3 kwietnia 2012, 14:01
Witajcie. Mam pytanie odnośnie wyszczuplenia ramion. Mam tzw motylki na ramionach. i ogólnie wygląd moich ramion pozostawia wiele do życzenia. Nigdy zbytnio ich nie ćwiczyłam- wiem, błąd.
Biegam 3-4 razy w tygodniu jednak wiem, że od biegania ręce mi się za bardzo nie wysmuklą. Chce dołączyć ćwiczenia z ciężarkami. Powiedzcie proszę, jeśli ktoś wie, czy lepiej po bieganiu te 3-4 razy w tygodniu dołączyć np 10 minut ćwiczeń na ręcę czy lepiej osobno, np rano też ze 4 razy w tygodniu wstawać 10-15 min wcześniej i robić te ćwiczenia? Z góry dzięki za odpowiedź.
- Dołączył: 2011-12-18
- Miasto: Czekoladolandia
- Liczba postów: 2317
3 kwietnia 2012, 14:06
Ja kupiłam sobie takie ciężarki/obciążniki na ręce i z nimi na orbitreku jeżdżę... może takie coś sobie do biegania kup:)
3 kwietnia 2012, 14:06
mam takie coś właśnie. Ale biegam z tym i biegam- i nic :)
- Dołączył: 2011-12-18
- Miasto: Czekoladolandia
- Liczba postów: 2317
3 kwietnia 2012, 14:10
No to ja już nie wiem!:) dla mnie jedyną skuteczną metodą na ręce są męskie pompki po nich zawszę robi mi się taki piękny zarys na rączce:P hehe ale są tak uciążliwe że szkoda słów:D
3 kwietnia 2012, 14:16
właśnie chodzi o to, że biceps mam dosyć ładny, zarysowany itd. A triceps wisi jak u baby 90 letniej mimo że moje wahanie wagi przez całe życie nie było większe niz 4 kil (aktualnie waże najwiecej) więc nie wydaje mi się żeby to było przyczyną. Po prostu wredniaki sflaczały no :) wiem że ćwiczenia z ciężarkami pomagają, pytanie tylko najważniejsze czy oddzielnie- rano przed pracą np czy dołączyć po bieganiu?
- Dołączył: 2010-08-30
- Miasto: Nigdzie
- Liczba postów: 1008
3 kwietnia 2012, 14:30
Możesz robić ćwiczenie z krzesełkiem - podeprzyj się rękoma o krzesło - wysuń całe ciało, nogi daleko (ciało tworzy linię prostą) - i unoś się na rękach (biodra opadają w dół po czym do góry). Ćwiczenie, które możesz wykonywać nawet w pracy. Np 20 powtórzeń co godzinę (zajmie Ci to chwilę). Nie wiem czy wystarczająca obrazowo opisałam ćwiczenie :/... Ale jak spróbujesz sama powinno Ci się rozjaśnić o co mi chodzi :). Dobre ćwiczenie na ręce.
- Dołączył: 2012-01-29
- Miasto: Lubin
- Liczba postów: 715
3 kwietnia 2012, 14:30
Ja biegam ale na ramionka robię już jakieś dobre dwa miesiące babskie pompki od 70 do 100 zależy od dnia,
i ćwiczę z Mel B 10min arms obecnie podwójną serię, uważam, że są bardzo efektywne, moje ramiona
wyglądają bardzo fajnie (mi się przynajmniej podobają):) pora dnia nie ma dla mnie większego znaczenia, ćwiczę jak mam czas:)
3 kwietnia 2012, 15:27
ok super. dzięki za pomoc :) będę robić w takim razie rano przed pracą :) Pozdrawiam!
- Dołączył: 2008-03-10
- Miasto: Londyn
- Liczba postów: 13044
3 kwietnia 2012, 22:21
zuzini napisał(a):
ok super. dzięki za pomoc :) będę robić w takim razie rano przed pracą :) Pozdrawiam!
Tylko, ze wtedy powinnas sie rozgrzac, a jak ramiona podczepisz do biegu to przynajmniej nie bedziesz musiala sie osobno rozgrzewac. Na Twoim miejscu to bym te ramiona pacnela 2 razy w tygodniu po bieganiu (z min 48h przerwa).
- Dołączył: 2012-01-01
- Miasto: Pszczyna
- Liczba postów: 459
4 kwietnia 2012, 20:34
zuzini napisał(a):
rano przed pracą np czy dołączyć po bieganiu?
Po bieganiu, organizm jest nagrzany i efekty będą lepsze
ile czasu w minutach biegasz?