Temat: Apel, ale nie jasnogórski.

Wiele razy wchodząc w różne pamiętniki lub odwiedzając wątki na forum widzę stwierdzenia typu: "Jeżeli się odchudzasz, to nie rób ćwiczeń na mięśnie, bo nie spalisz tłuszczu, tylko wyrobisz sobie mięśnie i będziesz wyglądała jak Pudzian, fuj". To się zdarza bardzo często i bardzo wiele osób popiera tę opinię. Pomyślałam sobie - może to prawda. Skupiłam się na diecie i jakimś bieganiu lub szbkim marszowaniu, bo przecież podobno aeroby są jedyną słuszną drogą - inaczej grożą mi mięśnie jak u Pudziana. O 6 weidera też nie ma mowy - najpierw spal tłuszcz z brzucha, a potem bierz się za mięśnie! Po co Ci one, skoro nie będzie ich widać pod tymi fałdami!? - tak mi mówili. Posłuchałam. Dzięki temu schudłam co prawda 35 kg, ale co z tego, skoro mój brzuch wygląda jak smutny budyń, na ramionach mam nietoperze, a luźną skórę z ud mogę sobie podciągnąć pod pępek?

Jaki z tego wniosek?

Przejdź na zdrową dietę. Wprowadź ćwiczenia aerobowe. Pomagaj sobie w trakcie odchudzania kremami/balsamami ujędrniającymi. ĆWICZ SIŁOWO! Mięśnie też są ważne. W ten sposób nie będziesz się musiała po roku zastanawiać, jak poupychać fałdy luźnej skóry w ubraniach, jak ja.

Dziękuję za uwagę, może ktoś to przeczyta, zastosuje i nie będzie mu szkoda wysiłku i pracy, bo nie będzie wyglądał jak galaretka z rozstępami.
> Im więcej mięśnie, tym więcej kcalorii spalamy
> podczas codziennego funkcjonowania... Mięśnie (ich
> praca) głównie napędzają metabolizm, poza tym to
> one kształtują sylwetkę ( skóra i kości naprawdę
> nie są fajne!).

Dokładnie zgadzam się z każdym słowem :))
Bo tera wszystkie dziewczyny chcą wyglądać jak wieszaki. To jest okropne.
 A mięśnie naprawdę ładnie kształtują figurę :))
Pasek wagi

Stop wieszakom! ;) 

Wiadomo, że każdy ma inny priorytet ale dobrze by było gdyby kiedyś kobiety przestały bać się tak tych mięśni... 

Oby przestały się bać :)) A zwłaszcza w większości te młodziutkie bo to one sieją te panikę zamiast poczytać
 dowiedzieć się prawdy czy zapytać trenera. Jaka jest prawda :))
Pasek wagi
w końcu jakiś normalny człowiek :)
Ja się śmiałam z wpisów o tym,że nie wolno cwiczyć na mięśnie :)
Tytuł też jest boski :) Zachęca, do kliknięcia :)
Popieram cię w 100%
Bardzo TAK! :)

Zwłaszcza, ze kobietom naprawde trudno budowac miesnie, bez odzywek, i specjalnie przygotowanego treningu na przyrost tkanki miesniowej, kobieta nigdy nie bedzie wygladac jak kulturystka (taka nasza natura - hormony itp) Wiec nie ma sie co bac.
no właśnie wieszakom stop tylko co zrobić jak dziewczynom nie chce się po prostu ćwiczyć.teraz liczy się lans być tylko szczupłym.przecież umięśniona noga ma większy rozmiar a to dla niektórych największy życiowy problem.nie zdają sobie z tego sprawy i wypisują takie bzdury.kolejne nie doinformowane laski tak przeczytają i sieją głupotę dalej.od zawsze jest wiadomo że ruch jest wskazany nie tylko przy odchudzaniu.
Popieram wszystko, jednak nie chodzi tylko o strach przed mięśniami (no dziwne, wiem, ja nie jestem tak skomplikowana i czasem mam trudności z ogarnięciem pokrętnej babskiej logiki), ale o to, że bez anaerobowego treningu, szczególnie podczas zrzucania dość dużego balastu, pozostaje luźna skóra, którą pewnie można by potrzepotać na wietrze ;]
kleptomAnka teraz masz bardzo dużo pracy nad swoim ciałem ćwicz bardzo dużo rożnych ćwiczeń na poprawę sylwetki to na pewno poprawi wygląd skóry i ujędrni ją. Jednak to długa droga i trochę czasu upłynie za nim będą efekty na które Ty oczekujesz.Zaraz poszukam Ci filmik który ja ćwiczę Z Jillian Michaels to sobie ściągniesz :) Filmik trwa 60 min w tym jest 5 min rozgrzewki i na końcu 5 min rozciągania całego ciała. Ćwiczenia są na wszystkie partie ciała. W twoim przypadku polecam ćwiczyć 5 razy w tygodniu  dwa dni wolnego ale nie pod rząd :)
Pasek wagi
KLIK Ja mam wszystkie trzy ale na razie ćwiczę "No More Trouble Zones " Polecam bardzo :))
Pasek wagi
Co racja to racja. Trening mięsni jest wazny- ALE PAMIETAJMY O ROZCIAGANIU PRZED I PO CWICZENIACH- inaczej rosna nam miesnie a co za tym idzie centymetry w obowadch.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.