- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
12 kwietnia 2018, 20:14
Mam cukrzycę typu 1. Po 20-25 min biegu cukier spada mi na tyle, że albo muszę skończyć albo wypić coś słodkiego. Zazwyczaj wybieram opjce pierwszą... Czy zatem w ogole spalę jakiś tłuszcz skoro podobno zaczynamy go spalac dopiero po 20 minutach wysiłku? Taki trening z punktu odchudzająceego ma jakis sens?
13 kwietnia 2018, 17:41
Biegaj dla kondycji, a nie dla spalania. Może jakieś żele izotonioczne dla biegaczy sobie kup. One też zawierają cukier.
Zawsze zastanawiam się, czy dieta LCHF miałaby sens w cukrzycy. Oczywiście to tylko rozważanie teoretyczne, bo nie jestem lekarzem - a lekarz by mi powiedział, że sieję herezję. Jednak... jeśli organizm przestawia się na ketony i spalanie własnej tkanki tłuszczowej i tłuszczów dostarczanych w diecie, to jest praktycznie niezależny od poziomu glukozy we krwi, a jej minimalną konieczną ilość wytworzy wątroba. Profesor Tim Noakes, jest cukrzykiem, który biega ultramaratony na LCHF, bez ładowania się węglami. Dietą wysokowęglowodanową, pomimo biegów dystansowych, dorobił się własnie cukrzycy - z tym, że pewnie typu 2.