Temat: Ocet jabłkowy dobry na odchudzanie

Piła któraś z was ocet jabłkowy podobno pomaga w odchudzaniu. Bardzo proszę  o opinie. :)

ta kolezanka moja piła i schudła ale sam ocet nie pomoze a po 2 wydaje mi się ze to chyba niezdrowe?

ja piłam ale bardzo krótko gdyż efektów niebyło :(

Pasek wagi
Ja piłam ale po tyg sie poddałam, paskudny w smaku bleee
Pasek wagi
Ja nie pilam ale tez slyszalam o nim i w sumie jesli miałby wspomagac odchudzanie to czemu nie!
Pasek wagi
Ja spróbowałam raz...i to był pierwszy i ostatni raz....zdecydowanie wolę już ograniczyć kalorie niż poczuć znów ten paskudny smak w ustach :-/
Pasek wagi
Już prawie rok piję codziennie na czczo sok z cytryny z octem jabłkowym. Jeśli chodzi o rezultaty...

Przede wszystkim warto pić ocet jabłkowy ze względu na walory zdrowotne. Znakomicie wspomaga pracę organizmu - leczy, zapobiega, wzmacnia. Nie wiem na ile jest pomocny w odchudzaniu, ale gdyby wziąć pod uwagę mój faktyczny spadek masy ciała od czasu kiedy piję taką miksturę o poranku, wyszłoby, że ocet jabłkowy działa rewelacyjnie. Od pierwszej szklanki z octem schudłam ponad 10 kg...

Smak faktycznie jest obrzydliwy, przynajmniej na początku. Szybko piłam duszkiem i z kwaśną miną zapominałam. Po jakimś czasie ten napój przestał mnie odrzucać, a nawet to polubiłam. Cały rytuał stał się rutyną, jak mycie zębów.

Teraz w sezonie jesienno-zimowym zaczęłam do szklanki z sokiem z cytryny, octem jabłkowym i woda wysoko mineralizowaną wyciskać jeszcze sok z jednej pomarańczy. I to smakuje fantastycznie!!! Przepyszne! Zatem jeśli ciężko Wam się przemóc do picia octu jabłkowego, spróbujcie takiego połączenia. Polecam!
Pasek wagi

ania233 napisał(a):

ta kolezanka moja piła i schudła ale sam ocet nie pomoze a po 2 wydaje mi się ze to chyba niezdrowe? ja piłam ale bardzo krótko gdyż efektów niebyło :(


Co też to pleciesz? :) Ocet jabłkowy niezdrowy? To jeden z najzdrowszych produktów w ogóle! Przeczytałam na ten temat chyba wszystko!

Ocet jabłkowy zawiera wiele minerałów i witamin, m.in.: potas i sód, magnez, fluor, chlor, żelazo, miedź, fosfor, krzem, witaminę A, witaminy z grupy B, C, E, P i beta-karoten, kwas mlekowy, cytrynowy i octowy. Odpowiedni bilans tych związków reguluje pracę układu pokarmowego, wydalniczego, wpływa na stan naczyń krwionośnych i wzmacnia odporność organizmu. Wpływa także na proces usuwania toksyn, dzięki czemu przyczynia się do oczyszczenia ludzkiego ciała ze szkodliwych związków odkładanych w komórkach. Mikroelementy wpływają na wyrównanie się gospodarki kwasowo-zasadowej organizmu.

Głównym składnikiem octu jabłkowego są pektyny, witamina E i potas. Pektyny to mieszanina cukrów, które budują ściany komórkowe roślin i zawarte są w rozpuszczalnych włóknach błonnika. Dostarczone do ludzkiego układu pokarmowego przyśpieszają metabolizm, ułatwiają trawienie i usprawniają perystaltykę jelit. Zmniejszają także stopień przyswajania i odkładania tłuszczu w komórkach. Ponadto mają wpływ na pracę i stan układu krwionośnego, obniżają bowiem poziom cholesterolu, zapobiegając tym samym miażdżycy i nadciśnieniu. Witamina E, zwana witaminą młodości, jest naturalnym antyutleniaczem, który chroni przed utlenianiem się wolnych rodników, co bezpośrednio związane jest z procesem starzenia się organizmu. Jej prawidłowy bilans odpowiada za dobry stan wzroku, wpływa na zdolność koncentracji i pracę mięśni szkieletowych oraz układu krwionośnego. Jej niedobory powodują szybsze starzenie się skóry, wolniejsze gojenie ran, mogą także prowadzić do chorób immunologicznych i onkologicznych. Potas wpływa na dobrą pamięć, ponieważ bierze udział w procesach przewodzenia impulsów w układzie nerwowym. Jego niedobór może powodować uczucie osłabienia, bóle w stawach, pogorszenie stanu cery, czy próchnicę i zapalenie dziąseł.

Ocet jabłkowy ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Dowodem na to są nie tylko praktyki związane ze stosowaniem go jako leku w czasach starożytnych i w medycynie ludowej, ale także badania naukowe. Angielscy klinicyści odkryli, że specyfik ten wpływa na lepsze przyswajanie cukrów u osób cierpiących na cukrzycę typu 2, a także podnosi stężenie frakcji „dobrego” cholesterolu HDL, obniżając poziom trójglicerydów. Współcześnie coraz więcej osób, w tym dietetyków, zachęca do spożywania octu jabłkowego jako suplementu diety. Wpływa on na poprawę stanu zdrowia osób chorujących na dolegliwości alergiczne, zapalenie stawów, grypę, dnę moczanową, pomaga w bólu gardła, leczy trądzikowe stany zapalne, łagodzi zgagę, poprawia samopoczucie u ludzi skarżących się na zespół chronicznego zmęczenia. Kwas octowy, poza tym że obniża poziom węglowodanów i „złego” cholesterolu we krwi, znacznie przyczynia się do utraty wagi, stąd w oparciu o jego działanie powstała dieta z wykorzystaniem octu jabłkowego.

Badania prowadzone u osób cierpiących na nadwagę wykazały, że codzienne spożywanie octu już po 12 tygodniach przyczynia się do spadku masy ciała i redukcji tkanki tłuszczowej zwłaszcza z okolicy brzucha. Ponadto działanie tego preparatu uniemożliwia efekt yo-yo, ponieważ hamuje wtórne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w organizmie. Ocet jabłkowy ma także wpływ na pracę całego układu pokarmowego. Jego korzystne właściwości polegają na poprawie procesu trawienia przez przyspieszenie syntezy enzymów trawiennych i zwiększenie wydzielania soków żołądkowych, ponadto związki w nim zawarte, głównie pektyny regulują perystaltykę jelit. Kwas octowy kontroluje równowagę zasadowo-kwasową organizmu, która często zostaje naruszona podczas stosowania różnego rodzaju głodówek i diet odchudzających.


Pasek wagi
okropność :| jedynie to było mi po nim nie dobrze i ciągnęło mnie na wymioty nic poza tym..
probowalam i ogolnie jestem wszystkozerna ale tego samku nie trawie... no nie dam rady :/ choc z okolic brzucha pomaga zrzucic tluszcyk to nawet to mnie ponownie nie przekona:)
Pasek wagi
ja piję regularnie od 5 miesięcy, plus dieta MŻ i ćwiczenia = 13-14kg mniej. myślę, że działa, bo przez pierwsze półtora miesiąca odchudzania nie ćwiczyłam, a poleciało sporo. 2 łyżki na szklankę wody przed śniadaniem, obiadem i przed snem. smak faktycznie niespecjalny, ale zawsze można dodać łyżeczkę miodu i zatkać nos, wtedy jakoś przechodzi przez gardło :) polecam ten z rossmanna, regularna cena za 750ml to 11,99, w promocji można go dostać za 7,99zł. na temat właściwości zdrowotnych octu jabłkowego rozpisała się już koleżanka wyżej, więc nie będę nic dodawać :) z powodzeniem można go stosować jako suplement diety odchudzającej, pamiętając o tym, że sam w sobie nie jest cudownym środkiem spalającym tłuszcz, a jedynie wspomagaczem :)

a, no i można z niego robić świetne płukanki do włosów :)
Pasek wagi

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.