Temat: Torbiel jajnika - HELP!

Vitaljiki!

Przeszukuję internet, ale nie mogę znaleźć rzetelnych informacji. Czy któraś z Was leczyła torbiele jajnika lub miała operację i może podzielić się wrażeniami?

Mam cystę na jajniku wielkości 5 cm. Zanim pójdę pod nóż, lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, po których cysta powinna sama pęknąć. I tu moje pytanie: jeden ginekolog straszył mnie, że jak cysta pęknie, to będzie źle, a drugi przepisuje mi tabletki, żeby to się stało? Wtf? To w końcu powinna pęknąć czy nie?

I jeszcze drugie pytanie, czy jeśli na skutek brania tabletek cysta pęknie, czy jest to duży ból? Niektóre kobiety piszą, że wylądowały na pogotowiu. Jestem przerażona i boję się brać tych hormonów.

Proszę, jeśli któraś z Was może to trochę rozjaśnić, będę bardzo wdzięczna! :)

Gypsy wydaje mi się że coś źle doczytałyście z tymi lekami na cukrzycę. Przy PCOS występuje insulinoodporność i to własnie wtedy podaje się leki których używa się również przy cukrzycy. One nie leczą PCOS tylko insulinoodporność. Ja przez 2 lata brałam te leki (metformina) i razem ze schudnięciem (one trochę pomagają podobno, choć ja nie widziałam ich efektu) insulinoodporość się leczy.

Mexx pewnie w takim razie źle zrozumiałyśmy coś :(

gajkapajka napisał(a):

a jak leczyłaś torbiel? brałaś jakieś tabletki antykoncpecyjne żeby go zwalczyć? tabletki to chyba najpopularniejszy rodzaj leczenia torbieli, ja sama je tak leczyłam, brałam belarę, torbiel znikła a ja nadal biorę te same tabletki.

Tak, brałam harmonet, ale cysta zamiast się wchłonąć, jeszcze urosła :/

No właśnie mnie ginekolog powiedział, że jeśli cysta jest czynnościowa, to wchłania się podczas brania tabletek. Jeśli nie jest, rośnie. Ja miałam ten drugi przypadek.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.