5 stycznia 2012, 16:37
Miała kiedyś któraś z Was chirurgicznie usuwany pieprzyk? Ja mam taki dość wielki na nosie. Nosze okulary dlatego bardzo mi przeszkadza i boli. Dostałam skierowanie do chirurga- onkologa. Jak to w ogóle przebiega? Robią jakież badania najpierw?
- Dołączył: 2008-06-06
- Miasto: Zielona Góra
- Liczba postów: 11337
5 stycznia 2012, 16:49
Mi wycieto na plecach.
Wywiad przeprowadzili ogólny, dostałam znieczulenie wyciał zszyli jednak nerwy wzieły góre bo jak tylko wyszłam z gabinetu szybko do niego wróciłam mdlejąc na korytarzu hehe :D ładnie sie zagoiło zdjęto mi szwy i gitara :d Nic mi sie nie dzieje do dziś a to juz kilka lat :D
Na nosie to bym sie zastanawiała nad jakimś laserowym bo po normalnym to raczej blizna zostanie hmmmm
Edit doczytałam blizny nie bedzie widac pod okularami :)
Edytowany przez kamileczka84kg 5 stycznia 2012, 16:50
5 stycznia 2012, 16:51
Mam go od urodzenia. Nie przeszkadzałby mi gdyby nie te okulary. A wole go nie podrażniać oprawkami żeby z tego coś złego nie wyszło.
5 stycznia 2012, 16:56
A długo się czeka na zabieg?
5 stycznia 2012, 17:00
mialam wypalany calkiem spory i to nie jeden tylko kilka, jeden troche odrasta wiec trzeba powtorzyc
5 stycznia 2012, 17:05
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:-)
5 stycznia 2012, 17:35
usuwania laserowego nie polecam, gdyż wtedy nie da się dokładnie wykonać badania histopatologicznego, a tylko ono może dać dokładną diagnozę...co do blizny, to wydaje mi sie,ze w takich miejscach lekarze wiedzą jak usuwać i ja zszywac,zeby jak najmniej zaszkodzić :) a nawet jak zostanie mała blizna, to lepsze to, niż ciągłe podrażnianie pieprzyka okularami. zapewne przeprowadzą z Tobą wywiad, wypytają od kiedy masz pieprzyk, czy urósł, zmienił sie, czy kiedykolwiek go naderwałaś itp. czy nie jestes na nic uczulona....znieczulenie pewnie będzie miejscowe-więc przygotuj sie na ukłucie igłą....wycinają cały pieprzyk i cały przesyłają do badania. ukłucie moze i przyjemne nie jest, ale jak mus to mus. na wynik badania hist. czeka sie srednio do 2-3tyg. a jeśliby sie okazało,ze to zmiana złośliwa, to zostaniejsz objęta odpowiednim leczeniem.