Temat: Ocej jabłkowy - moje odkrycie

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Postanowiłam się podzielić z Wami moimi doświadczeniami z octem jabłkowym.Zacznę od początku. Od ok.2 tygodni walczę z zbędnymi kilogramami,a mam ich ok.20 więc sporo.Kilka razy próbowałam już różnych diet,zawsze jednak rezygnowałam,ponieważ podjadałam, głównie słodycze bo one właśnie są moim przekleństwem.Jakieś 2 tygodnie temu przeczytałam artykuł nt.octu jabłkowego.Nie będę opisywałam przeznaczenia tego octu,ponieważ w internecie jest masa artykułów na ten temat.Kupiłam więc go i jestem wniewozięta.Nie mam wogóle ochoty na słodycze.Nawet na napoje gazowane typu Fanta.Nie wiem czy jest to spowodowane właśnie tym octem czy faktem,że naparwde chcę schudnąć i zawziełam się.Pijam go 3 razy dziennie po 2 łyzeczki na pół szklanki wody.Za pół litorową butelkę zapłaciłam 6 zł.Kupiłam go z sklepie ze zdrową żywnością. Naprawdę polecam ten ocet.Spróbowałam i nie żąłuję.Pozdrawiam
Też mam ochote wziąć ten specyfik ale nie wiem gdzie kupic :/ bedę sie rozgladac...
w tesco mozna kupić!
W prawie każdym hipermarkecie można dostać - najczęściej Kamisa.
Ja zamieniłam ostatnio ocet na aplefit (tabletki) i nie czuję ani zapachu ani smaku tego octu. A pomaga. Nie mam ochoty na słodycze i nie wiem czy to zasługa ćwiczeń, czy tych tabletek ale celullit na uda mi się zmniejszył.
Hej dziewczyny,
oczywiście po przeczytaniu skusiłam się i kupiłam dzis ten ocet jabłkowy. Kupiłam go w sklepie ze zdrową żewnością więc mam na pewno "oryginalny". Dlatego proponuje przejśc sie do tego typu sklepów. Nie kupujcie w hipermarketach bo jakos nie wierzę, że nie są "ulepszane".
pozdr Ewa 
Mniej więcej półtora roku temu wypilam butelke octu jablkowego Kamisa (akurat taki trafiłam)
Oczywiście nie an raz- tylko łyżeczka/łyżka( niepamietam) na szklankę wody przed śniadaniem - nie wiem czy schudlam ( nie sprawdzałam) ale słodyczy napewno jadlam mniej.
Polecił mi kolega- co roku walczył z przeziębieniami itd - a od kiedy zaczął pić ocet ( parę lat) nie miał juz takiego problemu.
Żadnych problemów z "kichami" nie odnotowałam, więc dzieki za przypomnienie , chyba wybiorę sie po niego do sklepu.
Wlasnie kupilam i od jutra zamierzam wyprobowac:)
Mi jest ciezko schudnac.. Niestety.. Macie jakies propozycje zeby zjechac z 62 na 55 ? 

Ocet jabłkowy. Otyłość - przyprawa, która leczy.

Ocet jabłkowy jest nie tylko dodatkiem smakowym, ale także naturalnym lekiem. Lekarze, nie tylko homeopaci, rekomendują go jako naturalny środek o korzystnym działaniu, głównie ze względu na dużą zawartość potasu, wapnia, fosforu i sodu.W occie jabłkowym jest około 20 najważniejszych substancji mineralnych i mikroelementów, a także kwasy octowy, mlekowy i cytrynowy, cenne substancje balastowe, cały szereg fermentów i aminokwasów.

Główną rolę w powrocie organizmu do zdrowia odgrywa tu składnik octu jabłkowego pektyna. Jest to substancja balastowa, poprawiająca procesy trawienia i pełniąca szereg pożytecznych funkcji w organizmie: obniża poziom cholesterolu we krwi, poprawia stan naczyń krwionośnych, zapobiega miażdżycy, nadciśnieniu itp.

Ocet jabłkowy zawiera także witaminę E , uważaną za jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, neutralizujących szkodliwe działania wolnych rodników, które mogą być przyczyną przedwczesnego starzenia się , zaburzeń systemu immunologicznego, chorób sercowo-naczyniowych, zaćmy i chorób onkologicznych.

Ocet z jabłek jest ważny dla systemu nerwowego i układu krążenia. Dermatolodzy utrzymują, że ma właściwości przeciwalergiczne. Nierozcieńczony, stosowany bezpośrednio na skórę, leczy dolegliwości skórne. Używany do płukania włosów zapobiega ich wypadaniu.

JAK GO PRZYRZĄDZAĆ

 

Jabłka (ich ilość zależy od pojemności naczynia) umyć, pokroić na kawałki i przepuścić przez sokowirówkę lub zetrzeć na tarce. Otrzymaną miazgę (razem z gniazdami nasiennymi) włożyć do kamionkowego naczynia bądź szerokiego słoja. Na każdy kilogram miazgi dodać litr i szklankę wody, 10 dag cukru, 1 dag drożdży piekarniczych i kawałek razowego chleba. Naczynie przykryć gazą i odstawić na 10 dni. 3- 4 razy dziennie płyn zamieszać drewnianą łyżką. Po tym terminie przefiltrować płyn przez gazę, wlać ponownie do umytego naczynia. Na każdy litr soku dodać 10 dag cukru, odstawić. Po skończonej fermentacji (ok. półtora miesiąca) przecedzić i rozlać do butelek. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

W wielu potrawach ocet jabłkowy używany jest jako dodatek do sałatek i dań mięsnych. Przyspiesza trawienie, pobudza wydzielanie soków żołądkowych i syntezę enzymów trawiennych, usuwa złogi i pomaga rozszczepiać tłuszcze, a w rezultacie przyczynia się do obniżenie wagi.

Z pozbyciem się zbędnych kilogramów boryka się aż 40% ludzi. Większość z nich próbuje odchudzać się za pomocą cudownych diet czy głodówek. Ich efekty niestety nie są długotrwałe, gdyż w większości przypadków kończą się tzw. efektem jo-jo, który w znaczący sposób destrukcyjnie wpływa na psychikę osoby otyłej. W takich sytuacjach warto skorzystać z naturalnych, znanych od lat metod wspomagających odchudzanie, które powodują utratę zbędnych kilogramów bez stosowania drastycznych diet.

Właściwości lecznicze tej przyprawy odkryto już w starożytnym Egipcie. Kleopatra zażywała rozcieńczony wodą ocet jabłkowy po każdej obfitej uczcie kulinarnej, dzięki czemu słynęła ze wspaniałej figury i dobrego zdrowia.

Osoby z nadwagą pragnące przeprowadzić kurację octową powinny go pić trzy razy dziennie ( po dwie łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody): na czczo, przed obiadem i przed snem. Trzeba przy tym ograniczyć spożycie soli. Kuracja trwa długo, gdyż spalanie tłuszczu odbywa się powoli, za to bez szkody dla zdrowia.

Nie wszyscy jednak mogą stosować ocet jabłkowy w czystej postaci (osoby z problemami żołądkowymi). W aptekach jest wiele dostępnych preparatów mających w swoim składzie ocet jabłkowy, który nie oddziałuje już negatywnie na żołądek.

Ten tekst przedrukowałam z pamiętnika Ani, vitalijki, gdzieś go właśnie juz na necie czytałam, jak znajdę źródło, napewno podam.

Ten tekst to pewnie z ksiązki Michała Tombaka ,,Droga do zdrowia.,,w której autor pisze ,że Ocet jabłkowy i zawarty w nim kwas jabłkowy,łącząc się z zasadamii substancjami mineralnymi,tworzy glikogen.Glikogen pozwala uregulowac cykl menstruacyjny,polepsza stan naczyń krwionośnych ,sprzyja tworzeniu się czerwonych krwinek.Zawiera równiez sporo potasu.Sprzyja również zatrzymaniu w organizmie wapnia,żelaza,magnezu,chloru i krzemu.Ale natomiast ocet winny lub biały zawiera składniki niszczące organizm.Kwas octowy,wchodzacy w sklad octu destylowanego,niszący czerwone krwinki,powoduje anemię,zakłóca procesy trawienne i zaburza proces prawidłowego przyswajania pokarmu.(amatorzy marynowanych grzybków,ogórków lub różnych kiszonych sałatek.)Pan Tombak radzi unikać octu spirytusowego i winnego.W ksiażce mozna tez znalezc kilka innych przepisów na schudniecie np.Pić codziennie sok ze świeżej kapusty po 3/4szkl rano i wieczorem nie próbowałam ale może warto.Rowniez przyrzadzajac napój z nasion pokrzywy i np. kazdy kęs wkładany do ust żuć 100razy to pbowałam i niestety nie doszłam do stu bo juz nic nie miałam w ustach śą jeszcze inne przepisy.Polecam ksiązki Michała Tombaka info na ten temat mozna znalezc w internecie lub wejsc to pierwszej lepszej ksiegarni.Pozdrawiam wszystkie Vitalijki. 
Mam taki ocet w domu i nawet próbowałam pić,ale to jest niedobre.. ;/ Jakoś wymiotowac mi się chce po tym.. ;/ Może za duzo tego octu (chociaż stosowałam się do waszych wskazówek).

© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.