- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
30 września 2022, 12:35
Ile kasy na jedzenie dla dwóch dorosłych osób powinno wystarczyć na tydzień ?
Takie w miarę zdrowe, tzn nie najtańsze kluski codziennie, tylko w miarę urozmaicone ?
podstawowe kupowane w biedrze plus warzywa owoce sezonowe na targu?
bez chemii, bez jedzenia dla psa.
Edytowany przez gordita2021 30 września 2022, 12:48
30 września 2022, 12:55
Ja mieszkam narazie sama. Z ciekawości weszłam na konto i wychodzi na tydzień ok. 300-350zł na tydzień. Od soboty wprowadza się do mnie chłopak i jestem ciekawa czy wyjdzie mniej w przeliczeniu na jedną osobę.
Edytowany przez .Daga. 30 września 2022, 12:56
30 września 2022, 13:02
My wprawdzie model 2+2 ale się wypowiem. Robię zakupy raz w tygodniu w biedrze. Zazwyczaj kupuję w miarę to samo, wiadomo raz coś wpadnie a raz odejdzie, raz coś kupię więcej bo promka itp. Jak kiedyś te zakupy mieściły mi się w 200 zł, to teraz zawsze przekracza 300. Raz jest 300 raz 350. Sporadycznie niewiele poniżej 300. Nie jest to samo żarcie, ale głównie. Czasem w tym dojdzie jakaś srajtaśma, proszek do prania czy chusteczki w kartonie, czasem jakaś ksiażka, czy inny przemysłowy klamot. Ale tak 90-95% to żarcie. Oprócz tego dochodzi osobno piekarnia. I czasem jakiś zakup w sklepiku osiedlowym.
Edytowany przez Karolka_83 30 września 2022, 13:03
30 września 2022, 13:06
ja poitole inflacja taka że masakra ja się boje ze za niedługo to będzie trzeba 1000 na tydzień ...
30 września 2022, 13:12
2 osoby jedzenie i chemia typu papier toaletowy, plyn do naczyń itp ok 1000 1200 zł na miesiąc. Ale sporo warzywy i jajek mamy od rodziny
30 września 2022, 13:14
2+1 (6 latka) robimy w PL zakupy w Biedrze to tak z 500-600 placimy. Plus ja i corka jemy obiady poza domem w tygodniu. Do tego dochodzi pieczywo i napoje, ktore wpadaja codziennie.
30 września 2022, 13:27
Miałam ochotę zrobić sałatkę na weekend i upiec ciasto ale chyba nie mam już kasy na extra wydatki 🥴 albo nie umiem kupowac. Dlatego pytam
30 września 2022, 13:30
Warzywa mam głównie ze swojego ogrodu i szklarni w sezonie. Po sezonie głównie jem kiszonki i marynowane warzywka które zrobiłam w sezonie. Jajka mam od mojej mamy, robimy duże zakupy raz w tygodniu (350-400zl) . W tygodniu tylko dokupujemy pieczywo w piekarni i ew. coś czego zapomnieliśmy(50-100zl). Kupiłam sobie czajnik filtrujący bo dobijała mnie ilość plastiku jaka produkuje kupując wodę w sklepie. Mąż przestał pić jak szalony napoje, pije soki malinowe i kompoty jabłkowe bo też bardzo duzo zrobiłam. Z biegiem czasu bardzo doceniłam to że kupiliśmy działkę ze starym sadem. Teraz zbieram powoli orzechy i dynie :)