- Dołączył: 2010-05-20
- Miasto: Koszalin
- Liczba postów: 708
3 czerwca 2010, 15:53
Zapraszam Wszystkich do zadawania pytań:) Postaram się doradzić każdej z Was:) Jeśli tylko będę w stanie:) Pozdrawiam Was Dziewuszki!!:*
- Dołączył: 2009-05-09
- Miasto: Poznań
- Liczba postów: 163
13 października 2011, 15:12
witam :)
to i ja zadam pytanie dot. stóp - mam bardzo suche i szorstkie stopy, czasem schodzi z nich ta sucha skóra, chciałabym teraz przez zimę o nie zadbać, żeby nie było mi wstyd ich pokazywać.
Dodam, że generalnie mam problem z przesuszoną skórą na całym ciele i jeszcze żaden balsam w 100% mi nie pomógł :( jedynie z twarzą sobie poradziłam, ale co z resztą ciała? mam też skłonność do rogowacenia skóry na łokciach, kolanach i stopach bo mam insulinooporność (+ genetycznie po mamie)
no i pytanie odnośnie cellulitu i (uwaga!) przesuszonej i nieładnej skóry na pośladkach... bardzo mi zależy na tym by moje dolne partie były jędrne i piękne, bo tańczę dancehall i jak już dojdę do wymarzonej wagii to na pewno moje krągłości będą eksponowane...
obecnie jestem na diecie i ćwiczę - orbitrek codziennie po 30min + 2x w tygodniu aerobik w wodzie (na zmianę co miesiąc z zumbą - 1 miesiąc aerobik w wodzie, 2gi miesiąc zumba) i 1x w tyg. normalnie basen. Poza tym staram się jak najwięcej chodzić. Powoli cm spadają, ale boję się, że skóra zostanie, co robić by była jędrna i sprężysta? widziałam kobietę która schudła 40kg (koleżanka mamy) i nie miała żadnego zabiegu chirurgicznego -a skórę ma jak nastolatka, zero rozciągnięcia itd.
PS- a co polecasz na rozstępy? te świeże a także na te stare?
wiem, że trochę bez ładu i składu ale liczę, że się połapiecie ;)
pozdrawiam!
Edytowany przez banshie 13 października 2011, 15:13
- Dołączył: 2010-05-20
- Miasto: Koszalin
- Liczba postów: 708
13 października 2011, 21:09
natina2 miło, że napisałaś bez sarkazmów i złośliwości ;) doceniam takich ludzi jak Ty, mówiących konkretnie, bez owijania :)
W czerwcu zrobiłam licencjat, a pod koniec maja miałam egzamin praktyczny z podologii. Zajęcia wyglądają dość ciekawie, teorię mieliśmy na bieżąco przez 9 miesięcy, na ćwiczeniach z podologii, wykładach z podologii oraz seminariach również z podologii. Zajęcia były prowadzone przez ortopedów, chirurgów, dermatologów oraz instruktorów podologów, więc wiedza dotycząca tej jednej dziedziny wychodziła poza jej granice, było dużo anomalii związanych z chorobami stóp, ale także teoria która niekoniecznie musi być związana stricte z wrastaniem paznokci, grzybicą, cukrzycą itp, itd. Np. na ćwiczeniach z podologii mieliśmy co zajęcia pacjenta, każda para miała jedną przypisaną losowo osobę, zatem jedna stopa przypadała na jedną z nas- studentkę. Były zajęcia na których nic się nie działo, a były takie, że wychodziłam ostatnia bo np. musiałam ściągać frezem paznokcia, bo np poprzez onycholizę miałam hiperkeratozę , do tego odnowa paznokcia i tak schodziło 4 godziny ćwiczeń. Potem instruktorka stwierdziła, że osoby zapisujące się do nas będą przyjmowane tylko wtedy gdy będą miały jakiś problem, a nie jedynie odświeżenie poprzez pedicure kosmetyczny. Na szczęście ja zawsze miałam ciężkie przypadki, za które czasami nie miałam pojęcia jak się zabrać.. ;) Na seminariach miałam zajęcia z lekarzem internistą, który mówił o różnych chorobach nie koniecznie związanymi ze stopami, ale prowadzącymi do różnych objawów np. zakrzepica żylna, która prowadzi do przystani, niedotlenienia tkanek, co w rezultacie daje martwice itd itd. Podawał nam przypadki które zawsze w pewnym sensie były do siebie powiązane co uczyło nas logicznego myślenia, związanego z podologią. Natomiast na wykładach z podologii miałam zajęcia z chirurgiem ortopedą, który napisał kilka książek z własnego doświadczenia, i szczerze mówiąc były to takie nudne ćwiczenia, ponieważ w ogóle nie dotyczyły nas podologów. Były to przypadki związane np z dzieckiem które urodziło się z 3 kończynami, bądź 6 palcami i innymi różnymi przypadkami. Same przypadki były ciekawe, ale to jak wnikliwie opisywał nam jak się to wszystko operuje, kompletnie mnie nie zainteresowało, bo nie wiedziałam o czym mówi. Ale poprowadził z nami podstawy biomechaniki które jako tako ogarniam, ale staram sie sama sobie jeszcze tłumaczyć, bo wyjaśnił to tak jakbym była lekarzem, więc połowa w języku angielskim z łaciną przeplatane.
Myślę, ze Polskie szkoły kierują się podologią niemiecką w nadzieji że i ten zawód zakwitnie tak samo jak i w Niemczech. Chciałam otworzyć swój gabinem niestety nie mam takich możliwości finansowych a i konkurencja buduje się w moim mieście i boję się, że podologiem będę jedynie w domu:(:(:(
Jeśli chodzi o skrypty to były w naszym zakresie;) zatem u mnie internet i to co mi się napatoczyło w głowie ;)
Rozumiem, że Ty pracujesz jako podolog w Niemczech? Napisz coś o sobie.. ;)
Pozdrawiam
- Dołączył: 2010-05-20
- Miasto: Koszalin
- Liczba postów: 708
13 października 2011, 21:37
banshie fajnie że dużo ćwiczysz i DOBRZE, ze cm schodzą powoli. A to dlatego, że dajesz swojej skórze czas na to aby wraz ze spadkiem wagi proporcjonalnie się kurczyła. Niestety w dużym stopniu stan naszej skóry nie zależy tylko od używanych kosmetyków, ale od genów, jak piszesz po mamie, ale także od diety. Ciężko mi się wypowiadać na temat diety skoro nie wiem, co aktualnie jesz i jak wygląda Twoja dieta na co dzień. (pomijam jedynie mit, że picie ogromnych ilości wody poprawi nawilżenie Twojej skóry. Dostarczaj swojej skórze np. dużo wit A która wiąże wodę w naskórku;), czyli jedz dużo marchewek bądź soku, nie dość że skóra będzie lepiej nawodniona to jeszcze będzie miała ładniejszy koloryt- BEZ SOLARIUM- > jestem jego wrogiem ;)
Rozstępy świeże to rozstępy koloru różowego, czerwonego z którymi jeszcze można coś zrobić. Najlepiej używać kosmetyków które posiadają składniki które zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, które pomogą skórze dostosować się do naturalnego stanu i przyspieszają gojenie się rozstępów. Kompleksy witaminowe oraz właściwości nawilżające wspomagają leczenie rozstępów. Należy więc zaopatrzyć się w dermokosmetyki, które dostępne są w aptekach i są silniejsze i bardziej dopracowane niż kosmetyki w sklepie kosmetycznym. Stare rozstępy w kolorze skóry niestety nie da się wyleczyć. Są to już stare, włókna kolagenu na które nie ma już siły ..;) Nie ukrywajmy że kosmetyki zwalczą rozstępy do minimum 0- nawet krem za 100000zł nie zdziała cudów. Trzeba na to spojrzeć realistycznie, zawsze w pewnym stopniu skóra będzie już odmieniona- co nie znaczy, że nie będzie jędrna.
Jeśli chodzi o stopy to rób systematyczne peelingi, rób okłady np maścią schrunden- gehwol, owinąć folią i trzymać tak np 15 minut po czym wmasować w skórę resztę kremu, a na co dzień używać kremiki z lanoliną np. bądź woskiem przczelim, natomiast mieć na uwadze dokladne wmasowanie kremu. Krem nie wmasowany może powodować otarcia a także poślizg.. ;)
Jeśli chodzi o cellulit zastanów się co może być tego przyczyną. Zatrzymanie wody w organizmie to główny czynnik pojawiającej się skórki pomarańczowej, odpowiedz sobie na pytanie czy używasz nadmierną ilość soli ktora może powodować zatrzymanie wody, leki bądź kwaśne produkty typu ogórki kiszone itd? zakwaszenie organizmu to przede wszystkim idelane środowisko dla cellulitu. Masaże np z miotu i oklepywanie skóry lepiącymi dłońmi do powstania rumienia pomaga pod ciśnieniem zbijać tkankę tłuszczową a co za tym idzie cellulit.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam ;)
Pozdrawiam
- Dołączył: 2010-10-11
- Miasto: Częstochowa
- Liczba postów: 1301
8 maja 2013, 07:35
Mnie się podologia coraz bardziej podoba - myślę poważnie nad zrobieniem szkolenia, ale oczywiście pod kątem zabiegów w salonie kosmetycznym. Jak oceniacie u siebie zainteresowanie takimi usługami?
- Dołączył: 2010-10-14
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 445
9 maja 2013, 18:30
Nie mam salonu, ale w Polsce wygląda to za każdym razem tak samo - pojawia się nowa usługa to ludzie zaczynają pytać.
Ale musi minąć chociaż kilka miesięcy zanim to faktycznie zacznie być popularne. Polacy nie dbali o stopy i nie zaczną tego robić z dnia na dzień.
- Dołączył: 2010-10-11
- Miasto: Częstochowa
- Liczba postów: 1301
10 maja 2013, 07:30
Jasne, nikt nie oczekuje cudów w temacie - pytam jednak o coś zupełnie innego. Czy warto się tego uczyć. Czy to jest jakieś tymczasowe poruszenie, czy raczej ludzie faktycznie się tym bliżej zainteresują?
- Dołączył: 2010-10-14
- Miasto: Warszawa
- Liczba postów: 445
13 maja 2013, 21:42
Z czasem tak, jak wszystkim, kiedy tylko będzie to modne. Wiadomo, że z dnia na dzień nic nie da się w tym temacie załatwić, ale w ciągu kilku lat podologia będzie popularna.
No i standardowo wygrają te salony, które jako pierwsze w miastach będą miały takie stanowiska.
- Dołączył: 2010-10-11
- Miasto: Częstochowa
- Liczba postów: 1301
14 maja 2013, 07:16
U was idziecie w jakieś kolejne tematy? Masaże czy coś? Staramy się cały czas być na czasie z tematem, ale wiadomo jak jest - nie wszystko da się zrobić tak, jak by się tego chciało.
- Dołączył: 2014-01-29
- Miasto: częstochowa
- Liczba postów: 671
16 czerwca 2014, 07:34
Jestem po szkoleniach podologicznych, zawodowych. Wkrótce otwieramy stanowisko w salonie i liczę, że sensowne zainteresowanie będzie widoczne. Cóż, czas dopiero to pokaże.
- Dołączył: 2011-07-07
- Miasto: Katowice
- Liczba postów: 10
17 czerwca 2014, 15:26
co z bardzo bolącymi, nawracającymi odciskami na małych palcach? Zmiana jest bardzo gleboka, masci z kwasem juz nie pomagaja. Mialam juz wycinane chirurgicznie ale po latach jest jeszcze gorzej. jak mam dbac, co robic z tymi odciskami na paluszkach? (czesto mam tam stany zapalne)