Temat: Pytanie odnośnie godzin posiłków

Cześć kochane dziewczyny.  Mam do Was pytanie. Mianowicie chciałabym zacząć jeść posiłki w wyznaczonych godzinach tylko nie mam pojęcia jak mam sobie je rozplanować. Najlepiej jeść 5 posiłków dziennie ale nie wiem jakie godziny są najbardziej odpowiednie gdyż słyszałam że najlepiej ćwiczy się na czczo i  nie jeść przed snem 3 h. Planowałam jeść śniadanie o 7 , 2 śn. o 10 , obiad o 13 , podwieczorek o 16 i kolację o 19. Jednak chciałabym ćwiczyć przed śniadaniem i miałabym problem ze wstawaniem, a gdy przesunę pory posiłków będzie późno kolacja..  W jakich porach jadacie posiłki i kiedy ćwiczycie ? Dziękuje za pomoc. 
U mnie obecnie wygląda to tak.

8.00 - 9.00 - rower
9.00 - 1 śniadanie
11.30 - 2 śniadanie
14.00 - Obiad
16.00 - Podwieczorek
17.00 - 18.00 - rower
19.00 - kolacja

W roku szkolnym wyglądało to trochę inaczej. No i od środy chodzę spać nad ranem, wstaję w południe więc też jest troszkę inaczej.



Przydatny i ciekawy artykuł

Jak pokierować przemianą materii?<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Nie jesteśmy skazani na tycie spowodowane zwolnieniem tempa przemiany materii. Wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek, by zwiększyć jej obroty i przestać martwić się dodatkowymi kilogramami.

Przede wszystkim należy dostosować swój codzienny jadłospis do swoich potrzeb i wieku. Pamiętajmy, że wraz z wiekiem nasz organizm ma mniejsze potrzeby energetyczne, a więc warto dostarczać mniej kalorii. Dla kobiet wartość ta nie może przekraczać 2000 kcal. U mężczyzn – 3100 kcal (w przypadku pracy lekkiej) oraz 4000 kcal w przypadku pracy fizycznej.

Ponadto warto przestawić się na spożywanie mniejszych, ale częstszych posiłków. Ważna jest także regularność ich spożywania. Organizm przyzwyczai się do stałych pór posiłków (tak zwana „pamięć metaboliczna”), a produkcja soków trawiennych będzie odbywała się cyklicznie.

By przyspieszyć tempo przemiany materii , nie należy zapominać o śniadaniu. Jest to jeden z ważniejszych posiłków, który stanowi źródło energii na początek dnia. Jeżeli wyjdziemy z domu bez śniadania, wówczas spowoduje to spowolnienie metabolizmu związanego z oszczędnym gospodarowaniem energii przez organizm.

Warto również zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Ruch jest jednym z czynników wpływających na poprawę przemian metabolicznych. Warto postawić na trening aerobowy (tlenowy), który działa korzystnie na procesy związane ze spalaniem tkanki tłuszczowej. Jazda na rowerze, pływanie, jogging – taka aktywność sprawi, że przemiana materii zacznie pracować na przyspieszonych obrotach. Warto ćwiczyć co drugi dzień przez co najmniej czterdzieści minut.

By wspomóc przemianę materii, nie należy zapominać o wypijaniu sporej ilości wody. Odwodnienie organizmu może przyczynić się do spowolnienia wszystkich czynności organizmu, w tym także procesów metabolicznych

ja różnie, jak wstane, a potem co 2-3godziny z tym, że chodźbym wyrobiła zjeśc tylko 3 posiłki, bo załóżmy wstałam o 12, to po 18 nic....
nie polecam ćwiczenia na czczo.. według wszystkich trenerów fitness spalasz wtedy mięśnie (niepożądane) a nie tłuszcz...
ja jem tak
ś: 7.00
2ś:10
13- owoc
16- obiad
19- kolacja

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.