Temat: pory jedzenia niemowlaka

Co i o której godzinie jadaja Wasze niemowlaczki?? Mój ma 6 miesiecy i jak narazie podaje mu ok 14-15 obiadek i ok 21 kaszke do jedzenia bo przed 22 chodzi spac, od dzis jeszcze wprowadziłam owocki rano ok 9. Jest karmiony piersia.
nie mam swojego, ale jak byłam niania to 6miesieczny jadł co 3 godziny,
ok 7 - mleko
10 - kaszka z owockami
13 - obiadek
16 - jakis deserek, owoc, banan itp
20 - kaszka na dobranoc

w nocy pił jeszcze mleko

maryvonne napisał(a):

nie mam swojego, ale jak byłam niania to 6miesieczny jadł co 3 godziny,ok 7 - mleko10 - kaszka z owockami13 - obiadek16 - jakis deserek, owoc, banan itp20 - kaszka na dobranocw nocy pił jeszcze mleko

Prawie tak samo karmiłam, tylko że moja córa nie chciała pić kaszki na noc, więc dostawała mleko. 

Moja Córka ma teraz 17 miesięcy i je tak o 7:00 mleko modyfikowane z kaszką, o 10:30 jajecznice/parówkę/chlebek z wędliną do tego owoc i herbatka o 14:00 zupa o 17:00 drugie danie do tego owoc i o 20:30 je mleko krowie z kaszką. Ale jak miała 6 miesięcy to jadła o 7, 10 mleko moje, o 14 jadła zupkę o 17 jakiś przecier owocowy o 20 też mleko moje. W nocy jadła tylko cycka do 4 miesiąca a od tego czasu noce przesypia całe bez jedzenia ( od 21 do 7)

Pasek wagi
Mój misiek jadał mniej więcej co 4h. Teraz róznie, zalezy, jak bardzo sycący posiłek dostanie wcześniej.
Pasek wagi
Ja się nigdy nie trzymałam sztywnego harmonogramu, dziecko samo sobie wszystko regulowało, jadło ile chciało... Szczególnie jak było takie małe (do ok. roku głównym pożywieniem i tak pozostaje mleko)
mnie sie wydaje własnie ze do roku najlepiej wyrobic nawyki co do jedzenia i pory jedzenia, wogole rytmu dnia. moj synek sam sobie wyrobil rytm dnia co do spania wiec ja sie podporzadkuje jakos do tego z jedzeniem:) jest na piersi wiec w nocy tez 2 razy troche zje i zasypia. jest małym spiochem wstaje ok 9-9.30 
wiec bede mu podawac tak
ok 7-8 jeszcze ciagnie cycusia
ok 10 kaszka z owocami
ok 13 obiadek
ok 16 owocki, pozniej jakis biszkopt lub jogurcik
ok 20 .30 kaszke na noc
chodzi spac ok 21.30, o 21 chce zeby zawsze juz byl w swoim łózeczku wiec godzina przed spaniem bedzie odpowiednia na kaszke czy moze dac pol godziny przed spaniem?? 
ten plan  jedzenia uwazacie ze bedzie dobry

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.