- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
8 marca 2009, 14:44
2.
Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu3. Kształtowanie koordynacji ruchowej
Jazda na rolkach wymaga pewnych zdolności motorycznych: po pierwsze koordynacji ruchowej, po drugie poczucia równowagi. Jeżdżąc na rolkach rozwijamy te dwie cechy, które mają niebywałe znaczenie w życiu codziennym. Koordynacja ruchowa to współdziałanie układu nerwowego i mięśni, dobra koordynacja ruchów to precyzja i szybkość wykonywania wielu czynności. Ponadto uczenie się nowych rzeczy, również ruchowych usprawnia pracę mózgu, poprawia pamięć i koncentrację
4. Chroni nasz układ krążenia
Jak każdy trening wytrzymałościowy jazda na rolkach ma ogromne znaczenie w profilaktyce chorób układu krążenia i chorób serca. Obniża stężenie cholesterolu całkowitego i LDL, za to podnosi poziom HDL, chroni w ten sposób przed miażdżycą naczyń. Podczas jazdy nasze tętno wzrasta, dlatego serce musi przepompować więcej krwi. Regularny wysiłek to trening dla naszego mięśnia sercowego
5. Pomaga pozbyć się cellulitu
Jazda na rolkach angażuje do pracy te partie ciała, które cellulit upodobał sobie najbardziej, czyli pośladki, uda i brzuch. Poprawia się krążenie w tych partiach ciała, mięśnie wzmacniają się, a skóra staje się jędrniejsza. Cellulit nie ma szans!
6. Oszczędza nasze stawy
Jazda na rolkach, z punktu widzenia wysiłku, daje podobne efekty jak jogging, ale w znacznie mniejszym stopniu obciąża stawy kolanowe i skokowe. W czasie jazdy na rolkach, nasze stopy nie uderzają o podłoże i dzięki temu oszczędzamy stawy, ćwicząc tak samo intensywnie.
7. Wzmacnia mięśnie, które chronią nasz kręgosłup
Jazda na rolkach angażuje wszystkie mięśnie pośladkowe (wielki, średni i mały). Ruch, który wykonujemy, aby odepchnąć się od podłoża, zmusza do pracy całą obręcz barkową. Aby utrzymać równowagę, musimy napiąć mięśnie brzucha i grzbietu. Czyli w czasie jazdy pracują prawie wszystkie mięśnie posturalne. Nie osiągniemy tego biegając (brak ruchu w bok). Dodatkowo w czasie jazdy na rolkach brak wstrząsów, które powstają, gdy uderzamy stopą o podłoże, a to oszczędza stawy kręgosłupa.
8 marca 2009, 14:51
8 marca 2009, 14:57
8 marca 2009, 14:59
8 marca 2009, 15:07
8 marca 2009, 15:32
8 marca 2009, 15:46
8 marca 2009, 16:11
8 marca 2009, 16:44