- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
7 kwietnia 2009, 21:11
12 marca 2010, 17:20
Na odchudzanie.
Co raz więcej pań i panów dba o linię. Co raz więcej osób przechodzi na mniej czy bardziej rygorystyczne diety. Odmawiamy sobie słodyczy, łakoci i ograniczamy zwykłe posiłki. Takie wieczne odchudzanie, ciągłe liczenie i pilnowanie kalorii odbiera smak i radość życia. Szczególnie przykre są sytuacje na przyjęciach, w restauracjach czy imieninach u znajomych. Najpyszniejsze potrawy, smakowite przysmaki .... a myśl o ilości pochłanianych kalorii odbiera apetyt. W takich sytuacja pomocna okazuje się Fasolamina Forte, przyjmowana przed głównym posiłkiem zapobiega przyswajaniu skrobi i odkładaniu tkanki tłuszczowej.
Doskonałe uzupełnienie diet odchudzających. Fasolamina hamuje działanie enzymów trawiących skrobie, która w niestrawionej postaci jest usuwana z organizmu. Zażywana przed posiłkami bogatymi w skrobie, głównie daniami obiadowymi (ziemniaki, makarony) nie dopuszcza do jej przyswajania i odkładania w postaci tkanki tłuszczowej.
Fasolamina – pochodzenie
Roślina pochodzi z Ameryki Południowej, obecnie uprawiana na całym świecie jako warzywo
Fasolamina – nazwa
inne nazwy: fasola zwykła, (ang.) White kidney bean, (łac.) Phaseolus vulgaris
Fasolamina - charakterystyka
Zawarta w wyciągu z fasoli „fasolamina” jest związkiem o naukowo i klinicznie potwierdzonych właściwościach polegających na hamowaniu trawienia skrobi znajdującej się w takich produktach spożywczych, jak np. ziemniaki, pieczywo, makaron, pierogi, naleśniki, ryż czy kukurydza. Głównym składnikiem produktu jest wyciąg ze sproszkowanych nasion, działający jako „neutralizator skrobi” - czynnik blokujący działanie enzymu alfa amylazy, który uczestniczy w metabolizmie węglowodanów głównie zaś skrobi.
Jak to działa? Skrobia rozkładana jest w organizmie na glukozę (cukier prosty), która stanowi główny materiał energetyczny w organizmie człowieka. Rezerwy glukozy magazynowane są w postaci glikogenu w mięśniach oraz wątrobie. Spożywanie zbyt kalorycznych lub obfitych posiłków prowadzi do powstania nadwyżki glukozy, która łatwo przetwarzana jest na tłuszcz zapasowy czyli tkankę tłuszczową. Wyciąg z fasoli hamując działanie alfa amylazy zapobiega rozkładowi skrobi, która nie ulega strawieniu i przyswojeniu w organizmie lecz zostaje wydalona w niestrawionej postaci poza ustrój. W taki sposób organizm otrzymuje mniejszą ilość energii. Nie powstają nadwyżki energetyczne (nadmierna ilość glukozy) przekształcane w tkankę tłuszczową. Wyciąg z fasoli zapobiega przybieraniu na wadze a nawet wspomaga zrzucanie zbędnych kilogramów.
Działanie
Polecany osobom, które mają problemy z przestrzeganiem diety niskokalorycznej
Informacja ważna dla diabetyków i nie tylko:
Fasolamina wpływa także na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi. Zapobiega nagłym zmianom poziomu glukozy (wzrost i spadek), które powodują powstawanie uczucia głodu po jedzeniu. Stabilny poziom cukru we krwi jest bardzo ważny przy odchudzaniu - podwyższony poziom glukozy wymaga zwiększonej produkcji insuliny, która z kolei aktywując enzymy potrzebne do syntezy tłuszczy pobudza procesy zamiany nadwyżki spożytych kalorii w tkankę tłuszczową. "
znalazłam to na
http://www.suplementydiety.pl/index.php?id=45
wolałam wkleić niż samemu tłumaczyć bo tak jest przejrzyście i na pewno jaśniej :)
12 marca 2010, 17:50
24 marca 2010, 10:28
24 marca 2010, 21:43
witam
na rynku znajdują się różne suplementy fasolaminowe o bardzo zróżnicowanych składach. niektóre sa tak slabe, ze poprostu nie moga działać.Jezeli decydujesz sie na zakup preparatu fasolaminowego powinnas wybrać taki, ktory posiada minimum 400 mg na tabletkę. Może w tym tkwi Twój problem, że fasolamina jaka stosowałaś była za słaba. Jezeli zdecydujesz sie jeszce raz na zakup takiego suplementu to konieczne zwróć uwage na skład i zawartośc fasolaminy w tabletce.24 marca 2010, 23:52
Edytowany przez agnieszka.xyz 24 marca 2010, 23:53
29 marca 2010, 10:14
29 marca 2010, 11:38
19 kwietnia 2010, 14:13
22 maja 2010, 08:49
30 czerwca 2010, 13:45