Temat: Jaki to koszt?

Wiem, że głupie pytanie, ale nie mam obycia w tych sprawach. Mam 15 lat i często mi rodzina gada, że muszę się nauczyć gotować, ciotka w moim wieku to dla wojska gotowała, itp. Przez to nigdy mnie wizja garów nie ciągnęła. Ale sobie tak dzisiaj myślę, że jutro coś sobie zrobię do jedzonka. I nie wiem, ile kasy wziąć od taty :). Wiem, że nie będzie to ogromny koszt, ale tak mniej więcej chce wiedzieć. Tak na oko. A więc oto lista moich zakupów:
1 opakowanie budyniu waniliowego;
mleko;
tarta gałka muszkatołowa;
czosnek;
pietruszka;
szczypiorek;
ogórek;
6 pomidorów;
cebula;
75g czarnych oliwek (nie wiem,po ile są sprzedawane);
200g sera feta;
olej (1l).

PS.: Będę robić grecką sałatkę, puree ziemniaczane i budyń waniliowy, więc jak macie jakieś rady, to jestem otwarta, bo tych rzeczy (prócz sałatki), jeszcze nie robiłam.


ZAPŁACIŁAM 24 ZŁ

> 15zł powinno spokojnie wystarczyć

 

hehe typowy facet co chyba nie był na zakupach spożywczych nigdy:p

hmmm ze 30-35zł?
Pasek wagi
30-40zl -weź 50 na spokojnie z reszty sie rozliczysz ,albo kupisz pieczywo dla Taty na kolacje czy coś :) i wszyscy będą zadowoleni
Tak jak mówią dziewczyny weź 50 zł a resztę oddasz lub zostawisz sobie na następne zakupy. Swoją drogą kto wam do tej pory gotował i robił zakupy spożywcze??
około 3 dych
> Tak jak mówią dziewczyny weź 50 zł a resztę oddasz
> lub zostawisz sobie na następne zakupy. Swoją
> drogą kto wam do tej pory gotował i robił zakupy
> spożywcze??

więc: albo robilismy proste dania typu jajecznica, albo w barach albo babcia dawała do słoików :)
Aha ok  no to weź 50 zł. Dzisiaj masz jeszcze czas więc możesz się zastanowić np. nad zakupem ryżu, makaronu, warzyw, jakiegoś mięska z którego mogłabyś przygotować szybkie i bardzo proste dania.
Wiedząc ile masz w portfelu idziesz na zakupy, podliczaj sobie w komórce na kalkulatorze ile cię to wyniesie, będziesz wiedziała czy przy kasie ktoś Cię w konia nie robi to raz a dwa będziesz wiedziała co jeszcze możesz kupić. Możesz ugotować bardzo fajne i szybkie danie na obiad. Na pewno posmakuje twojemu tacie, mój X się niem zajadął Napisze ci na priv przepis.
Powoli patrz na ceny jakie są w sklepach. Ja w Pl nie mieszkam więc nie pomogę cenowo niestety ale możesz sobie patrzeć co ile kosztuje żeby mieć rozeznanie.

około 30 zł

powinno starczeć

idż do supermarketu tam znajdziesz wszystko i taniej :)

> > 15zł powinno spokojnie wystarczyć   hehe typowy
> facet co chyba nie był na zakupach spożywczych
> nigdy:p

oj faktycznie:D nie zauważyłem oleju:P

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.