"Profesor Bart Hoebel z wydziału psychologii w Princeton Neuroscience Institute wraz ze swoim zespołem przez lata badał oznaki fizycznego uzależnienia się szczurów od cukru. Wyniki badań były zaskakujące.
Okazało się bowiem, że zwierzęta, których dieta była bogata w cukier szybko się od tej substancji uzależniały. Świadczyć o tym może fakt, że po wyeliminowaniu cukru z ich menu szczury cierpiały na syndrom odstawienia, typowy dla... osób uzależnionych. Istnieje prawdopodobieństwo, że podobne efekty cukier wywołuje u ludzi. Dlaczego?
Profesor Hoebel twierdzi, że spożywanie dużej ilości cukru dla zabicia głodu powoduje zmiany w mózgu podobne tym, które wywołują narkotyki takie jak kokaina czy morfina. A odpowiedzialny jest za to tzw. hormon szczęścia dopamina, która wydzielana jest, kiedy organizm otrzymuje dodatkową porcję słodkości".
(physorg.com)
szepczaca12
31 grudnia 2011, 16:34Nio i ja właśnie mam zamiar posiadać syndrom odstawienia, przez jakiś czas:D Najlepszego^^
coraz.bardziej.piekna
31 grudnia 2011, 11:40ah ten cukier...
hoffnungsvoll
31 grudnia 2011, 11:20Cześć Olu! Ja już w czerwcu br miałam taki syndrom odstawienia i uważam, że faktycznie cukier uzależnia jak nic! Teraz znów mnie naszło na niego i jak nic będę znów w tym syndromie;-{ Nic to, damy radę! Jak zawsze! Udanego sylwestra życzę i aby wszystkie Twoje życzenia noworoczne się spełnily! Buziaki sylwestrowe rozdaję!
ewakatarzyna
31 grudnia 2011, 10:18No to ze mną jest coś nie tak. Albo mój mózg wytwarza wielkie ilości dopaminy. Nie jem słodyczy, żadnych, nigdy nie jadłam. Nigdy nie były mi potrzebne. Generalnie słodki smak jest ostatnim z moich smaków.
Kenzo1976
31 grudnia 2011, 08:37Chyba to prawda,bo cukier, to rzeczywiscie zdradliwy nalog, udanego sylwestra zycze, pa.