Spis treści:
- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
Moja koleżanka niedawno kupiła sobie pas neoprenowy. Od tego momentu wykonuje z nim praktycznie wszystkie treningi. Jest przekonana, że dzięki niemu szybciej spali zbędną tkankę tłuszczową. Z tego też względu chce jeszcze dokupić sobie spodenki neoprenowe. Czy takie „gadżety” faktycznie przyczyniają się do szybszego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej? Jak działa pas neoprenowy? Pas neoprenowy czy warto? Skąd się bierze pot podczas treningu? Pot a odchudzanie.
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
Na wstępie należy podkreślić, iż pas neoprenowy, czy też inne elementy ubioru wykonane z neoprenu, nie przyczyniają się do szybszego oraz skuteczniejszego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Z tego też względu ich stosowanie w czasie treningu tylko i wyłącznie w tym celu nie ma większego sensu. Dlaczego jednak tak wiele osób uważa, że stosowanie pasa neoprenowego przyczynia się do lepszego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej? Co więcej, bardzo często można spotkać osoby, które wychodzą z założenia, że ćwicząc w pasie neoprenowym szybciej zredukują tkankę tłuszczową z brzucha. Nie jest to jednak prawdą. Z czego wynikają takie założenia? Odpowiedzi należy szukać w ilości wydzielanego w czasie treningu potu.
Ludzki organizm charakteryzuje się stałą temperaturą ciała wynoszącą około 36,7 stopnia Celsjusza. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura jest dla ustroju zabójcza. Z tego też względu ludzki organizm posiada kilka mechanizmów obronnych, które pozwalają utrzymać jego optymalną temperaturę. Jednym z tych mechanizmów jest pocenie się. Warto mieć na uwadze to, że zaledwie około 20-25% wytwarzanej w komórkach energii wykorzystywane jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu, to jest do zachowania jego podstawowych czynności, a także do przemieszczania się. Pozostała część energii na drodze licznych przemian biochemicznych zamieniana jest w ciepło
Podczas wysiłku fizycznego, w znacznym stopniu zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na energię, która jest niezbędna do wykonywania podjętej pracy. Z tego też względu nasileniu ulegają procesy energetyczne. Wraz ze wzrostem ilości wytwarzanej energii zwiększa się również ilość wydzielanego ciepła. Ze względu na to, że zbyt wysoka temperatura jest zabójcza dla organizm nadmiar ciepła musi zostać usunięty z ustroju. W tym celu organizm wykorzystuje zjawiska konwekcji oraz promieniowania. Z racji tego, iż są one mało efektywne konieczne jest użycie najbardziej skutecznej metody ochładzania organizmu, a mianowicie pocenia się. To właśnie dlatego podczas wysiłku fizycznego pocimy się bardziej niż „na co dzień”.
Zdecydowanie NIE! Ilość wydzielonego w czasie treningu potu w żadnym wypadku nie przekłada się na jego efektywność. Ten sam trening wykonany w różnych porach roku będzie charakteryzował się taką samą skutecznością przy istotnych różnicach w ilości wytworzonego w czasie jego trwania potu. Znaczna ilość wydzielonego w czasie treningu potu może świadczyć jedynie o tym, iż był on wykonywany z dużą intensywnością w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (panowała wysoka temperatura i wilgotność powietrza). Należy również podkreślić to, iż na ilość wytwarzanego w czasie treningu potu wpływa także ubiór (jego objętość i rodzaj).
Z pewnością nie ma sensu kupowanie pasa neoprenowego, czy też innego ubioru wykonanego z tego materiału w celu przyśpieszenia redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej, gdyż to po prostu nie przynosi zamierzonego efektu. Nie oznacza to jednak, że neopren nie sprawdza się w aktywności fizycznej. Warto mieć na uwadze to, że ma on doskonałe zdolności termoizolujące. Z tego też względu można stosować go jako dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem podczas treningów wykonywanych na dworze w czasie mroźnych, zimowych miesięcy. Neopren sprawdza się również w sportach wodnych – to właśnie z niego najczęściej powstają pianki.
Używaliście kiedyś pasu neoprenowego? Jaka jest Wasza opinia o pasie neoprenowym? Czy pas neoprenowy działa?
Komentarze
syr.ann
12 maja 2018, 18:39
OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA http://www.igortreneronline.pl I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH!
bialapapryka
13 lutego 2018, 07:02
Dobrze widzieć :) Sama kiedyś się zastanawiałam nad zakupem takiego pasa, jednak widzę, że nie ma to większego sensu ;)
agnieszka.kinga
23 stycznia 2018, 21:32
Mam taki pas...
aska1277
11 stycznia 2018, 19:12
Sama zakładam taki pas od czasu do czasu ale wiem,że nie sprawi to ,że schudnę cudownie ;) hahahaha
wie58
18 grudnia 2017, 00:55
Warto przeczytać.
krzysiek12345
5 grudnia 2017, 12:25
DOBRY TRENER TO PODSTAWA : ) ZAPRASZAM SERDECZNIE NA STRONĘ NAJLEPSZEGO TRENERA W POLSCE: www.igortreneronline.pl
1Marysia3
23 listopada 2017, 11:43
Pomocny artykuł!
Tereenia
11 listopada 2017, 20:26
ciekawy artykuł :-)
GlamPop
5 listopada 2017, 12:03
To tak samo jak było z butami od Reeboka chyba EasyTone, tych z balansem. Firma obiecywała złote góry i super tyłek od samego ich noszenia. Nikt jednak nie wpadł na to, że przydałby się chociażby jakikolwiek ruch w tych butach, żeby coś się zadziało. Wtedy była burza i napłynęło wiele skarg, a firma musiała zapłacić milionowe odszkodowania...Wtopa. Nie od samych akcesoriów sportowych się chudnie...
wie58
28 października 2017, 18:22
Szkoda, że wiem dopiero teraz.
Corinek
20 października 2017, 22:16
Dobry artykuł :) Może przemówi do rozsądku tym, którzy są przekonani, że w spodenkach neoprenowych nagle zrzucą kilogramy mimo braku diety.
HelloPomello
19 października 2017, 08:54
Ale...niektórzy lubią wierzyć w cuda, bajki...kolorowe wróżki czy jednorożce.
aniapa78
18 października 2017, 15:11
Jeżeli w zimie nałożymy taki pas- przeziębienie gwarantowane. Bardziej się pocimy i jesteśmy mokrzy. Jest nam zimno.
am1980
17 października 2017, 20:51
Nic to nie da...wyrzucenie kasy jedynie w błoto i tracenie wody w czasie ćwiczeń a nie tłuszczu...