- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
6 października 2010, 13:10
Edytowany przez alison2 6 października 2010, 14:37
27 lutego 2011, 09:24
28 lutego 2011, 10:00
24 marca 2011, 07:15
Witaj ponownie. Melduje posłusznie, że rajstopy kupione i grzecznie je noszę. Odkurzyłam stary rower stacjonarny i codziennie robie kilka kilometrów. Każdego dnia jest lepiej i mniej sie męczę. Zapisałam sie tez na basen, ale musze zacząć od nauki pływania, bo w wodzie innej niz pod prysznicem to ja nie byłam od 30 lat! Oprócz zdiagnozowanej lipodemi mam jeszcze duży problem z kręgosłupem i muszę tak dobrać moja zmianę w aktywności, aby pogodzić te dwie choroby. Póki co spacery, rajstopy, rowerek, gimnastyka korekcyjna (na kręgosłup), basen. Mam nadzieje, że ten zmasowany atak na mój organizm zaowocuje zatrzymaniam rozwoju choroby. Poradź, czy coś jeszcze mogę robić??
PS Calineczka 63 i 1963 to ja, tylko zapomniałam hasła i musiałam jeszcze raz się zarejestrować.
Edytowany przez Calineczka1963 24 marca 2011, 07:17
21 lutego 2012, 14:31
22 lutego 2012, 10:26
22 lutego 2012, 14:32
Witaj, po tak długim czasie! Zrezygnowałam póki co z drenaży, bo ten zabieg jest kosztowny, a pomaga na bardzo krótko. Poprzez noszenie pończoch nie doprowadzam do silnego obrzęku (moja dolegliwosć to lipodemia, a nie obrzęk limfatyczny). Dwa razy w tygodniu jetem na basenie (kompresja wody działa bardzo dobrze), a trzy razy w tygodniu ćwiczę aeroby (orbitrek, bieżnia, rowerek), no i spacery jak pogoda dopisuje. Generalnie zmieniłam swój styl życia. Więcej się ruszam, nie robię tego czego nie powinnam. Jestem pod opieką poradni obrzęku (ale w innym mieście, bo wskazany przez Ciebie lekarz delikatnie mówiąc zbył mnie i odesłał do internetu!) Do dzisiaj jestem w szoku po tej wizycie. Pilnuje też diety, a tym samym wagi. Udało mi się zrzucić 7kg, ale od dłuższego czasu waga stoi w miejscu. Bardzo sie cieszę, że się odezwałaś. Nie znam osobiście nikogo z takim problemem, a dobrze jest mieć choćby pokorespondować z kimś o podobnych problemach.
12 sierpnia 2014, 15:26
Odzywam się po bardzo długiej przerwie. Zachęcam wszystkie chore osoby do pisania i dzielenia się swoją historią. Wróciłam do drenaży i mam je robione regularnie (raz na tydzień). Rajstopy kompresyjne to chleb powszedni. Dochodzi aktywność fizyczna w umiarkowanym tempie (rower, orbitrek, pływanie, kijki). Póki co moim sukcesem jest to, że pomiary nie wskazują więcej centymetrów niż to było na początku. Niestety ból wieczorami jest i czasami bardzo dokuczliwy.
17 sierpnia 2014, 21:34
Witam, moja mama ma bardzo podobne objawy. Niestety nie mogę znaleźć kogoś, kto zdiagnozuje ją skutecznie w Trójmieście. Niestety w chwili obecnej dolegliwości sa dla Niej bardzo dokuczliwe z uwagi na nieustający silny ból. Dostała jakiś czas temu rajstopy, których nie mogła ubrać i na tym się niestety terapia zakoczyła :-(. Najsilniej jest to widoczne w okolicy kolan. Czy możecie mi polecić specjalistę z moich okolic albo w ogóle od czego najlepiej zacząć leczenie?
18 sierpnia 2014, 07:13
Noszenie rajstop uciskowych jest bardzo ważne. Nie jest łatwo je założyć, ale ważne jest dobre dopasowanie rozmiaru (pomiary w kilku miejscach nogi). Mnie zdiagnozował chirurg naczyniowy (jestem z okolic Poznania). Oprócz noszenia rajstop (codziennego), można sobie pomóc wykonując ćwiczenia w bardzo umiarkowanym wysiłku np. chodzenie z kijkami, rower, orbitrek, no i najlepszy wysiłek dla osób z lipodemią to pływanie. Ćwiczenia uaktywniają mięśnie, które "pracując" oddziaływają na naczynia limfatyczne powodując lepszy odpływ chłonki. Wszelkie ćwiczenia (oprócz pływania) wykonujemy obowiązkowo w rajstopach kompresyjnych. Wskazane są drenaże limfatyczne wykonane przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Lista kwalifikowanych terapeutów dostępna jest na stronie : http://www.kto.com.pl/ w zakładce terapeuci. Możliwe, że terapeuta z tej listy z Waszej okolicy będzie potrafił wskazać odpowiedniego lekarza. Można też poszukać Poradnię obrzęku limfatycznego. Czasami funkcjonują przy szpitalach onkologicznych i wspierają osoby z tzw. obrzękiem wtórnym (występującym po operacjach). Trochę informacji do poczytania znajdziesz na stronie: http://www.jobst.pl/ w zakładce "przydatne informacje". Ważne to działać i szukać pomocy!