- Pomoc
- Regulamin
- Polityka prywatności
- O nas
- Kontakt
- Newsletter
- Program Partnerski
- Reklama
- Poleć nasze usługi
-
© Fitatu 2005-25. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Serwis stosuje zalecenia i normy Instytutu Żywności i Żywienia.
22 sierpnia 2010, 16:51
Witam,
jestem dopiero na etapie planowania swojej diety ( wg zaleceń Dukana). Do tej pory byłam na diecie ok 1200- 1400kcal niskotłuszczowej, wyeliminowałam z diety masło, margarynę, oleje, słodycze, białe pieczywo, ziemniaki, makarony, sól itp. Dostarczałam organizmowi niewiele protein (głownie w postaci drobiu i ryb), jadłam sporo warzyw, otrębów, dużo - min 200 g ciemnego pieczywa dziennie (ciężko mi z niego zrezygnować) często sięgałam po owoce.Mięsa, ryby, gotowałam lub smażyłam na oliwce z oliwek. Efekt - w ciągu 2 miesiecy schudłam pięc kg, w tym czasie zdarzyło mi sie może 7 dni, gdzie złamałam diete (jedząc pizze, kebaba, czy pierogi).
Niestety należę do osób, które mają słabą wolę i w Dukanie przerażają mnie II i III faza, z fazą uderzeniową sobie poradzę, mogłabym wytrzymać kilka rytmów 5/5 na drugiej fazie, ale obawiam się, że po jakimś jej czasie rzuce się na jedzenie lub na 3 fazie zaczne jeść dużo więcej niż zaleca Dukan i ucztować zbyt często- po prostu strasznie boje się, że zamiast sobie pomóc to zaszkodze i dopadnie mnie wielkie jojo,
Dlatego mam do Was specjalistek pytanie co sądzicie o przeprowadzeniu fazy uderzeniowej ok 7 dni i następnie rytmu 2/0. Dukan niewiele piszę na ten temat, jestem typową gruszką, z celullitem - więc rytm ten wydaje mi się dla mnie odpowiedni... Jednak nie wspomina on w swojej książce (albo ja nie dostrzegłam) co dalej po takim rytmie.. 2 dni proteinowe i 5 dni "bez specjalnej diety ale również bez zbytnich ekscesów" czy te 5 dni powinny przypominać dni z trzeciej fazy? wydaje mi się, że dla mnie idealnym rozwiązaniem właśnie byloby 2 dni protein i 5 dni diety takiej jak dotychczas tyle, że z ograniczoną ilością ciemnego pieczywa. Co o tym sądzicie?
Czy w ten sposób przyśpiesze swój metabolizm, czy wręcz przeciwnie? Mi się to wydaję najlepszym sposobem na uniknięcie efektu jojo, bo mam tą świaodmość, zen ie wytryzmam całej II fazy bez chociażby owoców,
Czy któraś z Was stosuje ten rytm 2/0? Czy to rytm długoterminowy? Czy po prostu po jakimś czasie należy przejść do fazy IV?
Z góry dziękuję za odpowiedzi (rady jak i krytykę)i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swojego Dukanowego grona:)
22 sierpnia 2010, 17:00
22 sierpnia 2010, 18:57
22 sierpnia 2010, 19:22
Zależy jak rozumiesz słowo normalnie jeść - dla mnie byłaby to zróznicowana dieta przez te 5 dni, jednak niskokaloryczna, a jakby nie bylo na diecie 1200 kcal sie chudnie, wolniej ale sie chudnie plus dwa dni proteinowe to może dać efekty. Dukan o 2/0 pisze na stronie 89 (ksiązkę mam w pdfie) zaleca ten rytm kobietom z celulitem, o szczupłej górze, wybujałych biodrach i dużych udach. Rytm ten w połączeniu z mezoterapią pozwala uzyskać doskonałe efekty w miejscowej utracie kilogramów, oszczedzajac w jak najwiekszym stopniu górną część ciała. a co do samego rytmu cytuje " 2 dni w tygodniu czystych protein i 5 dni zwyczajnych bez specjalnej diety, lecz również bez zbytnich ekscesów" opisuje to w drugiej fazie wraz z 1/1, 5/5, i 2/7.
Nie chce płakać nad efektem jojo, dlatego teraz pragne rozsadnie zaplanować diete, bo żadna z nas nie jest 100% pewna, ze wytrwa zwłaszcza w trzeciej fazie gdzie na kazdy zgubiony kg jest 10 dni, bo yo dluga faza je sie juz roznorodne produkty i łatwo ulec pokusie..
Oczywiscie zycze Tobie, sobie i wszystkim stosujacym diete wytrwalosci
Zajrzałam do Twojego pamietnika, i gratuluje wytrwałosci i nowej figury, na zdjeciach widac dużą różnice:) tez tak chce:P
Edytowany przez Allicia 22 sierpnia 2010, 19:25
22 sierpnia 2010, 19:33
22 sierpnia 2010, 19:35
20 czerwca 2011, 13:11