Temat: jakie buty do biegania?

lubię biegać, szczegolnie latem, jak mam więcej czasu..
ale chcialabym w koncu kupic jakies profesjonalne butki..  :) bo w zwyklych trampkach mozna sie łatwo nabawic kontuzji..
moglybyscie mi doradzic? w jakich butach same biegacie.. na co zwrocic uwage przy zakupie takich butow?
fajnie by bylo jakby nie byly za drogie..

____________
mój pamiętnik 
Pasek wagi
Ja mam butki zakupione w Decathlonie, co prawda nie te najtańsze, ale też nie najdroższe, jestem z nich mega zadowolona i dbam o nie lepiej niż o inne butki na co dzień ;-) Polecam
Pasek wagi
Ja biegam w LunarSwift+, ciekawa rzecza, ktorej dowiedzialam sie podczas kupna to te, ze trzeba brac o rozmiar wieksze, i zeczywiscie wzielam rozmiar 4 mimo, ze nosze 3 i biega sie cudownie, lata prawie :) Fantsatyczne buciki.

Kupiłam Jasicki z wkładkami żelowymi. Ponieważ czytałam, że obuwie do biegania powinno być większe od normalnego rozmiaru stopy, wybrałam 40 i 1/2. Są ciut za duże, ale po zawiązaniu stopa w bucie jest stabilna i pewna. Martwię się czy dobrze postąpiłam? Albo wymienić?
Pasek wagi
Witajcie! ja od niedawna zaczełam biegać zanim wybrałam buty poczytalam trposzke artykułow w necie jak powinno sie dobierać but etc. Biegam juz 3 tydzien kupiłam buty na przecenie  za jakies 156 złotych z Adidasa  running, Adidas Duramo W rozmiar 38 czyli taki jaki nosze. Gdzieniegdzie wyczytalam ze nalezy kupowac wieksze o pol rozmiara czy cos. Po paru tygpodniach Wam powiem czy to prawda, narazie jest dobrze.
Ja kupiłam pół rozmiaru większe i uważam, że to raczej trafiony pomysł. W czasie biegu, stopy wysuwają się do przodu, dlatego zbyt dopasowany but może szybko przetrzeć się na palcu. Poza tym kupiłam też skarpetki do biegania, które są stosunkowo grube, więc obecnie wymiary butów są idealne.
Pasek wagi
> Ja mam takie pytanko a propo butow, co sadzicie o
> butach easytone?? Czy sa warte swojej ceny?? Czy
> to mozliwe zeby same buty pomagaly modelowac
> lydke, czy to tylko chwyt reklamowy? Prosze o
> opinie szczegolnie osob, ktore juz je maja. Dzieki
> pozdrawiam


Buty easy tone NIE NADAJA się do biegania z uwagi na to, że nie zapewniają stabilności i przy szybszym biegu mogłabys nawet skecić sobie kostkę. Reebok wypuścił serię tych butów spejcalnie do biegania i nazywają się RUN TONE mają inaczej rozłożone poduszki i możesz wierzyć lub nie dają efekt i czujesz, że biegasz w butach, które coś Ci wspomagają pracę mięśni :)
asics sa bardzo dobrymi butami, jestem zadowolona, tylko trzeba kup[ic pol rozmiaru wieksze

Ja mam Nike Air dla stopy pronującej i są kapitalne.

Dzięki zapoznaniu się z typami stóp i właściwemu dobraniu butów pozbyłam się bólu kolan i mogłam biegac dłużej i dalej :)

No dokładnie. Warto poświęcić trochę czasu i dobrać odpowiednie buty. Biegając w butach sportowych nie przeznaczonych do biegania (lub o zgrozo w trampkach - i z tym się można spotkać :/) można sobie bardziej zaszkodzić. To nie musi się objawiać od razu ale po kilku latach stawy mogą odmówić posłuszeństwa ;/
To zależy gdzie chcesz biegać do biegania po asfalcie inne do biegania w terenie inne. Ja sama mam do biegania po terenie Adidas Kanadia Tr3, polecam również Nike rongbuk , po asfalcie biegam w Nike Dart jednak najlepsze buty na asfalt miałam New Balance'a jednak nie wiem dlaczego zrezygnowali z tego modelu. Najważniejsza dobra amortyzacja i żeby przewiewne były . Skórzane czy z GTX lepiej sprawdzają się w zimie. 
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.