Temat: pomysły na dania bez mięsa

Podpowiedzcie, co gotować mężczyźnie, który nie je mięsa. Nie dlatego, że jest wegetarianinem tylko dlatego, że zwyczajnie mu ono nie smakuje. Czasem je, gdy jest w gościach, czy na jakiejś imprezie, a tak zwyczajnie-śniadanie, obiad, kolacja bezmięsna. Mieszkacie z takimi "niemięsnymi" mężczyznami?

Doradzcie:)

ostatnio gotuję dosyć często coś takiego.  Dużo gotuję z tej stronki, rewelacyjne przepisy.
Pasek wagi
mam siorke bezmiesna i jada  :

- potrawy maczne : pierogi +ser, owoce , kopytka
- soja- wedlina, parówki, pasztety , kotlety
- kotlety z kaszy gryczanej
- ryż z wazrywami
- jaja - omlety , jajecznice..
http://www.goscinneprogi.pl/kulinaria.html Razem z mężem nie jemy mięsa,czasami zjemy jakąś rybkę :) Często robię różne zapiekanki.Ostatnio miałam zapiekankę z ryżu i warzyw z sosem pomidorowym.Pychotka :)
Polecam osobiście wegetariańskie chili con carne :)

- Puszka czerwonej fasoli,
- puszka kukurydzy,
- pomidory w puszcze,
- koncentrat pomidorowy,
- papryka,
- cebula,
- mielone kotlety sojowe,
- przyprawy (bazylia, oregano, rozmaryn, pieprz, słodka papryka oraz chili)

Mieszankę sojowe podsmażyć na oliwie z oliwek z dodatkiem cebulki, doprawić wedle uznania przyprawami.
Paprykę pokroić w kostkę i wrzucić do garnka razem z fasolką i kukurydzą.
Dodać mieszankę do garnka i dorzucić pomidorki w puszce.
Dusić wszystko do 20 minut na wolnym ogniu po czym zagęścić koncentratem pomidorowym.

Podawać z tortillą lub nachosami :)
Moj faworyt na szybko: warzywka na patelnie, pozniej dodaje kaszę jęczmienną, ktorej zawsze mam więcej w lodówce bo gotuję na kilka dni. (zamiast kaszy jeczmiennej moze być kazda inna, ryż) i dodaje ze dwie łyzki sosu do spaghetti, zeby się skleiło. Do tego pieprz, sól, zioła. Szybko, tanio, zdrowo!

FabriFibra napisał(a):

ostatnio gotuję dosyć często coś takiego.  Dużo gotuję z tej stronki, rewelacyjne przepisy.
Tej stronki nie znałam:)Dzięki :):)
ja ostatnio robilam kotlety z czerwonej soczewicy i byly przepyszne! Zrobilam ich ponad 20, zamrozilam i mam na awaryjne obiady :D
Kotlety sojowe gotujemy w wywarze warzywnym,następnie mielimy. Dodajemy jedno jajko,podduszone pieczarki,paprykę oraz przyprawy. Lekko obtaczamy w mące i smażymy na niewielkiej ilości tłuszczu. Możemy podawać z kaszą kuskus i sosem pieczarkowym,do tego pyszna  suróweczka i zdrowy bezmięsny obiad już mamy ;).
puszka.pl 

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.