- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
17 czerwca 2015, 21:40
Witajcie.
Co o tym sądzicie,muszę się wygadać.
Moja rodzina nigdy nie szastała kasą a przez dłuższy czas mój ojciec zarabiał ok. 6 tyś. na miesiąc +dodatki. Normalnie żyliśmy;ubrania,jedzenie,rachunki a także rzeczy do domu malowanie,wymiana okien na plastikowe itp. Mimo to na koncie uzbierała nam się bardzo pokaźna suma. Tuż przed przejściem na emeryturę ojcu odwaliło i mimo,że mamy duży dom to postanowił dobudować jeszcze 1 piętro. Od tego dnia minęło 6 lat a ono dalej jest w surowym stanie kompletnie nie nadaje się do zamieszkania, bo zabrakło mu kasy na wykończenie,wyposażenie i nie ma szans by to się zmieniło. Tak więc było to na marne skoro nie da się tam mieszkać i ciągle stoi puste.( Ok 80-tyś)
Następnie od razu wydał ok.30 tyś.na ocieplenie domu. + pożyczka z kopalni 20 tyś ale bez %. A teraz nie stać go nawet na rower za 300 zł ha ha ha . :( Mamy emeryturę i długi u rodziny ale nie chodzi o to ,że się żalę, bo stać nas z emerytury na ubranie,jedzenie, itp. ale musimy to bardzo z głową robić i patrzeć na ceny więc różowo nie jest ale tez nie spełniam zachcianek.Chciałam tylko napisać o straconych pieniądzach i głupocie.
Nie jestem materialistka ale trochę tego szkoda i są kłótnie z tego powodu.
Edytowany przez barbie2015 17 czerwca 2015, 21:42
18 czerwca 2015, 20:00
czym więcej piszesz tym bardziej utwierdzam się w tym że jesteś na maksa nie dojrzałajak nic z tego nie ma?? wykończysz i możesz tam mieszkać albo siostra toż normalne że jak pozakładacie rodziny to nie będziecie wszyscy mieszkać na dwóch piętrachi nie pisz o czymś co miało miejsce dawno temu i co z tego że byłyście wtedy małe(9 i 12lat) to nic nie wnosi do tematudlaczego chcesz rządzić ojca kasą????? dlaczego uważasz że masz do tego prawo?????zarób swoje i rozporządzaj a od czyjegoś łapy preczz resztą większość wypowiedzi powinna dać Ci coś do myśleniaile masz lat zagubiona duszyczko????
Teraz 19 i mogę na siebie zarobić.Ale to ne Armenia faktu,że 2 piętra w zupełności by nam wystarczyły a za te pieniądze można by sobie było coś kupić, wyjechać.itp.
18 czerwca 2015, 20:03
niektórzy ludzie za to maja puste i nieużytkowane mózgi, ale mają... to już wolałabym takie piętro :P Nieruchomości zawsze sa w cenie. ja tez mieszkam na wsi i wiesz ile ludzi szuka tu mieszkania?
Ciekawe co ty byś zrobiła, gdybyś miała coś co kosztowało mnóstwo kasy a totalnie byś z tego nie korzystła?
18 czerwca 2015, 20:06
Nie oceniaj. To już nie chodzi o mnie. Ja nie mam aż takich potrzeb to był przykład.To jak wytłumaczysz to,że przez długi czas sam chodził bez kilku zębów,bo nie było go stać na dentystę? Lub sam narzeka ,że nawet na rower go nie stać?Jestes tak pusta, ze szok. Rodzic ma ci zapewnic dach nad glowa, jedzenie i ubrania. W to NIE zalicza sie markowych ubran i szminek, jak jestes taka dorosla, ze wymagasz szminek i markowych szmat, to sio do pracy. Ale na to za leniwa jestes, wolisz zale na necie wylewac, zamiast przysiasc i poszukac czegos na wakacje, mialabys na te swoje durne szminki. Byloby lepiej jakby twoj Tata tracil pieniadze na twoje widzimisie, zal mi twojego Ojca, ze sie takie corusi doczekalLepiej wydać kasę na pierdoły choćby głupia szminka ale będę jej używać. A tam nikt nie mieszka. To tak ja byś miała tone jedzenia w lodówce i nigdy nie tknęła nawet okruszki to po co to komu ?Jego pieniadze, mogl z nimi zrobic co chcial, nic ci do tego. Jak masz ochote na lepsze ciuchy i kosmetyki to zarob na swoje zachcianki. Staracilby gdby to przegral w kasynie lub przepil. A tobie jak widac tylko na szmatach i kosmetykach zalezy, ktore i tak za rok czy dwa beda do wyrzucenia, a tak przynajmniej pietro domu stoi, w stanie surowym, ale jest. Wez sie zastanow co piszesz, zeby nie bylo tak, ze za 10 lat twoj Tata zacznie narzekac jak ty rozwalasz kase na szmatki, to wtedy bedziesz sie burzyc, ze sama zarobilas. On sam zarobil, sam spalaca kredyty i dlugi
Jakos wczesniej o tym nie wspominalas, bronisz sie i swoich pogladow to tyle. To naprawde jego sprawa jak dysponuje pieniedzmi, byc moze zrozumiesz jak twoje dzieci zaczna roscic sobie prawo do twoich zarobkow i sposobow w jaki masz je wydawac, a ze zycie lubi sie powtarzac za jakies 25 lat mozesz znalezc sie w sytuacji twojego Ojca i to ciebie dzieci beda oceniac, ze slaba w inwestycjach jestes
Edytowany przez silvie1971 18 czerwca 2015, 20:07
18 czerwca 2015, 20:06
tak juz bywa, ze rodzice nie zawsze podejmuja dobre decyzje. Jestes dorosla, skup sie na swoim zyciu. Bedziesz sama zarabiac na siebie, to inaczej kiedys spojrzysz na to.
To już nie chodzi o mnie. Tylko mój ojciec tez nic z tego nie ma.Tylko to stoi i nic więcej.
18 czerwca 2015, 20:49
19 czerwca 2015, 02:13
Ty nie rozumiesz, że ludzie popelniają błędy(a być może wyjdzie kiedyś to na korzyść, to bylo zaledwie kilka lat temu! Za krótko na swiecie żyjesz) i ty jesteś ostatnią osobą, która może powiedzieć na co wydał kasę a na co mu nie starczylo! Zarób swoje pieniądze i swoimi rozporządzaj, ciekawe, czy jesteś taka nieomylna!! Współczuję twojemu ojcu córki, która go po kryjomu obgaduje w internecie. Jestes pelnoletnia to soe wyprowadz i zarob na swoje utrzymanie sama.
Edytowany przez 44c4b94478e9c9d920ee04cdbb342c7c 19 czerwca 2015, 02:14
19 czerwca 2015, 10:01
To już nie chodzi o mnie. Tylko mój ojciec tez nic z tego nie ma.Tylko to stoi i nic więcej.tak juz bywa, ze rodzice nie zawsze podejmuja dobre decyzje. Jestes dorosla, skup sie na swoim zyciu. Bedziesz sama zarabiac na siebie, to inaczej kiedys spojrzysz na to.
Tak a jak ty i siostra będziecie mieć 2 dzieci+ rodzice to nadal starczą wam 2 piętra ????
19 czerwca 2015, 10:02
Ciekawe co ty byś zrobiła, gdybyś miała coś co kosztowało mnóstwo kasy a totalnie byś z tego nie korzystła?niektórzy ludzie za to maja puste i nieużytkowane mózgi, ale mają... to już wolałabym takie piętro :P Nieruchomości zawsze sa w cenie. ja tez mieszkam na wsi i wiesz ile ludzi szuka tu mieszkania?
przypominam Ci że Ty nic nie masz za to Twój ojciec MA a Tobie nic do tego
19 czerwca 2015, 21:01
przypominam Ci że Ty nic nie masz za to Twój ojciec MA a Tobie nic do tegoCiekawe co ty byś zrobiła, gdybyś miała coś co kosztowało mnóstwo kasy a totalnie byś z tego nie korzystła?niektórzy ludzie za to maja puste i nieużytkowane mózgi, ale mają... to już wolałabym takie piętro :P Nieruchomości zawsze sa w cenie. ja tez mieszkam na wsi i wiesz ile ludzi szuka tu mieszkania?
Tylko u mnie przez to są awantury o moja matka tez za bardzo nic nie może siobie kupić, a ja póki sie ucze to muszą mnie utrzymywac przynajmniej gdy byłam młodsza.A teraz przez to mamy długi i nie miałam 18-stki tylko chcrzestna przyjechał na kawę i ciasto. A w rodzinie jest wspólne. To czyli ja nawet ksiązki do szkoły bym nie mogła sobie kupić, bo ojciec na nią zarobiła nie ja?