- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
28 marca 2014, 08:44
Jakie ćwiczenia proponujecie lub macie może sprawdzone aby mogły łydki schudnąć?
Czy jazda na rowerku, skakanka, bieganie, trucht, spacerowanie pozwoli na schudnięcie coś nie coś z łydek?
Ja za nim przytyłam miałam bardzo szczupłe i zgrabne łydki, nigdy nie miałam bardzo umięśnionych.
Obecnie jestem na diecie od 9 dni, wiem że jak się chudnie to z całego ciała i nie da się schudnąć konkretnie z jednej partii ciała, tym bardziej że łydki są prawdopodobnie trudne do schudnięcia.
Proszę o wyrozumiałość, gdyż kilka dni temu zamieściłam podobny temat, ale nie dostałam konkretnej odpowiedzi, więc może teraz coś dowiem się więcej...
Edytowany przez Rihannaaaa 28 marca 2014, 08:47
29 marca 2014, 09:05
...a ta róznica nie wynika czasami z tego, ze trening sprinterski opiera się głównie na sile, natomiast trening długodystansowy na wytrzymałości? Pomijam fakt predyspozycji i uwarunkowań genetycznych, które predysponują jedne jednostki do biegów długich, a inne do krótkich.
No tak, ale tez organizm sie dostosowuje do wysilku, i jesli musi dlugo i duzo biegac to zaczyna pozbywac sie miesni bo nie oplaca mu sie ich utrzymywac podczas dlugich biegow. Latwiej mu wtedy dotlenic miesnie, dozywic wszystkimi skladnikami no i poprostu utrzymac. Tak czy siak miesnie da sie spalic , wystarczy poczytac co powoduje katabolizm miesni :]
29 marca 2014, 20:47
No tak, ale tez organizm sie dostosowuje do wysilku, i jesli musi dlugo i duzo biegac to zaczyna pozbywac sie miesni bo nie oplaca mu sie ich utrzymywac podczas dlugich biegow. Latwiej mu wtedy dotlenic miesnie, dozywic wszystkimi skladnikami no i poprostu utrzymac. Tak czy siak miesnie da sie spalic , wystarczy poczytac co powoduje katabolizm miesni :]...a ta róznica nie wynika czasami z tego, ze trening sprinterski opiera się głównie na sile, natomiast trening długodystansowy na wytrzymałości? Pomijam fakt predyspozycji i uwarunkowań genetycznych, które predysponują jedne jednostki do biegów długich, a inne do krótkich.
Oczywiście da się, ale podawanie przykładu długodystansowców jest nadużyciem.
Najczęściej utrata masy mięśniowej jest wynikiem choroby, albo powróceniem organizmu do swojego naturalnego poziomu tejże masy, kiedy nagle z jakiegoś powodu przestajemy stymulować organizm do utrzymywania jej na wyższym niż normalnie poziomie.
Znam dziesiątki ludzi, którzy biegają tygodniowo po 50-60 km i nie wyglądają na "bezmięśniowców".