- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
30 września 2022, 12:35
Ile kasy na jedzenie dla dwóch dorosłych osób powinno wystarczyć na tydzień ?
Takie w miarę zdrowe, tzn nie najtańsze kluski codziennie, tylko w miarę urozmaicone ?
podstawowe kupowane w biedrze plus warzywa owoce sezonowe na targu?
bez chemii, bez jedzenia dla psa.
Edytowany przez gordita2021 30 września 2022, 12:48
30 września 2022, 13:58
U nas, gdzie jest nas dwójka, będzie to jakoś 250-350 zł/tydzień, choć zdarza się i mniej. Odkąd mieszkamy razem, mam dużo zapasów w postaci ryżu, kasz, makaronów, mąki, cukru, wafli ryżowych, puszek (fasola, pomidory, ciecierzyca, soczewica, groszek, kukurydza, ryby, itd.), słoików (jalapeno, grzybki, ogórki wszelkiej maści, musztardy, koncentraty), więc korzystam z powyższych.
Na bieżąco kupujemy tylko świeże warzywa, owoce, jaja, wędliny, mięso, pieczywo, masło, twaróg, jogurty i inne przetwory mleczne.
Oczywiście, jak wpadną jakieś bibeloty do domu czy sprzęt, to koszty wzrastają, ale pytałaś o samo jedzenie.
30 września 2022, 14:04
250-300zl, ale dużo jedzenia (jajka, warzywa, przetwory, czasem mięso) mam od rodziny.
30 września 2022, 14:14
Dla dwóch osób około 350 zł na tydzień. Z tym, że mamy sporo przetworów od rodziny w postaci przecierów pomidorowych, jakiś ajwarów, szczawiów, botwinek, do tego grzyby suszone, marynowane, kiszonki, dżemy, soki własnej roboty etc.
Edytowany przez ruda.lisiczka 30 września 2022, 14:14
30 września 2022, 14:36
Wrzucamy wszystkie paragony do słoika i ostatnio zrobiłam podsumowanie z 2 miesięcy. Wyszło ok. 1500-1600 zł miesięcznie, czyli 350-400 zł tygodniowo, na 2 osoby. W tej kwocie jest też drobna chemia, płyn do naczyń, mleczko do czyszczenia, mydło, pasta, żele, papier toaletowy, ręczniki papierowe, serwetki, folie itp. i przysmaki dla psa, bo karmę weterynaryjną kupuję osobno.
30 września 2022, 14:57
Po prostu śmieszą mnie takie sztuczne problemy, ja wydam 100 zł i mam żarcie na tydzień, jajka, makarony, mrożone warzywa, jakieś jogurty i jestem NAJEDZONA, a jak ktoś je za pięciu to faktycznie ma potem problem i musi wydawać i 1000 na jedzenie tygodniowo.
30 września 2022, 15:54
Po prostu śmieszą mnie takie sztuczne problemy, ja wydam 100 zł i mam żarcie na tydzień, jajka, makarony, mrożone warzywa, jakieś jogurty i jestem NAJEDZONA, a jak ktoś je za pięciu to faktycznie ma potem problem i musi wydawać i 1000 na jedzenie tygodniowo.
Jak wydajesz 100 zł tygodniowo na żarcie dla samej siebie gdzie ja dla rodziny 2+2 wydaję 300 z chemią, to twoim tokiem rozumowania też żadna szczególnie oszczędna i mało wpierd...jąca nie jesteś. Poza tym można kupić gównianą szynkę za 20 zł/kg a można kupić porządną, bez konserwantów, z dobrego mięsa za 50. Można kupić jajka za 0,6/szt a można kupować po zeta czy 1,2 od chłopa zza płota. Można kupować porządne mięso a można byle gówno. Wszystko ma swoje tańsze i droższe odpowiedniki. Może ten co wydaje więcej je mniej od Ciebie, tylko lepiej jakościowo, stąd cena za tym idąca. Tego nie wiesz a już zakładasz że siedzi i wpierd...la za 3 osoby.
Edytowany przez Karolka_83 30 września 2022, 15:58