Temat: Siemię lniane na zaparcia

Hej :) Mam problem z zaparciami, próbowałam już prawie wszystkiego, podziałała tylko herbatka xenna, ale nie chce jej pić, żeby nie rozleniwić pracy jelit, chcę spróbować z siemieniem lnianym, bo tylko to mi chyba pozostało, mam w związku z tym pytanie, jak je przygotować, żeby naprawdę pomogło, dodać do czegoś, zalać wodą, zjeść rano, wieczorem ? Z góry dziękuję :)
siemię piję codziennie rano przed śniadaniem (1/2 szklanki); przygotowuję tak: 2 łyżeczki siemienia zalewam wrzątkiem, przykrywam i czekam aż ostygnie. Codziennie rano zjadam też jedną suszoną śliwkę. Do tego w ciągu dnia sporo błonnika (otręby, musli, gruszki itd) + woda mineralna.

też miałam straszne problemy z zaparciami, pojawiała się nawet krew z wysiłku... nie pomagały ani maślanki, ani jogurty czy owoce... znajoma pielęgniarka zaleciła mi słynny czopek z mydła, na to siemię i pomogło! zaś zalecenie farmaceutki: 'nieważne, że masz dietę! perystaltyka jelit jest zwolniona i u Ciebie ani kefir, ani maślanka nie pomoże; pozwól sobie dwa razy w tygodniu zjeść ziemniaki bez sosu i ruszy!' - zaczęłam jeść znów ziemniaki i chyba miała rację :)
jesli mozna...Aby uzyskac jak najwiecej profitow z mielonego siemienia lnianego- nalezy spozywac go nie w wiekszym odstepie czasu niz po pietnastu minutach od zmielenia! ( utlenianie - kwasow tluszczowych z grupy Omega 3- rozpoczyna sie juz po zmieleniu, a kwasy te maja swoja ogromna wartosc-nie utlenione...) Z kolei- siemie lniane w postaci ugotowanej-uprzedni- ostyglej( postac galaretowata) swietnie lagodzi wrzodowe stany zoladka...
Pasek wagi
Ja mam mielony odtłuszczony ..

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.