 kwietnia 2012, 18:23
Szkoda tylko, że te mrożonki też nie są takie zdrowe.