Temat: ile zyje plemnik

ile zyje plemnik np na majtkach albo reczniku ??
spryskaj go muchozolem
Pasek wagi
Całe lata. 
Pasek wagi
to zależy jaki kolor ręcznika
Pasek wagi

MeggiGirl napisał(a):

Całe lata. 

lepiej uważaj na plemniki z deski klozetowej, bo po niej rodzą się bliźniaki.
ok 30 min
Pasek wagi
zalezy czy to pan  plemnik, czy pani  plemnikowa.. bo roznica zycia jest ich rozna !!

 

Jak długo "żyją" plemniki?

26.01.2009
wp.pl>
 AAA
Jak długo "żyją" plemniki?
Plemniki składają się z główki, szyjki i witki, poruszają się ruchem spiralnym, wwiercając sie niejako w środowisko i dzięki temu zachowują prosty kierunek ruchu z szybkością 3 mm/min.Czas życia plemników jest ograniczony i zależy przede wszystkim od ilości fruktozy w nasieniu oraz od temperatury środowiska.Najintensywniejszą ruchliwość wykazują one w otoczeniu o temp.37 stopni, utrzymuje się ona jednak tylko 10 do 12 godzin. Odsetek plemników poruszających się ruchem postępowym spada szybko w ciągu kilku pierwszych godzin, ale dopiero po 24 godzinach nie porusza się 'in vitro' już żaden plemnik. W ustroju kobiety, w sprzyjajacych warunkach dróg płciowych pojedyńcze plemniki potrafią przeżyć nawet do 72 godzin. Tak więc nawet kiedy wytrysk nastapił na zewnątrz, ale doszło do przeniesienia części spermy na dłoniach, bieliźnie czy samym członku na wargi sromowe lub do pochwy, istnieje wówczas, co prawda niewielkie, ryzyko zapłodnienia. Im czas, który upłynął od wytrysku jest krótszy, tym ryzyko zdecydowanie wyższe
Długość życia plemnika, a więc również jego zdolność do zapłodnienia jest zależna od środowiska w jakim się znajduje. Plemniki najaktywniejsze są, gdy otoczenie ma temperaturę 37 stopni Celsjusza.

W ustroju kobiety plemnik, w sprzyjających warunkach, może przeżyć nawet do 72 godzin. Możliwość zapłodnienia (niewielka) istnieje zatem nawet wówczas, gdy kobieta nie jest w okresie owulacji, a sperma została przeniesiona np. na bieliźnie, dłoniach bądź członków, w okolice pochwy. Pojedyncze plemniki, mogą bowiem przedostać się do wewnątrz i zapłodnić komórkę jajową. Ryzyko zapłodnienia jest tym wyższe, im mniej czasu nastąpiło pomiędzy wytryskiem, a przeniesieniem nasienia, bądź im bliżej jest owulacji.

Plemniki preferują środowisko zasadowe (znajdujące się w szyjce bądź jamie macicy, jajowodach). W nim też mogą przeżyć najdłużej - do 48 godzin. W pochwie zaś występuje środowisko kwaśne i w nim plemnik może przeżyć do dwóch godzin.

Poza organizmem plemniki mogą przeżyć w temperaturze 37 stopni Celsjusza do 18 godzin. Ich żywotność może wzrosnąć trzykrotnie, jeśli temperatura wynosi 20 stopni.

Mam nadzieje że pomogłam, i szkoda że są tu osoby które dogryzają a mogłyby grzecznie odpowiedzieć na pytanie.

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.