Temat: Czy takim sposobem schudne?

zapisalam sie na siłownię i chce tez postawic na ćwiczenia siłowe jak poradził mi trener. Uprzedzajac pytania - mialam tylko pół godzinna sesje z trenerem :) chce cwiczyc 20min na biezni potem orbitrek/rowerek do 10min a na koniec siłowe na nogi przez 15min. Myslicie ze sie uda schudnąć? czy bardziej postawić na siłowe aby schudnąć? poradzcie mi z góry dziekuje za pomoc :*

Trening nic nie da jak nie będzie odpowiedniej diety ;)

ale jak to na same nogi?

10 min rozgrzewki na orbitreku, żeby pobudzić mięśnie do pracy. Następnie trening siłowy, ale nie tylko na nogi, ale wszystkie partie. Albo trening fbw albo split. Na koniec na dobicie 20-30 min bieżni. Oczywiście bez diety się nie da ;)

Na pewno nie schudniesz.. Można mieć zawaliste mięśnie.....tylko schowane pod kołdrą tłuszczu hehehe,znam to z autopsji... Dobrze ci piszą, dieta+rozgrzewka-rozciaganie,z 15minut siłowe,potem pół godziny cardio i rozciąganie..Pamietaj że tłuszcz spalać zaczynasz dopiero po 20 minutach ćwiczeń i te na spalanie tłuszczu są na średnich wartościach tętna.

dieta przede wszystkim...

Dieta jest najważniejsza, bez diety nic nie zrzucisz. Co do tego, czy ciało po 20 min dopiero spala tłuszcz - u każdego jest inaczej. Może się zacząć wcześniej/później. 

Dziewczyny, oczywiście, ze można dzielć trening na partie! tzw. SPLIT. Ale ten trening na pewno nie jest dla osób które zaczynają swoją przygodę na siłowni. Na początek polecam Ci Full Body Workout. Przykłady takich treningów znajdziesz w internecie. Nie bój się ciężarów, uwierz mi na słowo, że dobry trening siłowy plus cardio daje super efekty. Trening FBW powinien trwać ok. godziny. Podczas niego angażujesz całe ciało.  Po takim treningu, lub w dni nietreningowe (ćwicz 3 razy w tygodniu), wykonuj cardio, ja uważam, ze min. 25-30 minut. I tak dla jasności Cardio to nie jest pół godziny chodzenia po biezni. Pamiętaj że ten trening ma być dynamiczny jeżeli ma dać efekt. Do tego rozsądna dieta ( na pewno nie 1000 kcal!) i schudniesz raz dwa! Powodzenia

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.