- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
10 kwietnia 2014, 21:08
Witam,
zaczynamy szukać obrączek ślubnych. Zastanawiam się jaka jest w praktyce różnica między złotem próby 333 a złotem próby 585? Czy te z niższa próbą będą mniej trwałe? Będą się szybciej rysować, niszczyć?
Jakiej próby macie obrączki? Jesteście zadowolone z trwałości?
I jeszcze jedna kwestia: czy to prawda, że obrączki z diamentem (czy też innym oczkiem) nie da się już zmniejszyć/zwiększyć, gdyby zaszła taka potrzeba?
11 kwietnia 2014, 12:56
Ja mam 585 i jest ok :) 585 to więcej złota w złocie, czyli szlachetniejszy, ale droższy materiał na obraczki :)
11 kwietnia 2014, 13:14
Witam,zaczynamy szukać obrączek ślubnych. Zastanawiam się jaka jest w praktyce różnica między złotem próby 333 a złotem próby 585? Czy te z niższa próbą będą mniej trwałe? Będą się szybciej rysować, niszczyć?Jakiej próby macie obrączki? Jesteście zadowolone z trwałości?I jeszcze jedna kwestia: czy to prawda, że obrączki z diamentem (czy też innym oczkiem) nie da się już zmniejszyć/zwiększyć, gdyby zaszła taka potrzeba?
333 to ma juz chyba tylko kolor z calego zlota. Bardzo niskiej jakosci mieszanka. Odradzam.
Jesli kamien jest wpuszczony w zloto to baaaardzo ciezko jest juz zmienic rozmiar, tylko naprawde dobry jubiler moze to zrobic, a i to madry by sie nie podejmowal. Jesli kamien jest na podstawce, to jest to mozliwe, choc takze trudne (z uwagi na to, ze diament jest bardzo twardy, ale jednoczesnie niezwykle kruchy).
Mowie z doswiadczenia, pracowalam swego czasu dosyc intensywnie w diamentowym biznesie :)
13 kwietnia 2014, 20:45
Próba 333 jest bardziej trwała, bo twardsza, ale 585 to próba "szlachetniejsza" - i zazwyczaj jednak robi się obrączki z 585.
Ale z drugiej strony - obrączka to tylko symbol - nieważne czy jest złota, srebrna, platynowa czy nawet miedziana - ważne jest to co Was łączy :)
Edytowany przez sharleen 13 kwietnia 2014, 20:46
24 kwietnia 2014, 12:12
Próba 333 jest bardziej trwała, bo twardsza, ale 585 to próba "szlachetniejsza" - i zazwyczaj jednak robi się obrączki z 585.Ale z drugiej strony - obrączka to tylko symbol - nieważne czy jest złota, srebrna, platynowa czy nawet miedziana - ważne jest to co Was łączy :)
Dokładnie, próba 333 jest trwalsza i bardziej odporna na zarysowana tylko po prostu ma mniej złota. Kiedyś rozmawiałam o próbach z jubilerem i różnica ponoć nie jest nawet zauważalna a chodzi tu tylko o ilość złota.
24 kwietnia 2014, 13:57
Ja mam 585 i jest ok.
Co do zmiany rozmiaru to zalezy jak duzy jest ten brylancik, jak jest zamocowany itp. Przeciez pierscionek slubny mozna zwiekszyc/zmniejszyc a tez jest z brylantem.
26 kwietnia 2014, 14:03
ja mam 333 . Nie podobają mi się 585 bo są za ciemne ;) Z moimi się nic nie stało. NIe są porysowane.
28 marca 2015, 22:18
Hej wątek nieaktualny już pewnie od roku, ale ostatnio dowiadywałam się trochę o obrączkach i jeśli chodzi o próbę 333 to ona ciemnieje po jakimś czasie, gdyż prawie 70% to inne metale, w zależności od tego jaką człowiek ma pracę, czy się poci itp może ona nawet po jakimś czasie pęknąć, może zielenieć, bądź zostawiać ciemne ślady na palcu
29 marca 2015, 15:35
Im wyzsza proba zlota obrączki, tym obraczka jest mniej odporna na zarysowania. Oboje z Mężem chcielismy zainwestowac w swoje obraczki slubne i wybrac najwyzsza mozliwa probe, w korzystnej cenie. W wiekszosci sklepach obraczki proby 925 byla niedostepna lub na specjalne zamowienie. W ocenie odwiedzanych przez Nas jubielerów, obraczki proby 925 sa niepraktyczne, bo szybko sie niszczą (stop zlota jest bardziej miekki niz 585). W ostatecznosci wybralismy te z proba 585. Nie chcieliesmy czesto oddawac ich do polerowania i czyszczenia. Mamy je 8 miesiecy i nic sie z nimi nie dzieje.
Obraczki mamy klasyczne, szczegolna uwage zwracalismy na geometrie przekroju. Zaokraglone promienie na krancach przekroju, wysoki profil. Do ostatniej chwili nie wiedzielismy czy wybrac plaskie czy soczewkowe. Postawilismy na plaskie - nie odparzaja, nie kalecza.
Ja dodatkowo w swojej mam zamocowany jubilersko diament 0,03. Tutaj drobna uwaga: wielkosc kamienia zalezna jest od wysokosci obraczki i jej grubosci. Im obroczka jest wyzsza w przekroju tym wiekszy kamien mozna zamocowac.Kamien chowa sie calkowicie w tym przypadku w profilu obraczki. W innym przypadku dolny stożek kamienia szlachetnego bedzie kaleczyl Twoja skóre. Z reszta zaden jubiler nie wykona obraczki z nieodpowiedno dopasowanym kamieniem.