Temat: Ile co tygodniowo wydajecie na dietetyczne jedzenie?!

Umowilam sie z mama, jako ze jestem wystarczajaco stara zeby sama sobie gotowac, ze ona bedzie poprostu dawac mi co tygodniowo £15 z ktorych bede sobie kupywala jedzenie na ten tydzien..To wychodzi okolo 60-70zl, nie wiem ile teraz £ stoi w Polsce..

Mam zamiar jesc wiekszosc owocy i warzyw..chude mieso, ryby..owsianke..jogurty, serki wiejskie etc..

Ile wy wydajecie co tydzien na jedzenie?! mniej wiecej?! I co najczesciej kupujecie?!

Hej. Ja wydaję tak do 70-80 zł tygodniowo. Kupuję serki wiejskie lekkie, jogurty naturalne, chlebek ciemny, sałatę, rzodkiewki, szczypiorek, czystą wodę, sok pomidorowy. Czasem kupię sobie sałatki  "ZIELONE PUDEŁKA..."
Ja na moje dietetyczne jedzenie wydaję tygodniowo ok 200 zł.(z tych pieniędzy od czasu do czasu również kupuję coś na wynos )
Są to najczęściej produkty z upraw ekologicznych lub ze stoisk zdrową żywnością np owoce,warzywa,drób,ryby,kasze,makarony,ryż,soki jednodniowe,sery,jogurty etc.

wow podziwiam was. ja co tydzień wydaję conajmniej 150 zł, takie drogie owoce i warzywa są tutaj...

W 70zł nie powinnaś się zmieścić, jeśli ma być zdrowo ;)

Ja kobietą nie jestem, w dodatku chcę przytyć ale jako ciekawostkę mogę napisać, że po podliczeniu cen produktów jakie zużywam (teoretycznie, według prawidłowej rozpiski) wychodzi mi około 25-30zł na dzień. Także tydzień zamykam w okolicy 200zł. :|

Oczywiście przy produktach najbardziej rozsądnych, gdybym wcinał wołowinkę non stop to w 500zł ciężko byłoby się zmieścić.. :/

Zależy ile jesz i czy masz pod nosem sklepy typu Biedronka czy same drogie spożywczaki. Myślę, że jeśli nie będziesz wybrzydzać to możesz się zmieścić w tych granicach.
To zalezy. Jesli za 15 funtow masz przezyc w Polsce to dasz rade, na wyspach juz raczej nie.
ja wydaje koło 200zł tygodniowo z tym że kupuje zdrowe jedzenie ale dla rodziny 3 osobowej są to ryby nabiał, warzywa, owoce, drób , wędlina drobiowa, makarony kasze i coś słodkiego dla dziecka
10 zł na dzień? Średnio to widzę...

No tak ale w koncu..jesli kupie 500g owsianki, a bede jesc okolo 50-60g dziennie, powinno mi to starczyc na okolo 7-8 dni, kosztuje to okolo £1.50 i do tego mrozone maliny 350g sa za £2, litr mleka organicznego za £1.50, wiec to jest £5 za sniadanie ktore starczy mi na okolo tydzien, moze nawet troche dluzej..

Reszta czyli £10 wydam na owoce..warzywa..mieso..itp itd!

1kg mrozonych brokul lub jakichkolwiek innych mrozonych wazy kosztuje mniej wiecej £1..oczywiscie jestem wielka fanka swiezego szpinaku ktory kosztuje ok 80p za jeden duzy woreczek..Mieso jest najdrozsze mysle..ale mam zamiar jest wiecej ryb szczerze mowiac! zwykla biala ryba, kosztuje okolo £1 za calkiem duzy kawalek..

Podobnie z owocami..za okolo 1kg jablek Gala place okolo £1-1.50 wiec nie bedzie zle!

© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.