Temat: Płatki owsiane a jęczmienne

Witam,

zapytałam już o to w pamiętniku, ale wiadomo, że tam wejdzie o wiele mniej osób, więc zapytam i tu.

Byłam wczoraj w sklepie i miałam do wyboru różne płatki: owsiane, jęczmienne, żytnie,...
No i pomyślałam sobie, że skoro owsiane już ostatnio jadałam (głównie w NesVicie), to wezmę na wypróbowanie jęczmienne.
Coś mnie jednak tknęło, żeby wpisać dziś w google 'Płatki owsiane a jęczmienne' i poczytać o różnicach.
Tak też znalazłam krytyczne opinie dot. zakupionych przeze mnie jęczmiennych. Ludzie mają po nich wzdęcia, biegunki, wymioty i inne masakry. Piszą również, że płatki owe można jeść max. 2 razy w tygodniu.
Trochę mnie to przeraziło i zastanawiam się teraz, cóż ja najlepszego uczyniłam inwestując w nie :P
Nie wiem czy to wszystko prawda i lepiej od razu wywalić je do śmietnika, po czym wrócić po owsiane, które będę mogła jeść codziennie,
czy wziąć na wszystko poprawkę i wypróbować na samej sobie to 'zgubne działanie' płatków jęczmiennych.

Stąd też moje pytanie do Was: co mam robić? Co jest prawdą?
Może jednak spróbować i samemu ocenić ?
jak kupiłaś to spróbuj przynajmniej. 
Ja bym najpierw spróbowała. Może się okazać że ci zasmakują i nie będziesz miała po nich rewolucji żołądkowej.
najlepoej zawsze przetestować na sobie.
Dobre bo ja dzisiaj zrobilem to samo   z prostej kalkulacjii bo jeczmienne maja podobnie fatu  ale za to wiecej bialka  a mniej wegli w stosunku do owsianych  i ja wolal bym te  i mysle ze najlepiej bedzie jak zaczniemy je stosowac i pisac czy one takie straszne ,ja wezme je jutro na sniadanko
A dużo "zainwestowałaś"? Możesz kupić też owsiane i jeść na zmianę. Każdy organizm reaguje inaczej.
Pasek wagi
ja zainwestowałam koło 1.50 zł i mam zamiar spróbować, to nie majątek jeśli nie będą dobre wysypię ptakom do karmnika:)
ja jem mieszankę rożnych płatków i otrębów oraz zarodki

jęczmienne również,ale smaku lepsze są i chyba pod względem wartości tez, owsiane.
> A dużo "zainwestowałaś"? Możesz kupić też owsiane
> i jeść na zmianę. Każdy organizm reaguje inaczej.

Nie chodzi o kasę, bo dałam za nie coś koło 2zł. Boję się tylko, że zacznę testować na sobie,
a potem się zapcham (jak niedawno, ale nie płatkami) i znów będę miała problemy z jelitami.
Już jestem przeczulona. Nie chciałabym powtarzać tamtych 2 tygodni, brrr.

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.