Temat: normalny obiad na diecie?

Witam, ponieważ zauważyłam że na tym forum jest wiele nie za mądrych tematów to postanowiłam że dołożę swój :P Czy można schudnąć jedząc normalne obiady np. zupa z makaronem i na drugie pierogi ruskie czy kotlet drobiowy z ziemniakami i surówką? ile taki obiad zupa + drugie może mieć kcal ? wyszło mi że powinnam jeść 1500-1700 kcal (nie wiele ćwiczę) moje przykładowe menu: śniadanie: mały jogurt naturalny + 2 łyżki musli sante bez cukru + garść borówek amerykańskich II śniad. : 2 kromki chleba pełnoziarnistego posmarowane serkiem Naturek, kiełki, liście sałaty, 2 plastry wędliny, pomidor obiad: zupa, filet rybny, ziemniaki, surówka podwieczorek: szklanka kefiru zmiksowana z kilkoma truskawkami i 2 łyzki otrąb owsianych kolacja: sałatka cezar ( kurczak, sałata,pomidorki koktajlowe, czerwona cebula, troche sera zoltego, sos z jog. nat i przypraw) 3 chrupkie kromki
Pasek wagi

Grusia24 napisał(a):

A jeśli ćwiczyłabym codziennie na stepperze z linkami ( rower jest za duży gabarytowo do mojego mieszkania) to da coś? Też doszłam do wniosku że wolę ćwiczyć więcej niż odmawiać sobie jedzenia, tylko że dzieci mi nie pozwalają, więc nie ćwiczę za długo, z 30 min. czasem co drugi dzień

30 min ma sens jeśli ćwiczysz na czczo. Poczytaj sobie o spalani glikogenu.

Jesli ćwiczysz w ciągu dnia to musisz ćwiczyć minimum 45 min- 1godz żeby spalić tkankę tłuszczową. Przez pierwsze 15-30min treningu spala się glikogen i tłuszcz pozostaje bez zmian. Co innego gdy ćwiczyłabyś te 30 min na czczo.

Grusia24 napisał(a):

ar1es1 napisał(a):

Ja cały czas jadłam normalne obiady tylko ziemniaki/ryż/kasza bez sosu/tłuszczu.Schudłam 12kg,pół roku utrzymywałam wagę a teraz chcę zrzucić ostatnie 5kg.
A jak wyglądało twoje przykładowe dzienne menu ??

Ogólnie jem jak najmniej przetworzone rzeczy.Kryterium wyboru produktów to dla mnie nie ilość kcal a ich skład.Np jeśli mam do wyboru prawdziwe masło a sztuczne"coś"do smarowania wybieram masło.

Pasek wagi
o matko, czego to takie skomplikowane :/
Pasek wagi

No niestety jedząc dobrą ilośC kcal ale w śmieciowym jedzeniu na pewno nie uzyskasz ładnego brzucha.BTW w awatarze to Twój brzuch przy obecnej wadze?Ile czasu po porodzie jesteś?

Pasek wagi
za tydzień minie 4 lata :) zdjęcie z awatara jest chyba sprzed roku czy 2, ale nic nie zmieniło się raczej w jego wyglądzie, w najgrubszym miejscu brzucha mam 97 cm to wiecej niż w cyckach :(
Pasek wagi

a może by tak po prostu zmniejszyć porcje

Taaa tylko moja mama narzeka, że jedzenie marnujemy (ja, mąż, dzieci), jakoś ciężko jej wytłumaczyć że robi za dużo.
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.