Temat: jakich warzyw unikać?

Pytanie jak wyżej, szukałam w internecie ale inf są tylko na temat diety Dukana :( Czy powinno się ograniczyć jakieś warzywa albo mogą zaszkodzić? ostatnio strasznie zasmakowały mi brokuły kalafior marchewka i jem je niemal codziennie i zastanawiam sie czy to wpływ na moją dietę i zdrowie. Nie sądzę, że mogę od tego utyć i chyba nie powinno też szkodzic? wiecie cos na ten temat?:)
pozdrawiam
dlaczego chcesz unikać warzyw ?? nie rób tego...
od warzyw utyc albo żeby zaszkodziły?? no coś Ty;p jedz ile wlezie ! warzywa nie zaszkodzą a pomogą bo się zdrowo nimi najesz i nie przytyjesz a można jeść bez końca;p i nie ma chyba wyjątków żadnych :)
Dukan pisze, że nadmiar warzyw może spowodować zatrzymanie wody i spowalniać chudnięcie, choć go nie zatrzyma. Pomidory, kalafior, brokuły możesz jeść. Marchewki i buraczków gotowanych nie powinno się na Dukanie codziennie jeść,  gdyż obróbka termiczna znacząco podwyższa ich IG (czyli wolno uwalniane cukry zamieniają się w szybko uwalniane). Ale surowa marchewka wydaje się ok.
http://www.dieta-dukan.pl/tabela-dozwolonych-warzyw/
Chyba nie czytałaś książek Dukana.
Warzywa można jeść na II fazie
Pasek wagi
Utyć można nawet od ogórka, jeśli zjesz za dużo i nie spalisz. Ale to raczje mało prawdopodobne - warzywa niskowęglowodanowe trzeba by było jeść kilogramami, żeby przekroczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Np. 2000 kcal przekłada się na 10 kg pomidorów. Zmieścisz tyle ?
ale ona nie jest na dukanie :P
Pasek wagi
przeciez ona pisze, że znalazła informacje TYLKO na temat dukana, a NIE że chce go stosować... -.-

i, hahahahahaha, wybacz, ale, to żart? ja tu ubolewam, że mało warzyw jem, a ty chcesz przestać? błagam.
Nie chce przestac tylko pyta, czy nadmiar warzyw szkodzi, a nie czy sie tyje. Np. jak spozycie duzej, ale to chyba chodzi o naprawde duza ilosc warzyw, wplywa na uklad trwienny.

Ona nie chce przestać, tylko zastanawia się nad tym, czy kazde warzywo jest koniecznie zdrowe i dozwolone, MissC.

Chyba ktoś już to pisał. Wystarczy spojrzeć na indeks glikemiczny. Im mniejszy, tym lepiej. I nie powinno się jeść też samych warzyw, powinny być raczej dodatkiem.

Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.