- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
21 maja 2017, 15:43
witam wszystkich
Mój komputerek przy rowerku stacjonarnym jest chyba trzasniety, bo przy tempie 33km/h i średnim obciążeniu pokazuje mi ze w ciągu 30 min spałam około 150 kcal. Czy to mozliwe? Fakt nie mecze się zbytnio ale sprawdzając kalkulatory w sieci powinno wyjść sporo wiecej
21 maja 2017, 15:56
mysle ze nawet mniej a nie wiecej,30min w takim tempie to maly wydatek wbrew pozorom
21 maja 2017, 16:53
Musisz wziąć pod uwagę, że jeśli w kalkulatorze wpisujesz swoją masę to jest ona traktowana w dużej mierze jako masa mięśniowa. A jeśli nie jesteś górą mięśni to musisz sporo odjąć od wyniku z kalkulatora
21 maja 2017, 18:51
ja mam odwrotny problem. Oglądam sobie serial, jadę na rowerku 40 minut na małym oporze i wychodzi mi, że spaliłam ponad 300kcal. A ponieważ jedwo co się spocę to właśnie wydaje mi się, że zawyża. W ogóle wiarygodne są te komputerki?
22 maja 2017, 11:39
To ile spalasz kalorii zależy od ilości mięśni i wytrenowania, więc ja osobiście podchodzę do nich sceptycznie w kwestii kalorii.
22 maja 2017, 12:03
Ja ogólnie nie patrzę na te komputerki, po prostu jadę :)
o to chodzi - masz zrobić trening i tyle :)
7 lipca 2017, 12:15
Witamy serdecznie,
jeżeli zakupiony rowerek treningowy nie posiada funkcji pomiaru pulsu to wskazania będą na pewno czysto teoretyczne i mogą być spore błędy w obliczeniach. Trochę inaczej sytuacja wygląda w urządzeniach, które posiadają sensory w rączkach lub dedykowane pasy telemetryczne oraz program HRC, wtedy obliczenia wskazywane przez komputer są trochę inaczej obliczane i wskazania są dużo dokładniejsze.
Trzeba się jednak liczyć, że takie wskazania w obu wypadkach są obarczone błędem mniejszym bądź większym, ponieważ duże znaczenie ma właśnie (jak zostało wspomniane wyżej w poście) ilość masy mięśniowej oraz stopień wytrenowania.
Również duże znaczenie ma wyżej wspomniany program HRC (Heart Rate Control) – czyli kontrola bicia serca. W takim urządzeniu poziom oporu jest automatycznie ustawiany przez komputer a podstawą jest wiek ćwiczącego użytkownika.
Wiek jest wprowadzany jako parametr, później jest odczytywany na bieżąco podczas treningu z czujników dotykowych bądź pasa telemetrycznego.
Komputer ustala tzw. maksymalny rytm pracy serca, czyli puls, którego nie należy przekraczać. Wtedy obliczenia wskazywane przez komputer są dokładniejsze a przy użyciu dedykowanego pasa telemetrycznego oscylują w granicach dokładności na poziomie 90-95%.
Edytowany przez www.ss24.pl 7 lipca 2017, 12:17