- Dołączył: 2013-01-09
- Miasto: Biegun
- Liczba postów: 1804
15 stycznia 2013, 11:52
Mam na myśli jedzenie(mleko sztuczne), osprzęt(wanienki, butelki itp.), ciuchy, kosmetyki, pieluchy, zabawki, środki piorące.
Nie liczę nianii bo nie potrzebuję.
Edytowany przez Wiktoriaxxx 15 stycznia 2013, 11:53
15 stycznia 2013, 11:55
moja bratowa oststnio urodzila to wiem ze dziecko nie jest tanie w utrzymaniu:( nie wiem dokladnie ale duzo to kosztuje, ale napewno duzo rzeczy dostaniesz od rodziny wlasnie tak jak bratowa
- Dołączył: 2013-01-09
- Miasto: Biegun
- Liczba postów: 1804
15 stycznia 2013, 11:58
U mnie w rodzinie nie ma za bardzo dzieci, więc obawiam się, że będę musiała wszystko kupić...
Co prawda kuzynka jedynie ma, ale jej przyjaciółka wcześniej rodzi ode mnie więc chyba raczej jej sie dostanie.
Edytowany przez Wiktoriaxxx 15 stycznia 2013, 11:59
- Dołączył: 2012-01-27
- Miasto: Rzeszów
- Liczba postów: 3790
15 stycznia 2013, 11:59
Zalezy od tego jakie rzeczy będiesz kupować, bo są mleka za ok 10zł jak Bebiko a są też i za 3dychy, to samo tyczy się pieluch, chusteczek, czy ubranek, więc naprawdę trudno okreslić. Od dziecka też zależy czy nie będzie uczulone na dane mleko, pieluszki.
Polecam kupowanie na allego są sprzedający co mają cały asortyment dla dzieciaczków (nozyczki, gruszki, gaziki do pępuszka, smoczki itd.) w cenach niższych niż w sklepach, albo np pampersy są wychodzą duzo taniej jak się kupuje w mega paku np 150szt. zazwyczaj są to niemieckie oryginalne pampersy, tak samo z chusteczkami, możesz też polować na promocje np w tesco
Edytowany przez zorza1982 15 stycznia 2013, 12:03
15 stycznia 2013, 12:00
" ale napewno duzo rzeczy dostaniesz od rodziny wlasnie tak jak bratowa " - a jak nie dostanie ?!
- Dołączył: 2010-01-13
- Miasto: Mauritius
- Liczba postów: 2946
15 stycznia 2013, 12:00
Nie wiem ile kosztuje utrzymanie jednego dziecka. Ja mam bliźniaki i napiszę z tej perspektywy.
Niczego nie dostałam od rodziny i znajomych. Wszystko musiałam kupić. Większość rzeczy kupowałam na przecenach.
Cała wyprawka dla dwójki kosztowała około 6tys.
A miesięcznie: mleko, proszki do prania, pieluchy itd. to około 600zł (z tym, że mleko kupuję bebiko, pieluchy z biedronki, środki do prania i do kąpieli też te tańsze - na szczęście moje dzieciaczki nie mają na te rzeczy tańsze uczulenia)
Edytowany przez agape81 15 stycznia 2013, 12:02
- Dołączył: 2006-11-27
- Miasto: Słodyczowo
- Liczba postów: 16937
15 stycznia 2013, 12:05
to jest głupie pytanie. bo dziecko moze kosztowac 100zł i moze 2000zł. wszystko zalezy od tego ile masz kasy i na co mozesz sobie pozwolic. to tak jakbys zapytala ile kosztuje zycie. jak ktos zarabia 10tys to powie cos innego, a jak ktos jest bezrobotny i nie ma kasy tez jakos zyje.
wszystko zalezy od punktu widzenia
- Dołączył: 2013-01-09
- Miasto: Biegun
- Liczba postów: 1804
15 stycznia 2013, 12:07
Chodziło mi o taki w miarę poziom.Bez szaleństw, ale też żeby nie zabrakło dziecku potrzebnych rzeczy.
- Dołączył: 2008-03-20
- Miasto: Olsztyn
- Liczba postów: 7287
15 stycznia 2013, 12:12
To naprawdę indywidualna sprawa. Np. możesz kupić wózek nowy za 700 albo 1500zł , albo możesz kupić wózek używany za 200zł. Tu już na początku masz różnicę w kosztach. To samo z pieluchami, kosmetykami, ubrankami itd.
Weź listę wyprawkową dla malucha, poszukaj w internecie po kolej cen wszystkiego i będziesz wiedziała na ile możesz sobie pozwolić i mniej więcej będziesz znała koszt.
- Dołączył: 2013-01-03
- Miasto: Kędzierzyn-Koźle
- Liczba postów: 460
15 stycznia 2013, 12:16
CZasem nie warto liczyć, bo wyjdzie, że nigdy nie jest dobry moment i nie bardzo Cie stać... a w praniu wychodzi to znacznie lepiej.