Temat: ciąża- nie chce przytyć za dużo

Witam, jestem w ciąży. Ok. 5tyg. Moja waga ponad 90kg przy wzroście 176cm. Co jesc żeby nie przytyc za dużo. Z pierwszym dzieckiem przytyłam ponad 25kg. Pomóżcie. Potrzebuję gotowych dań zawierających wit. dla mnie i mojego dzidziusia. Jest tu jakaś matka, która pilnowała się w ciąży i przytyła 4-6kg?
Znam przypadek gdzie kobieta przy ciąży bliźniaczej przytyła 11 kg (lekarz kazał jej trzymać się diety, żeby przytyła minimalnie - czemu to nie wiem). Więc myślę, że u Ciebie realne byłoby jakieś 7-8 kg :)
Pasek wagi
przecież byłaś już w ciąży przeanalizuj jakie błędy popełniałaś i wyeliminuj je. w ciąży powinnaś jeść około 300 kcal więcej niż normalnie a nie 5 razy więcej ;] jeśli nie ma przeciwwskazań - ruszaj się .. pływaj spaceruj itp. skoro dziecko będzie również ważyło to Ty chcesz z 2-4 kg przytyć ? no nie rozśmieszaj mnie ;) przede wszystkim jedz zdrowo tj. nie napychaj się czekoladami tylko zdrowym wartościowym jedzeniem o którym jest mnóstwo info w necie i nie licz że ktoś za darmo odwali robotę dietetyka tutaj :P;] powodzenia.
to nie chodzi o 4-6 kg! napisałam tyle żbyście zrozumiały ze chce przytyć minimalnie. Kalkulatory podają że od 6-10kg najlepiej przytyć w ciazy. Nie myslałam że tak zostanę "zjechana". Rece mi opadły jak przeczytałam niektóre wypowiedzi. Nie chce sie odchudzac w ciazy ale jesc to co zdrowe dla mojej dzidzi. Chciałam was tylko prosic o gotowe przykłady, ale żałuję że wogóle załozyłam ten temat. Wszedzie sie słyszy, jedz zdrowo, zdrowo i zdrowo. Chciałam GOTOWE POMYSŁY na obiad czy śniadanie. np. brązowy ryż ale z czym? oprócz warzyw... Dziekuje.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.