1 listopada 2011, 21:24
Wiem, że głupie pytanie, ale nie mam obycia w tych sprawach. Mam 15 lat i często mi rodzina gada, że muszę się nauczyć gotować, ciotka w moim wieku to dla wojska gotowała, itp. Przez to nigdy mnie wizja garów nie ciągnęła. Ale sobie tak dzisiaj myślę, że jutro coś sobie zrobię do jedzonka. I nie wiem, ile kasy wziąć od taty :). Wiem, że nie będzie to ogromny koszt, ale tak mniej więcej chce wiedzieć. Tak na oko. A więc oto lista moich zakupów:
1 opakowanie budyniu waniliowego;
mleko;
tarta gałka muszkatołowa;
czosnek;
pietruszka;
szczypiorek;
ogórek;
6 pomidorów;
cebula;
75g czarnych oliwek (nie wiem,po ile są sprzedawane);
200g sera feta;
olej (1l).
PS.: Będę robić grecką sałatkę, puree ziemniaczane i budyń waniliowy, więc jak macie jakieś rady, to jestem otwarta, bo tych rzeczy (prócz sałatki), jeszcze nie robiłam.
ZAPŁACIŁAM 24 ZŁ
Edytowany przez d05957d5564d0e63072020975ee4ed45 2 listopada 2011, 12:10
1 listopada 2011, 21:29
Idź spytaj mamę. Na pewno komuś się będzie chciało liczyć.
1 listopada 2011, 21:29
Wiesz jak najlepiej dla osoby nie gotującej i nie robiącej zakupów jest się dowiedzieć ile kasy potrzeba. Bierzesz komórkę idziesz do sklepu i podliczasz co ile kosztuje (z towarów które są Ci potrzebne). Wiesz ile kosztuje bierzesz pieniądze plus 20 zł bo może coś ci jeszcze wpadnie w oko i wybierasz się na zakupy. A później przyrządzasz potrawy. Największy sukces jest wtedy kiedy potrawa smakuje Tobie i innym.
1 listopada 2011, 21:31
15zł powinno spokojnie wystarczyć
1 listopada 2011, 21:31
tak na oko to wziełabym jakieś 30 - 35 zł (wszystko zalezy do jakiego sklepu pójdziesz i jakie produkty bedziesz wybierać ;)) chcij 50 zl -resztę oddasz i nie bedzie problemu ze zabraknie :)
Edytowany przez jegoslonko 1 listopada 2011, 21:35
1 listopada 2011, 21:32
Mamy nie zapytam, bo mieszkam tylko z tatą, a on jest równie 'obeznany' jak ja. I nie mam kiedy iść do sklepu, bo dziś pozamykane, a jutro tata idzie do pracy, więc musi mi coś rano zostawić.
1 listopada 2011, 21:33
w zyciu nie 15 zł.
sam olej kosztuje 7/8.
- Dołączył: 2009-11-13
- Miasto: Dobra
- Liczba postów: 1896
1 listopada 2011, 21:33
> Wiem, że głupie pytanie, ale nie mam obycia w tych
> sprawach. Mam 15 lat i często mi rodzina gada, że
> muszę się nauczyć gotować, ciotka w moim wieku to
> dla wojska gotowała, itp. Przez to nigdy mnie
> wizja garów nie ciągnęła. Ale sobie tak dzisiaj
> myślę, że jutro coś sobie zrobię do jedzonka. I
> nie wiem, ile kasy wziąć od taty :). Wiem, że nie
> będzie to ogromny koszt, ale tak mniej więcej chce
> wiedzieć. Tak na oko. A więc oto lista moich
> zakupów:1 opakowanie budyniu
> waniliowego-2;mleko-2.5;tarta gałka
> muszkatołowa-1,5;czosnek-3;pietruszka-2;szczypiorek-2;ogórek-2;6
> pomidorów-5;cebula-2;75g czarnych oliwek (nie wiem,po
> ile są sprzedawane)-7;200g sera feta-5;olej (1l)-5.PS.:
> Będę robić grecką sałatkę, puree ziemniaczane i
> budyń waniliowy, więc jak macie jakieś rady, to
> jestem otwarta, bo tych rzeczy (prócz sałatki),
> jeszcze nie robiłam.
ok 40 zł powinno starczyć
- Dołączył: 2010-04-21
- Miasto: Samoa
- Liczba postów: 664
1 listopada 2011, 21:33
to niech Ci zostawi 50 zł, a reszte mu oddasz.
Boże co za problem ;/
1 listopada 2011, 21:33
to wez 50 zł i oddaj reszte,bd miec pewnosc ,ze Ci wystarczy.