- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
© Fitatu 2005-24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
19 kwietnia 2019, 17:36
Drogie internetowe koleżanki :-)
Mam pytanie do osób trenujących. Po treningach na siłowni jest mi słabo, niedobrze. Wyczytałam, że to najprawdopodobniej przetrenowanie, ale proszę o wyjaśnienie czy mogę temu jakoś zaradzić.
Mój trening wygląda mniej więcej tak:
ok 3-4 razy w tygodniu
1. 45-60 min bieżni (1 minuta z prędkością 6,5 k/h, 3 minuty biegu z prędkością 8,5-9,0 km/h)
2. 45-60 min orbitrek (interwały lub spalanie tłuszczu)
3. 20-30 min schody
Podczas takiego treningu maszyny na siłowni pokazują spalanie ok 1000-1200 kcal
Czasami zamiast bieżni lub orbitreka idę na zajęcia fitness typu tabata, brzuch itd.
Podczas treningu czuję się bardzo dobrze, kiedy kończę i wracam do szatni zaczyna mi się robić słabo. Czy to wynika ze zbyt dużej intensywności wysiłku i organizm nie daje rady, bo mam zbyt słabą wydolność? Czy może problem w tym że zbyt dużo kcal pale, a zbyt mało jem? chociaż jem całkiem sporo :-) Gdy jestem na maszynach to później się nie rozciągam, może to jest przyczyną?. Czy jest jakiś sposób żeby temu zaradzić, czy po prostu powinnam zwolnić i ćwiczyć mniej? Chociaż muszę przyznać że uwielbiam te treningi, bo czuję dużą intensywność i jestem później tak mokra, że możnaby wycisnąć wodę z koszulki ;-)
19 kwietnia 2019, 21:03
W wymienionych przez ciebie przykładach ludzie nie idą od razu na 2 - 2,5 h siłowni, 4 razy w tygodniu, na treningi interwalowe. Większość przygodę zaczyna od 45 min do godziny I stopniowo podkreca intensywność, później czas treningów. Duza czesc zostaje przy treningu godzinnym. Studies pokazuja ze dla zdrowia optymalne sa okolo 170-180 min tygodniowo umiarkowanego ruchu (w czasie treningu możesz mówić, jesteś trochę spocona). To że po treningu robi Ci się słabo I chce wymiotować to typowe objawy do zbyt intensywnego treningu - co najmniej na ten moment. I zbyt niewielkiej ilości kcal dostarczanych w dni treningowe. Intensywność treningu dobiera się do kondycji i wydolności organizmu - osoba początkująca a osoba zaawansowana wymagają innej intensywności by uzyskiwać lub utrzymywac pożądane efekty.
Co do chudniecia to zależy ono od deficytu spozywanych kcal a nie od czasu spędzonego na bieżni.
Edytowany przez Deadrethh 19 kwietnia 2019, 21:06
20 kwietnia 2019, 01:20
Nie wiemy ile masz wzrostu, ile wazysz, w jakim jestes wieku, ani jaka kalorycznosc za dzien. Jak doradzic? Jedyne, Co przychodzi do glowy, to ze 1.50 do 2.5 godziny cardio jest bez sensu