Temat: Dieta dukana - pyszne śniadania

Dzisiaj jest pierwszy dzień dukana, faza I więc nie jestem jeszcze wprawiona. Na śniadanie zjadłam jajka zrobione na patelni teflonowej. Na obiad pół wędzonej makreli i nic na kolacje. Bardzo mnie mdli i nie mogę jeść. Myślałam że ta dieta jest dla mnie odpowiednia ponieważ lubię nabiał. Bardzo was proszę o jakieś przepisy lub pomysły na dobre śniadanie i reszte dnia. Pomocy!!!!
a mięso? ryby? mozesz jeśc kurczaka z grila i inne mieso ... wołowinę jakas tam mozna... troche tego jest!! :))
Mnie też mdliło po 1 dniu Dukana, po drugim stwierdziłam, że choć chęci byly ogromne-  ta dieta nie jest dla mnie.
Przekonał mnie filmik http://lookr.tv/player.php?id=1901%20http://lookr.tv/player.php?id=1903
Ale Tobie życzę wytrwałości:) Pozdrawiam
wczoraj zrobiłam bułeczki dukana :) wyszły pysznie :)
Przepis:
- 6 łyżek otrębów pszennych
- 6 łyżek otrębów owsianych
- 3 jajka
- 3 łyżki serka homogenizowanego
- czosnek, zioła prowansalskie, sól, oregano
Piekłam prze 25 min w temp. 180-200 stopni
Miałam formę od babeczek, wyszło 12 sztuk i już są zjedzone :)
powodzenia na dukanie :):)
Co do jogurtów owocowych to można ( dukan pozwala na 2 w ciągu dnia - jest to napisane u niego w książce) ale nie mają to być tego typu jak jogobella a coś w stylu jovi 0% tłuszczu jest u mnie w pamiętniku. Co do śniadań do właśnie takie jak vitalijki napisały, ja codziennie jem tak: bułeczka Dukana, 3 kiełbaski z piersi kurczaka ( są dostępne w Bomi), musztarda do smaku i herbata ze słodzikiem. Czasami na teflonie robię naleśniki z maizeny i do tego twarożek ze słodzikiem ew. aromatem waniliowym. Powodzenia:)
Ten jovi jest w dostępnych smakach: kokosowo - waniliowy, waniliowy, truskawkowy, pomarańczowy  i jest słodzony słodzikiem a nie jak nie  które 0% cukrem.

> Mnie też mdliło po 1 dniu Dukana, po drugim
> stwierdziłam, że choć chęci byly ogromne-  ta
> dieta nie jest dla mnie.Przekonał mnie filmik
> http://lookr.tv/player.php?id=1901%20http://lookr.tv/player.php?id=1903Ale
> Tobie życzę wytrwałości:) Pozdrawiam

Popieram w 100 %

a ja polecam

a) przeczytanie książki

b) forum grupy "Dieta Dukana" - tam jest potęzny temat z przepisami i zdjęciami potraw

http://vitalia.pl/index.php/mid/89/fid/1034/diety/odchudzanie/group_id/13184 
mnie pierwszego dnia diety też często mdli, później jest 100 razy lepiej - łapiesz fajną energię i waga ładnie spada :)

ja ostatnio odkryłam pastę łososiową - można ją jeść z plackiem otrębowym lub faszerować nią jajka

100g łososia wędzonego (mi bardziej smakuje ten wędzony na zimno) zmiksować, dodać pokrojonego w drobniutką kostkę korniszona, szczypiorek, pietruszkę i łyżeczkę serka typu figura lub bieluch

pychota :)
Dzisiaj na obiad zrobiłam dwa płaty z "Pomysł na", dodałam bardzo mało przyprawy bo nie wiem czy tą mieszankę wolno.
Orientujecie się może ile kosztuje książka dukana??

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.